Grand Prix Polski Weteranów Bilcza 2013 – Marian Gęsicki przegrał dopiero w finale

W Bilczy zakończył siędrugi w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów. Tym razem reprezentanci Warmii i Mazur wyruszyli w mniejszej liczbie (bez kategorii M-40, w M-50 też brakuje naszych faworytów), za to pojawił się Andrzej Karniej i było to wejście smoka, bowiem zawodnik z Olecka wygrał grupę i z kompletem zwycięstw i zagrał w turnieju głównym. Tu jednak szybko odpadł. Natomiast do końca walczył Marian Gęsicki z Działdowa (M-70)., który przegrał dopiero w finale, zajmując 2 miejsce.

Pozostałym niestety się nie powiodło i rywalizacje zakończyli już w sobotę.

M-50

Andrzej Karniej (Olecko)

Eliminacje: bilans (3:0) – 1 miejsce w grupie – awans do turnieju głównego – miejsce w turnieju 25-32

1/16 finału: Krzysztof Tyński (Warszawa) 0:3 (-6,-6,-12)

o miejsce 17-24: Tomasz Jurgoński (Zielona Góra) 1:3 (-4,9,-6,-6)

Marian Gęsicki (Działdowo)

Eliminacje (bilans (2-1) 2 miejsce w grupie – awans do turnieju głównego – miejsce w turnieju – 2

Ćwierćfinał: Tadeusz Szopa (Kraków) 3:2 (-7,8,-5,5,9)

Półfinał: Antoni Szwab (Wodzisław) 3:0 (9,8,11)

Finał: Henryk Glura (Bydgoszcz) 0:3 (-10,-5,-4)