I OTK seniorów i kadetów – B. Szarmach i Malicki w turnieju głównym

W ten weekend najlepsi polscy tenisiści stołowi rywalizują w Nowej Rudzie w pierwszym w tym sezonie ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym. Startuje aż ośmioro reprezentantów Warmii i Mazur (cztery panie i czterech panów). Oby ilość przeszła w jakość. Z sobotnich gier zwolniona jest Monika Pietkewicz. która od razu zagra w turnieju głównym. Oprócz niej: Bartosz Szarmach i Szymon Malicki. W rywalizacji kadetów w Radomsku cała trójka: (Zuzanna Chrulska, Aleksander Kuligowski i Tomasza Kotowski) wystąpi w turnieju głównym.

OTK seniorów – Nowa Ruda.

Kobiety

Pierwsza runda grupowa kobiet nie była zbyt pomyślna dla zawodniczek Warmii Lidzbark Warmiński.
W grupie A Anna Zielińska (Warmia Lidzbark Warmiński) przegrała z Magdą Szczerkowską (GLKS Nadarzyn) 0:3(-7,-5,-4). Porażkę można było przewidzieć, ale liczyliśmy na bardziej wyrównana grę. W grupie sa jeszcze: Agnieszka Maluszczak (Gorzowia) i Weronika Walna (AZS ADJ Częstochowa).
W grupie E Maja Krzewicka (Warmia Lidzbark Warmiński) bez problemów pokonała Martę Krajewska (GKTS Gdańsk) 3:1(5,10,-9,4), a czekają ją jeszcze pojedynki z Ewelina Wojdyłą (KKTS Krosno) i Natalia Bąk (GLKS Nadarzyn).
W grupie G Roksana Załomska (Warmia Lidzbark Warmiński) nie sprostała Sylwii Pawlak (Bronowianka Kraków) 1:2 (-8,-9,9,-7), a zmierzy się jeszcze z Paulina Nowacką (Jedynka Łódź) i Martą Smętek (Gorzowia)

W II rundzie grupowej było już znacznie lepiej: bilans trzy zwycięstwa.
W grupie A Anna Zielińska zwyciężyła Agnieszkę Maluszczak (Gorzowia) 3:1(9,-8,5,6)
W grupie E Maja Krzewicka wygrała walkowerem z Eweliną Wojdyłą (KKTS Krosno)
W Grupie G Roksana Załomska pokonała Paulinę Nowacka (Jedynka Łódź) 3:0 (13,8,9)

W trzeciej rundzie w grupie A Anna Zielińska nie sprostała Weronice Walnej (AZS AJD Częstochowa), ulegając 1:3(8,-8,-8,-12) i zajęła w grupie 2 miejsce, do rywalizacji głównej awansowały zwyciężczynie. Czeka ją turniej pocieszenia.
Podobnie jak Roksanę Załomską (grupa G), która w ostatniej rundzie eliminacji przegrała z Marta Smętek 1:3(-16,-8,9,-10).
Maja Krzewicka w grupie E przegrała z Natalia Bąk (Stella Gniezno ) 1:3(-3,-5,8,-9) i też w klasyfikacji była druga.

W turniejach pocieszenia zawodniczki Warmii grały bardzo dobrze.
Roksana Załomska wygrała z Dominika Dąbrowską (AZS Wałkuscy Łomża) 3:0(9,4,6), a następnie z koleżanka klubową Anną Zielińską 3:0(7,1,6) zajmując w turnieju miejsce 17-20.
Anna Zielińska pokonała Beate Adamaszek (Jedynka Łódź) 3:2 (-8,7,-3,8,5) i uległa Roksanie co dało jej lokatę w przedziale 21-24.
Maja Krzewicka odniosła dwa zwycięstwa nad Pauliną Krużel (KS Gorce) 3:2(-5,7,1,-10,3) i Aneta Olendzką (IKTS Notec Inowrocław) 3:0 (2,5,10) i zakończyła turniej na miejscy 17-20.

Mężczyźni

Za nami pierwsza runda w grupach, gdzie zanotowaliśmy bilans : trzy zwycięstwa – jedna porażka.
W grupie B Maciej Pietkiewicz (Borsum) odniósł zwycięstwo nad Danielem Bąkiem (GLKS Nadarzyn) 3:1 (3,3,-4,9), a w następnych spotkaniach zmierzy się z: Pawłem Fertikowskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Patrykiem Jędrzejewskim (Słoneczny Stok Białystok).
W grupie C niespodziewana porażka Karola Szarmacha ((Ostródzianka) z Marcinem Czerniawskim (Alfa Radzyń Podlaski) 1:3 (-11,-10,6,-6). Nastepni rywale to: Jędrzej Małolepszy (AZS Nysa) i Marek Prądzyński (Pogoń Lębork)
W grupie F pewne zwycięstwo Bartka Szarmacha (Ostródzianka) nad Konradem Kulpą (Elektryk Toruń) 3:0 (8,10,5). W kolejnych spotkaniach Bartek zagra z Mirosławem Kiełbem (KTS Sandomierz) i Alanem Wosiem (Alfa Radzyń Podlaski)
W grupie G dobrze zainaugurował występy Szymon Malicki (Ostródzianka) pokonując Aleksandra Wieteskę (GLKS Nadarzyn) 3:1(10,-8,6,7). Kolejni przeciwnicy to: Piotr Chodorski (Odra Głoska Księginice) i Piotr Chmiel (AZS Politechnika Rzeszów).

