Grand Prix Elbląga rekordowe, a to nie koniec – O każdy punkcik…

W każdym z tegorocznych turniejów mamy coraz więcej uczestników, także graczy spoza Elbląga, co pokazuje że nasze Grand Prix jest już imprezą rozpoznawalną także w regionie - twierdzi Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - W miniony weekend do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba 61 tenisistów.

W trzecim turnieju z cyklu Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Jak zawsze nie brakowało ciekawych i wyrównanych pojedynków, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wzbogacili się o kolejne punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej. Ponownie w akcji obserwowaliśmy zawodników nie tylko z Elbląga, ale także z: Morąga, Szemud, Pasłęka czy Fromborka. Przed uczestnikami jeszcze cztery turnieje klasyfikacyjne, a zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy w kwietniu 2015 roku podczas Indywidualnych Mistrzostw Elbląga.

W miniony weekend bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w kategorii wiekowej 45-64 lata. W dwóch dotychczas rozegranych turniejach triumfował Janusz Kriger, jednak tym razem, mimo dobrej gry, musiał uznać wyższość rywali. Jego miejsce na najwyższym stopniu podium zajął świetnie tego dnia dysponowany Mirosław Sonnenfeld. Zwycięzca turnieju w drodze do finału rozegrał trzy mecze w których stracił zaledwie seta. Najpierw ograł 3:1 Romana Grudnia, a następnie pokonał po 3:0 Marka Gutjara i Andrzeja Dziwosza. W pojedynku o pierwsze miejsce zmierzył się ze Sławomirem Urbanem i także ten pojedynek rozstrzygnął na swoją korzyść, zwyciężając 3:1. Trzecie miejsce zajął Mirosław Stefanowicz, który w decydującym meczu okazał się lepszy o Janusza Krigera, pokonując rywala 3:1. W czołówce klasyfikacji generalnej panuje niesamowity ścisk. Na prowadzeniu znajduje się dwójka zawodników Janusz Kriger i Mirosław Sonnenfeld, którzy dotychczas zgromadzili po 114 punktów. Kolejne dwa miejsca zajmują Mirosław Stefanowicz i Sławomir Urban, którzy w trzech dotychczas rozegranych turniejach zdobyli po 102 punkty.

W gronie najstarszych zawodników (kat. 65 lat i starsi) do rywalizowało zgłosiło się dziewięciu tenisistów. Tym razem z pierwszego zwycięstwa w tegorocznej edycji mógł cieszyć się Ryszard Marszałkowski, który do tej pory dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium. Najlepszy gracz ostatniego turnieju, w dwóch pierwszych meczach zanotował zwycięstwa po 3:1, ogrywając najpierw Sylwestra Glinieckiego, a następnie Franciszka Podhorodeckiego. Natomiast w meczu o pierwsze miejsce zmierzył się z Tadeuszem Piaseckim i po zaciętym pojedynku wygrał 3:2. Na najniższym stopniu podium tym razem stanął Sylwester Gliniecki, który w meczu o trzecie miejsce pokonał 3:0 Janusza Konerta. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 116 punktów prowadzi Tadeusz Piasecki, drugi jest Sylwester Gliniecki (114 pkt.), a trzeci Ryszard Marszałkowski, który do tej pory zgromadził 112 pkt.

Podobnie jak w poprzednim turnieju, także i tym razem na Grand Prix Elbląga gościliśmy trzy przedstawicielki płci pięknej. Panie rywalizowały systemem „każdy z każdym” i tym razem zwyciężyła Elżbieta Moszczyńska, która tym samym objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Magdalena Stankiewicz, a na trzecim rywalizację ukończyła Elżbieta Wardzyńska. W klasyfikacji generalnej Elżbieta Moszczyńska o dwa punkty wyprzedza Magdalenę Stankiewicz i o dziesięć Elżbietę Wardzyńską.

{AdmirorGallery}grandelblag16{/AdmirorGallery}

Czwarty turnieju z cyklu GP Elbląga rozegrany zostanie w sobotę 17 stycznia 2015 r w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej. Zgłoszenia przyjmowane będą od godz. 9:45, natomiast początek turnieju zaplanowano na godz. 10:00.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg MOSiR Elbląg Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x