Grand Prix Polski Żaków Kraków 2021 – Gajewczyk, Stachowiak i Piotrkowski w strefie 13/16

KS Dekorglass Działdowo facebook
W Krakowie odbywł się w dniach 7/9 maja Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. W GPP uczestniczyło ostatecznie dziesięcioro zawodników z Warmii i Mazur 5 z listy i 5 z eliminacji)  Do turnieju głównego awansowali: Lena Rucińska (Wel Lidzbark) Magdalena Gajewczyk i Dominik Dzikoński (LUKS Żak ABC Pisanica), Adam Stachowiak (AZS UWM Olsztyn) i Rafał Piotrkowski (Dekorglass Działdowo). Do II rundy awansowali: Gajewczyk, Stachowiak i Piotrkowski, ale następnego progu nie przeszli i znaleźli się w strefie 13/16.

Grand Prix Polski

Żaczki

Lena Rucińska (Wel Lidzbark) miejsce w turnieju 25/32

Grupa

Oliwia Haba (Tarnovia Tarnów) 3:0 (6, 8, 7)

Zuzanna Wróbel (Dwójka Kraśnik) 3:0 (5, 6, 3)

Greta Kowalik (LUKS Chełmno) 3:0 (5, 5, 5)

Turniej główny

I runda

Anna Bonk (KTS MOKSiR Zawadzkie) 1:3 (-13,-10, 5,-8)

o miejsce 17/24

Zuzanna Bazylewska (Rokita Brzeg Dolny) 1:3 (-5, 8,-9,-2)

Karolina Skuza (Wel Lidzbark) miejsce w turnieju 33/40

Grupa

Julia Czaja (MRKS Gdańsk) 0:3 (-9,-2,-4)

Monika Skonnenberg (Gotyk Toruń) 1:3 (-2,-5, 5,-9)

Hanna Gostół (Czarni Pieszcz) 3:1 (9, 8,-12, 5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

Nikola Bartoszko (AZS UE Wrocław) 3:1 (-4, 8, 9, 5)

Magdalena Gajewczyk (LUKS ABC Żak Pisanica) miejsce w turnieju 13/16

Grupa

Aleksandra Makar (Nurt Przemyśl) 0:3 (-7,-7,-0)

Martyna Malec (LUKS Nysa) 3:0 (2, 4, 8)

Lena Gronelna (Bocian Słońsk-Kołczyn) 3:0 (2, 8, 9)

Turniej główny

I runda

Aleksandra Korolczuk ( GOK Charsznica) 3:2 (-9, 9,-8, 8, 6)

1/8 finału

Wanessa Kulczycka (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 0:3 (-10,-4,-5)

o miejsce 9/12

Monika Sonnenberg (Gotyk Toruń) 0:3 (-6,-8,-8)

Lena Czaplejewicz (Czarni Olecko) miejsce w turnieju 41/48

Grupa

Julia Gaj (Rokicice Szczytniki) 2:3 (8,-7, 8,-6,-7)

Lilianna Kaleta (ULKS Moszczenica) 3:0 (4, 5, 6)

Nikola Bartoszko (AZS UE Wrocław) 0:3 (-0,-3,-5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

Lena Grobelna Bocian Słońsk-Kołczyn) 1:3 (-12, 4, -9,-5)

Żaki

Grzegorz Rochon (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

Wiktor Post (MRKS Gdańsk) 3:2 (-9, 6, 5,-10, 9)

Adrian Lunkowski (Orlik Gdynia) 1:3 (7,-9,-7,-7)

Karol Sukurenko (KTS Kołobrzeg) 0:3 (-7,-5,-7)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

Antoni Wiliński (Omega Kleszczów) 3:0 (2, 4, 7)

Rafał Piotrkowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 13/16

Grupa

Sebastian Musiał (UMLKS Radomsko) 0:3 (-4,-7,-4)

Natan Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:0 (10, 7, 7)

Szymon Kozak (Krzemień Ustrzyki Dolne) 3:1 (-4, 14, 10, 6)

Turniej główny

I runda

Bartosz Stańko (Arka Łętowina) 3:2 (-7, 7,-9, 9, 8)

1/8 finału

Jakub Krzyżanowski (Gotyk Toruń) 0:3 (-6,-11,-5)

o miejsce 9/12

Mateusz Wiśniewski (MKS Wadowice) 0:3 (-4,-13,-6)

Adam Stachowiak (AZS UWM Olsztyn) miejsce w turnieju 13/16

Grupa

Jan Głuszkiewicz (MTS Kwidzyn) 3:2 (-10,-8, 7, 4, 6)

Maksymilian Gacek (Czechowice-Dziedzice) 0:3 (-2,-5,-6)

Antoni Wiliński (Omega Kleszczów) 3:0 (8, 2, 4)

Turniej główny

I runda

Mateusz Orszulak (Czechowice-Dziedzice) 3:2 (-7, 9,-9, 9, 6)

1/8 finału

Jan Mrugała ( Gorce Nowy Targ) 0:3 (-1,-3,-7)

o miejsce 9/12

Wiktor Iwaniuch (Nurt Przemyśl) 1:3 (-9,-8, 9,-6)

Dominik Dzikoński (LUKS ABC Żak Pisanica) miejsce w turnieju 17/24

Grupa

Michał Szynkiewicz (Ósemka Białystok) 3:0 (6, 5, 6)

Mateusz Wiśniewski (Skawa Wadowice) 0:3 (-8,-9,-4)

Franciszek Madej (Dekorglass Działdowo) 3:0 (3, 5, 10)

