Grand Prix Samborowa TOP-16 – W „morąskim” finale lepszy Wojciech Dzierżko

Turniejem TOP 16, pingpongiści amatorzy podsumowali sezon Grand Prix Samborowo2014/2015. Zawodnicy najpierw rywalizowali w fazie grupowej, która przebiegała bez większych niespodzianek. Prawie cała najlepsza ósemka Grand Prix wywalczyła awans do strefy 1/8. Zwycięzca prestiżowej rywalizacji został Wojciech Dzierżko.

Mieszkaniec Morąga pokonał w finale Roberta Zaborowskiego (Morąg) , który ostatecznie zajął drugie miejsce. Podium turnieju uzupełnił natomiast Szymon Babalski.

Jedynym zawodnikiem z „dolnej połówki”, który wyszedł z grupy był Roman Frycz.

Grupie zawodników walczących o miejsca 9-16 najlepsi okazali się odpowiednio Artur Jagiełła i Grzegorz Gwara, ale bardzo dobre wrażenie pozostawili również waleczni i doświadczeni Tadeusz Krajewski i Henryk Tadejewski.

Gościnnnie w turnieju wystąpiła Małgorzata Wawrowska – najlepsza uczestniczka cyklu Grand Prix w kategorii pań