Indywidualne MP Weteranów Gliwice 2021 – Pięć medali: złote w deblu: Kastrau i Prusiński

Fot. Polski Tenis Stołowy facebook
W dniach 11/13 czerwca w Gliwicach odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Weteranów w tenisie stołowym. Startował spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur, którzy zdobyli pięć medali: Złoto w grze podwójnej zdobyli: Zenon Kastrau (Olsztyn) kat. 60/64 i Henryk Prusiński (Olsztyn) kat. 65/69, srebrny w singlu Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn) kat. 40/49 oraz brązowe: w deblach: Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) kat. 60/64 i Tadeusz Krajewski (Ostróda) kat. 75/79.

Gra pojedyncza

Kobiety

Kategoria 40/49 lat

Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn) miejsce 2

Grupa

Anna Wnęk (Strzelin) 0:3 (-3,-6,-9)

Ewa Osuch (Kielce) 3:2 (5,-6, 4,-6, 8)

Aneta Grodzicka (Gliwice) 3:1 (11,-7, 6, 13)

Ćwierćfinał

Sylwia Rożek (Rączna) 3:0 (5, 5, 3)

Półfinał

Sabina Kukla (Pszczyna) 3:2 (-6,-5, 9, 7, 9)

Finał

Anna Wnęk (Strzelin) 0:3 (-2,-7,-3)

Mężczyźni

Kategoria 40/49 lat

Jacek Baczewski (Mrąowo) brak awansu

Grupa

Adrian Myszewski (Mysłowice) 0:3 (-6,-6,-8)

Adam kasperski (Chorzów) 0:3 (-9,-3,-12)

Sławomir Tomsia (Olkusz) 1:3 (-9,-9, 7,-8)

Ryszard Grzelak (Elbląg) miejsce 13/16

Grupa

Bogusław Szandała (Oława) 1:3 (-4,-9, 7,-12)

Krzysztof Zalewski (Warszawa) 3:0 (3, 7, 7)

Jerzy Ihos (Pruchna) 3:1 (-8, 5, 2, 2)

1/16 finału

Robert Baran (Lubartów) 3:0 (9, 10, 1)

1/8 finału

Adrian Eliasz (Sosnowiec) 0:3 (-9,-9,-9)

o miejsce 13/16

Jerzy Baranowski (Komorniki) 3:0 (4, 9, 6)

o miejsce 9/12

Paweł Stopiński (Skierniewice) 0:3 (-6,-9,-5)

Kategoria 50/59 lat

Jacek Breński (Zielonka) brak awansu

Grupa

Artur Szołtysek (Żory) 0:3 (-6,-7,-6)

Roman Wiża (Gliwice) 0:3 (-5,-6,-6)

Maciej Maszkiewicz (Wrocław) 2”3 (10, 10,-3,-7,-7)

Kategoria 60/64

Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) miejsce 9/12

Grupa

Sławomir Stasikowski (Lublin) 3:0 6, 5, 2)

Zenon Woliński (Mędrzechów) 5, 8, 5)

Ćwierćfinał

Piotr Kozulski (Łódź) 3:0 (7, 5, 10)

Ćwierćfinał

Jan Molęda (Radom) 1:3 (7,-7,-8,-8)

o miejsce 7/8

Yuriy Fomin (Mysłowice) 0:3 (-9,-7,-6)

Zenon Kastrau (Olsztyn) miejsce 5/6

Grupa

Jan Molęda (Radom) 2:3 (5, 9,-8,-7,-8)

Bogdan Kwidziński (Żukowo) 3:0 (5, 6, 3)

Kazimierz Rybak (Rybnik) 3:0 (7, 8, 8)

Ćwierćfinał

Ryszard Dyniak (Pitrków Trybunalski) 3:0 (3, 4, 5)

