Festiwal Tenisa Stołowego Solec Kujawski 2021 – Fabian i Michał na dobrej ścieżce

W sobotę (11 grudnia) w Solcu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie) odbył się „Festiwal Tenisa Stołowego). To cykliczna impreza, która odbywa się w 5 kategoriach wiekowych – skrzatów, żaków, młodzików, kadetów i juniorów. Świetnie wypadli 9-letni reprezentanci Dekorglassu Działdowo – Fabian Szczepański i Michał Walasek W kategorii żaków Fabian zajął 2 miejsce, zaś Michał uplasował się na 4 pozycji.

Ich talent rozwija się bardzo harmonijnie, nie tylko poprzez udział w krajowych turniejach. Mimo młodego wieku są też w szerokim składzie Dekorglassu, grającego w III lidze wojewódzkiej.

Tydzień wcześniej Fabian Szczepański zdobył srebrny medal w kategorii żaków podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Rebel Cup w Górznie (powiat garwoliński). W rywalizacji żaków (ur. w 2011 roku i młodsi) wygrał z Janem Zielińskim 3:0 i Olafem Cyrankiewiczem 3:1, a w finale przegrał z Ignacym Sławińskim 0:3.