Emocje do ostatniej chwili – Wpadka Condohotels w Miechowicach

We wtorek (14 kwietnia) tenisiści stołowi Condohotels Morliny Ostróda mogli sobie zapewnić definitywnie udział w rywalizacji o medale tegorocznej superligi tenisa stołowego. Warunkiem było zwycięstwo (najlepiej za trzy punkty) w Miechowicach. Tymczasem pełną pulę zgarnęli gospodarze i stali się poważnym kandydatem do udziału w walce o najważniejsze trofea w rozgrywkach. Zaskakująco wysoka porażka. Skuteczny ostatnio Yang Zhang nie sprostał Jarosławowi Tomickiemu, który udowodnił, że potrafi rozstrzygać najważniejsze gry. Nie sprostali zadaniu Szymon Malicki i Karol Szarmach i to co było na wyciągnięcie ręki znacznie się oddaliło.

W ostatniej kolejce podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zmierzą się u siebie z  mocną Politechnika Rzeszów, która już zapewniła siebie udział w play off. I żeby znaleźć się w czwórce trzeba wygrać i 3:0 lub 3:1, bo Silesia Miechowice zagra z najsłabszą w lidze Odrą Księginice i z pewnością wzbogaci się o trzy punkty. Mamy oczko przewagi nad konkurentami i gorszy bilans bezpośrednich spotkań (3:0 i 0:3 bilans setów 12:13). Czeka nas nerwowe oczekiwanie.

ARMADA BTTS SILESIA Miechowice – MLKS OSTRÓDZIANKA CONDOHOTELS MORLINY Ostróda 3:0

Chen Wang – Szymon Malicki 3:0 (11-4,12-10,11-7)
Jarosław Tomicki – Yang Zhang 3:2 (11-9,5-11,13-11,9-11,11-8)
Martin Pavlica – Karol Szarmach 3:1 (11-9,11-8,4-11,11-7)

Relacja ze strony internetowej Klubu Silesia Miechowice

W XVII kolejce o mistrzostwo Superligi Armada BTTS Silesia Miechowice pokonała u siebie Ostródziankę Ostróda 3-0. Najpierw do stołu podeszli Wang Chen i Szymon Malicki. W pierwszym secie Chińczyk prowadził 5-2, 7-3 i w konsekwencji wygrał 11-4. Kolejny set również lepiej zaczął nasz zawodnik wygrywając 8-5 i 9-6. Malicki wyrównuje na 10-10. Dwie kolejne piłki należą jednak do Chińczyka. W kolejnej odsłonie również lepszy okazuje się Wang Chen pokonując Malickiego do siedmiu i całe spotkanie pewnie w stosunku 3-0.
W kolejnej partii dnia naprzeciw siebie stanęli Jarosław Tomicki oraz Yang Zhang. W perwszym secie lekką przewagę posiada „Atom” prowadząc 5-2, 8-5, 9-7 i ostatecznie wygrywa 11-9. W drugiej partii do głosu dochodzi Azjata, który pozwala odebrać sobie tylko pięć oczek. Set kolejny to prowadzenie aktualnego wicemistrza Polski 9-5. Ostródzianin broniąc setbola doprowadza do stanu 10-10. Ostatecznie górą jest nasz zawodnik, który przechyla szalę zwycięstwa wynikiem 13-11. Następny set po wyrównanej walce w dwudziestej piłce na swoją korzyść zapisuje Yang Zhang. O zwycięstwie miał więc zadecydować piąty set, który na szczęście przebiegał pod dyktando gracza Silesii. Tomicki prowadził 4-1, 6-3, 10-6 i ku radości licznie zgromadzonej publiczności wygrywa 11-8.
Po chwili mieliśmy pojedynek między Martinem Pavlicą i Karolem Szarmachem. Lepiej zaczął Szarmach, który w pierwszej partii prowadził 9-6. Kolejne pięć piłek po świetnej grze na swoje konto mógł zapisać jednak Czech. W drugim secie Pavlica od początku wyszedł na prowadzenie, mamy 5-2, 7-4, 9-7 i ostatecznie 11-8. Trzecia odsłona to dominacja sportowca gości, który zwycięża 11-4. W czwartym i jak się okazało ostatnim secie nasz zawodnik odskakuje na 7-3, 9-6 oraz kończy stosunkiem 11-7.
W sumie po bardzo dobrej grze wszystkich naszych zawodników Silesia w bardzo przekonywujący sposób pokonała Ostródziankę 3-0 i zachowała realne szanse na awansu do fazy play-off rozgrywek o tytuł Mistrza Polski.

{AdmirorGallery}tomi17{/AdmirorGallery}

Inne wyniki

UKTS ALFA BANK SPÓŁDZIELCZY Radzyń Podl. – LKS ODRA ROEBEN KGHM METRACO Miękinia 3:1

Wenliang Xu – Jakub Dorociński 3:1 (11-4, 11-8, 10-12, 11-4)
Radek Mrkvicka – Zhen Meng 3:0 (11-2, 11-4, 11-5)
Jacek Nowokuński – Piotr Chodorski 0:3 (7-11, 7-11, 3-11)
Wenliang Xu – Zhen Meng 3:0 (11-7, 11-7, 11-9)

ZKS Drzonków – ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz 3:2

Lei Yi – Mateusz Gołębiowski 3:0 (11-6, 11-4, 18-16)
Daniel Bąk – Bartosz Such 0:3 (6-11, 8-11, 8-11)
Lucjan Błaszczyk – Bochao Li 3:0 (11-5, 11-2, 11-7)
Lei Yi – Bartosz Such 0:3 (4-11, 7-11, 2-11)
Daniel Bąk – Mateusz Gołębiowski 3:1 (11-6, 11-6, 2-11, 12-10)