Ćwierćfinał

Tadeusz Durka (Bielsko Biała) 0:3 (-7,-4,-5)

o miejsce 7/8

Paweł Kozulski (Łódź) 3:0 (2, 3, 4)

o miejsce 5/6

Wojciech Wojtowicz (Tarnów) 3:0 (3, 4, 6)

o miejsce 3/4

Jan Molęda (Radom) 1:3 (-8, 9,-4,-6)

Kategoria 65/69

Henryk Prusiński (Olsztyn) brak awansu

Grupa

Jerzy Dębski (Wrocław) 1:3 (-3, 6,-11,-9)

Bogusław Dobrzelecki (Gdynia) 3:0 (7, 7, 9)

Roman Cywiński (Grudziądz) 2:3 (8,-7,-14, 9,-11)

Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) brak awansu

Grupa

Michał Wolny (Ruda Śląska) 1:3 (-10,-4, 6,-4)

Tomasz Ciepliński (Gdynia) 3:0 (11, 9, 10)

Mirosław Skrzypczyk (Olsztyn)  miejsce 9/12

Michał Wolny (Ruda Śląska) 0:3 (-8,-7,-9)

Tomasz Ciepliński (Gdynia) 1:3 (-8,-8, 7,-8)

Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) 3:0 (5, 2, 4)

Ćwierćfinał

Zbigniew Pietrzniak (Pruszcz Gdański) 2:3 (7, 5, -7,-9,-8)

o miejsce 9/12

Henryk Różalski (Sosnowiec) 3:0 (vo)

o miejsce 7/8

Janusz Żukowski (Szczecin) 1:3 (-6,-6, 9,-7)

Henryk Tadejewski (Ostróda) brak awansu

Grupa

Jerzy Tokarski (Bielsko Biała) 1:3 (-7, 3,-6,-4)

Andrzej Gryczan (Witnica) 1:3 (-4,-5, 7,-7)

Zbigniew Pietrzniak (Pruszcz Gdański) 0:3 (-7,-4,-2)

Kategoria 70/74

Zygmunt Fleszar (Ostróda) brak awansu

Grupa

Kazimierz Marczewski (Bolesławiec) 3:0 (8, 6, 8)

Marian Hołda ( (Oleśnica) 1:3 (-8,-9, 9,-6)

Franciszek Rybak (Laskowice) 2:3 (-7,-3, 13, 3,-10)

Kategoria 75/79

Tadeusz Krajewski (Ostróda) miejsce 5/6

Grupa

Stanisław Hajdusianek (Bielsko Biała) 3:0 (6, 4, 3)

Franciszek Dulkowski (Mełno) 1:3 (13,-9,-8,-5)

Marian Gęsicki (Działdowo) 3:2 (-7, 9,-9, 7, 6)

Ćwierćfinał

Antoni Bieduń (Zabrze) 0:3 (-4,-4,-2)

o miejsce 3/4

Tadeusz Piotrowski (Białystok) 0:3 (-8,-5,-6)

Marian Gęsicki (Działdowo) brak awansu

Grupa

Tadeusz Krajewski (Ostróda) 2:3 (7,-9, 9,-7,-6)

Stanisław Hajdusianek (Bielsko Biała) 3:0 (8, 9, 9)

Franciszek Dulkowski (Mełno) 1:3 (8,-9-5,-6)

Gra podwójna mężczyzn

Kategoria 40/49

Ryszard Grzelak (Elbląg)/Krzysztof Piński (Nowa Wieś Lęborska)  miejsce 5/8

I runda

Krzysztof Kamiński (Płońsk)/Krzysztof Ruszczyński (Maków Mazowiecki) 3:0 (3, 7, 6)

1/8 finału

Jacek Siluta (Połczno)/Tomasz Bluszcz (Ruda Śląska) 3:0 (7, 3, 4)

Ćwierćfinał

Adrian Eliasz (Sosnowiec)/Adrian Myszewski (Mysłowice) 0:3 (-11,-9,-7)

