Europejskie kwalifikacje Do IO Tokio 2021 – Ostatnia szansa Dyjasa i Kulczyckiego

For. dekorglass działdowo facebook
Austriacy Robert Gardos i Daniel Habesohn, Czech Pavel Sirucek, Ukrainiec Kou Lei i Grek Panagiotis Gionis to tylko niektórzy z rywali Jakuba Dyjasa i Samuela Kulczyckiego (obaj Dekorglass Działdowo) w europejskich kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Początek zawodów 21 kwietnia w portugalskim Guimarães.

Jak widać po liście startowej nasi reprezentanci nie będą należeli do faworytów, ale liczymy na miłe niespodzianki. Stawka jest wyrównana i na pewno wszyscy faworyci zawodów nie znajdą się na liście szczęśliwców – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W Portugalii zagra ok. 40 zawodników, a tylko 5 z nich wywalczy olimpijską kwalifikację i latem pojedzie na turniej do Japonii.

Nasza kadra narodowa wylatuje 18 kwietnia, bo taki jest wymóg organizatorów. Z Jakubem Dyjasem i Samuelem Kulczyckim będą trenerzy-selekcjonerzy reprezentacji seniorów i juniorów Tomasz Krzeszewski i Patryk Jendrzejewski oraz fizjoterapeuta Aleksander Wieteska – dodał Stefan Dryszel.

W gronie przeciwników Polaków są m.in.: Austriacy Robert Gardos i Daniel Habesohn, Anglik Paul Drinkhall, Białorusini Pavel Platonov i Aleksandr Khanin, Czech Pavel Sirucek, Ukrainiec Kou Lei, Grek Panagiotis Gionis oraz Włosi Mihai Bobocica i Niagol Stoyanov.

Europejczycy wcześniej startowali w kwalifikacjach światowych w Doha, ale tam tej grupie pingpongistów się nie powiodło. W Katarze startowali m.in. Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki, który zastąpił kontuzjowanego Marka Badowskiego. Kuba Dyjas jest Mistrzem Polski Seniorów z 2018 i 2020 roku, a Samuel Kulczycki z 2021 roku.

W Guimarães zawodnicy początkowo grać będą w grupach. Mistrzowie i wicemistrzowie każdej z nich awansują do drugiej fazy zawodów, w której dołączy do nich 4 rozstawionych pingpongistów. Wtedy rozpocznie się runda KO, czyli przegrywający odpada. Finaliści zapewnią sobie miejsce w turnieju olimpijskim w Tokio. Pozostali znów zagrają w systemie KO i znów kwalifikację zdobędą finaliści oraz tenisista stołowy, który wygra mecz o 3 miejsce.

Tekst: portal PZTS

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Dekorglass Działdowo sport seniorski Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x