Druga runda okazała się też niezła dla reprezentantów Warmii i Mazur.
Przegrał tylko Maciej Pietkiewicz (grupa B) z Pawłem Fertikowskim (Bogoria Grodzisk) 0:3(-,-10,-7)
W grupie C Karol Szarmach zwyciężył Jędrzeja Małolepszego (AZS Nysa) 3:0 (4,7,7).
W grupie F Bartosz Szarmach bez najmniejszych kłopotów pokonał Mirosława Kiełba (KTS Sandomierz) 3:0 (3,4,12).
W grupie G dobra dyspozycje potwierdził Szymon Malicki zwyciężając Piotra Chodorskiego (Odra Głoska Księginice) 3:1(-10,5,14,6)

W trzeciej rundzie kolejne zwycięstwa odnieśli Bartek Szarmach i Szymon Malicki i awansowali z pierwszego miejsca do turnieju głównego. Maciej Pietkiewicz zajął trzecią lokatę, a Karol Szarmach drugą i startują w turnieju pocieszenia.
Wyniki naszych reprezentantów w trzeciej rundzie:
Grupa B: Maciej Pietkiewicz – Patryk Jędrzejewski (Słoneczny Stok Białystok) 1:3 (7,-7-4,-4)
Grupa C: Karol Szarmach – Marek Prądzyński (Pogoń Lębork) 3:1 (4,-9,8,6)
Grupa F: Bartosz Szarmach – Alan Woś ( Alfa Radzyń Podlaski) 3:1 (-6,10,0,0)
Grupa G: Szymon Malicki – Piotr Chmiel (AZS Politechnika Rzeszów) 3:0(9,8,5).

W turnieju pocieszenia Maciej Pietkiewicz pokonał Bogusława Koszyka 3:2(8,10,-3,-4,5) oraz przegrał z Piotrem Chmielem (AZS Politechnika Reszów) 0:3(-7,-15,-5) zajmując miejsce 21-24.
Karol Szarmach zwyciężył Jakuba Dyjasa (Elektryk Toruń) 3:0(2,7,5) i Piotr Chodorskiego (Odra Głoska Księgienice) 3:2 (-8,5,-9,10,8) i zostalLsklasyfikowany w przedziale 17-20.

OTK kadetów – Radomsko.

Kadetki

W rywalizacji mamy tylko Zuzannę Chrulską z Warmii Lidzbark Warmiński, która występuje w grupie A (I kategoria) i w premierowym spotkaniu wygrała z Patrycja Piętką (Wiązowna) 3:0(8,9,1)
W drugiej rundzie wygrała z Julią Drzozgą (MOKSiR Zawadzkie) 3:2(9,-9,8,-12,7).w trzeciej pokonała Paulinę Rogińską (Start Lubraniec) 3:1(-7,9,3,6), a w ostatniej uległa Natalii Bajor (AZS UE Wrocław) 0:3(-3,-7,-8). Zuzanna Chrulska zajęła 3 miejsce w grupie i awansowała do niedzielnych gier turnieju głównego.

Kadeci

W turnieju uczestniczy dwóch naszych zawodników: Tomasz Kotowski (ABC Żak Pisanica) i Aleksander Kuligowski (Ostródzianka). Obaj rozpoczęli rywalizacje od zwycięstw.
W grupie A (I kategoria) Tomek Kotowski pokonał Rafała Piaseckiego (Spójnia Warszawa) 3:1(-6,8,9,5)następnie przegrał z Adrianem Dugielem (Śnieżnik Stronie Śląskie) 0:3(-14,-8,-6), Aleksandrem Wereckim (Return Piaseczno) 1:3(-10,9,-5,-3) 9 pokonał Huberta Żołtyniaka (Kolping Jarosław) 3:1(6,-8,10,8). Ten bilans dał trzecie miejsce w grupie i awans do turnieju głównego.
W grupie D (I kategoria) Aleksander Kuligowski zwyciężył Bartosza Giżę 3:0(11,7,8) i poniósł porażki z: Damianem Kreftem (MRKS Gdańsk) 2:3(7,-8,-8,10,-6), Maciejem Stochmalem (Orlęta Bilcza) 1:3(3,-5,-6,-9) oraz Jakubem Folwarskim (Pogoń Siedlce) 0:3(-5,-6,-9). Mimo to trzecie miejsce i awans do turnieju głównego.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x