Gorzovia – Warmia 2:3 – Sześć punktów w cztery dni

Tenisistki stołowe Warmii Lidzbark Warmiński dokonały nie lada sztuki. W ciągu czterech dni zdobyły w ekstraklasie sześć punktów i umocniły swoje miejsce w czołowej czwórce. Po zwycięstwach u siebie nad Bronowianką Kraków (3:1) i Stellą Gniezno (3:1) w niedzielę pokonały najtrudniejszą przeszkodę Gorzowie wygrywając w sali rywalek 3:2. Dwa punkty Qian Wang i jeden Moniki Pietkiewicz. Pani Monika była bardzo blisko zwycięstwa nad Chinką Li Liu, mając trzy meczbole.

Wyniki:

Li Liu – Monika Pietkiewicz 3:2

Magdalena Sikorska – Qian Wang 0:3

Marta Smętek Roksana Załomska 3:1

Li Liu – Qian Wang 2:3

Magdalena Sikorska – Monika Pietkiewicz 0:3

To bardzo cenne zwycięstwo, które pozwoliło zgubić bezpośredniego sąsiada w tabeli. Juz pierwszy pojedynek Moniki Pietkiewicz z Li Liu potwierdził bojowe nastawienie  Warmii. Zawodniczka z Lidzbarka zagrała doskonały mecz, miała ogromną szanse pokonać znakomita rywalkę. Prowadziła w setach 2:0, nie wykorzyustała meczboli, ale widać, że jest w dużo lepszej dyspozycji niz na początku ligi.

Qian Wang bez klopotów odprawiła Magdalene Sijorską. W trzecim pojedynku Roksana Załomska powalczyła za znaną nam Martą Smętek (wystepowała kiedyś w drużunie LUKS Orneta), urwała nawet seta, ale to jeszcze nie te progi.

Było więc 1:2 i kluczowa okazała sie potyczka dwóch Chinek. Nie było łatwo, ale Qiang Wang jest oazą spokoju. Nic jej nie wytrąci z równowagi. Wygrała bardzo ważny mecz 3:2 i Monice pozostało tylko pokonać Magdalene Sikorską. W takiej formie jak w niedzielę nie miała najmniejszych problemów, zdobywając decydujący punkt.