Turniej główny

I runda

Sebastian Musiał (UMLKS Radomsko) 0:3 (-8,-6,-5)

o miejsce 17/24

Bartosz Kowalczyk (Gorce Nowy Targ) 3:2 (9, 8, -10,-9, 5)

Franciszek Madej (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

Mateusz Wiśniewski (Skawa Wadowice) 0:3 (-8,-5,-2)

Michał Szynkiewicz (Ósenka Białystok) 2:3 (-11, 8,-9, 9,-9)

Dominik Dzikoński (LUKS ABC Żak Pisanica)0:3 (-3,-5.-10)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

Kamil Komorowicz (Polonia Kielce) 3:1 (6, 2,-10, 4)

Krzysztof Kempka (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 41/48

Grupa

Mateusz Orszulak (Czechowice-Dziedzice) 0:3 (-10,-8,-10)

Jakub Zornig (STS Dębno) 3:0 (9, 4, 9)

Dominik Marcinkowski (Sportowiec Częstochowa) 0:3 (-1,-6,-10)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

Szymon Mróz (Ogniwo Chełm) 0:3 (-5,-9,-7)

Eliminacje – pięć przepustek dla Warmii i Mazur

W pierwszym dniu jak zwykle rozegrano eliminacje, do których przystąpiło dziewięcioro zawodników z Warmii i Mazur. Pięcioro zdobyło przepustki do sobotniej rywalizacji grupowej w GPP. Są to: Magdalena Gajewczyk (LUKS Żak ABC Pisanica), Adam Stachowiak (AZS UWM Olsztyn), Lena Czaplejewicz (Czarni Olecko), Grzegorz Rochon, Franciszek Madej (Dekorglass Działdowo).

Żaczki

Magdalena Gajewczyk (LUKS ABC Żak Pisanica) – awans do GPP

Grupa

Nadia Spławska (Orzeł Wysocko Wielkie) 3:0 (6, 9. 6)

Julia Zalewska (Granit Strzelin) 3:0 (6, 6, 6)

Wiktoria Piasecka (Ogniwo Chełm) 3:0 (3, 4, 3)

Gabriela Wysocka (Czarni Olecko) brak awansu

Grupa

Martyna Zarzycka (Lupus Kabaty Warszawa) 3:1 (-7, 12, 9, 9)

Emilia Światek (Tarnovia Tarnów) 0:3 (-5,-7,-3)

Greta Kowalik (LUKS Chełmno) 1:3 (-4, 8,-5,-3)

Lena Czaplejewicz (Czarni Olecko) awans do GPP

Grupa

Patrycja Strączek (UKS EP Korzeniów) 3:0 (7, 5, 5)

Julia Wrotniak (Politechnika Rzeszów) 0:3 (-1,-6,-4)

Natalia Kłyż (Optima Zamość) 3:0 (2, 13, 6)

Faza play off

I runda (o awans)

Agata Strzelczak (Tajfun Ostrów Wlk.) 3:2 (7, 5,-8,-8, 9)

Żacy

Fabian Szczepański (Dekorglass Działdowo) brak awansu

Grupa

Michał Czech (STS Brynica) 3:0 (6, 4, 4)

Przemysław Przybysz (Arka Łętowina) 0:3 (-7,-6,-10)

Play off

I runda (o awans)

Adrian Lunkowski (Orlik Gdynia) 0:3 (-4,-6,-3)

Jan Saulewicz (Czarni Olecko) – brak awansu

Grupa

Sebastian Otulak (Spatrakus Otyń) 0:3 (-5,-12,-5)

Dawid Tomkowski (MOKSiR Czchów) 0:3 (-7,-9,-7)

Wojciech Niewiara (GIK Charsznice) 3:0 (4, 10, 9)

Adam Stachowiak (AZS UWM Olsztyn) awans do  GPP

Grupa

Lucjan Piotrowski (Wolavia Wołów) 3:0 (6, 0, 4)

Jakub Karkoszka (Piast Ostrzeszów) 3:0 (3, 3, 1)

Olaf Cyrankiewicz (Heksa Niedrzwica Duża) 3:0 (4, 5, 5)

Faza play off

I runda (o awans)

Michał Walasek (Dekorglass Działdowo) 3:0 (4, 6, 4)

Grzegorz Rochon (Dekorglass Działdowo) awans do GPP

Grupa

Mateusz Domagała (Siemianowiczanka) 3:1 (5, 9,-7, 5)

Oliwier Jędrzejewski (Olimpia Unia Grudziądz) 3:0 (3, 1, 5)

Antoni Trybulski (Start Nadarzyn) 3:0 (2, 3, 4)

Play off

I runda (o awans)

Patryk Gierach (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:1 (6,-10, 3, 7)

Michał Walasek (Dekorglass Działdowo) brak awansu

Grupa

Artur Pis (LUKS Skrzyszów) 3:2 (-9, 3,-7, 6, 10)

Jakub Moliński (Rokita Brzeg Dolny) 3:1 (9,-8, 9, 5)

Alan Bryk (Sokół Serock) 0:3 (-4,-7,-2)

Play off

I runda (o awans)

Adam Stachowiak (AZS UWM Olsztyn) 0:3 (-4,-6,-4)

Franciszek Madej (Dekorglass Działdowo) awans do GPP

Grupa

Adam Prośniewski (Wolavia Wołów) 3:1 (-7, 7, 7, 5)

Miłosz Milczarski (Alfa Gostynin) 3:0 (6, 9, 9)

Sebastian Maślanka (Gorce Nowy Targ) 3:0 (13, 3 5)

Play off

I runda

Igor Grzegorek (Stomil Bełchatów) 3:0 (9, 6, 5)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo Lidzbark Olecko Olsztyn Pisanica sport młodzieżowy Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x