Jacek Baczewski (Mrągowo)/Jacek Breński (Zielonka) miejsce 17/32

I runda

Paweł Stopiński (Skierniewice)/Bogusław Szandała (Oława) 0:3 (-2,-10,-5)

Kategoria 60/64

Zenon Kastrau (Olsztyn)/Yuriy Fomin (Mysłowice) miejsce 1

I runda

wolny los

Ćwierćfinał

Krzysztof Tylski (Warszawa)/Zdzisław Sadowski (Czarna Białostocka) 3:1 (7, 7,-10, 9)

Półfinał

Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn)Marek Pyzik (Bilcza) 3:1 (-9, 3, 9, 10)

Finał

Tadeusz Durka (Bielsko Biała)/Jan Molęda (Radom) 3:2 (9,-9,-2, 5, 11)

Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn)/Marek Pyzik (Bilcza) miejsce 3/4

I runda

wolny los

Ćwierćfinał

Ryszard Sobociński (Mełno)/Zbigniew Ostrowski (Plemięta) 3:0 (5, 5, 4)

Półfinał

Zenon Kastrau (Olsztyn)/Yuriy Fomin (Mysłowice) 1:3 (9,-3,-9,-10)

Rudolf Steuer (Ligota Łabędzka)/Mirosław Skrzypczyk (Olsztyn) miejsce 9/16

I runda

Kazimierz Michalec (Gorlice)/Wiesław Toborek (Oława) 2:3 (6, 9, -5,-5,-11)

Kategoria 65/69

Michał Wolny (Ruda Śląska)/Henryk Prusiński (Olsztyn) miejsce 1

I runda

wolny los

Ćwierćfinał

Jerzy Tokarski (Bielsko Biała)/Marek Wolny (Katowice) 3:1 (7, 7,-9, 1)

Półfinał

Stefan Żochowski (Ciechanów)/Jan Klemendorf (Ostrołęka) 10, 13, 4)

Finał

Andrzej Gryczan (Witnica)/Janusz Żukowski (Szczecin) 3:1 (7, 7,,-13, 9)

Józef Nossol (Walce)/Henryk Tadejewski (Ostróda) miejsce 9/16

I runda

Stefan Żochowski (Ciechanów)/Jan Klemendorf (Ostrołęka) 0:3 (vo)

Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn)/Jerzy Dębski (Wrocław) miejsce 5/8

I runda

Wiesław Ostrowski (Okonin)/Tomasz Opioła (Bobrowniki Wielkie) 3:2 (5,-8, 10,-10, 10)

Ćwierćfinał

Ryszard Bałauszko (Warszawa)/Władysław Zybult (Koszalin) 1:3 (-3, 8,-9,-5)

Kategoria 70/74

Zygmunt Fleszar (Ostróda)/Marian Hołda (Oleśnica) miejsce 5/8

I runda

wolny los

Ćwierćfinał

Jerzy Schreiber (Żywiec)/Jan Nowak (Międzyrzecz) 0:3 (-9,-5,-6)

Kategoria 75/79

Tadeusz Krajewski (Ostróda)/Tadeusz Piotrowski (Białystok) miejsce 3/4

Ćwierćfinał

Marian Gęsicki (Działdowo)/ Marek Sajdak Gliwice) 3:1 (7, 9,-7, 11)

Półfinał

Antoni Biadun (Zabrze)/Lein Pawlak (Ośnica) 2:3 (-6, 8, 8,-1,-6)

Marian Gęsicki (Działdowo)/ Marek Sajdak Gliwice) miejsce 5/8

Ćwierćfinał

Tadeusz Krajewski (Ostróda)/Tadeusz Piotrowski (Białystok) 1:3 (-7,-9, 7,-11)

Gra mieszana

Anita Merchel-Rutkowska (Olsztyn)/Wojciech Tebecio (Skarszewy) miejsce 9/16

II runda

Marta Szatanik/Bogusław Madej (Węgierska Górka) 3:0 (2, 2, 4)

18 finału

Elżbieta Pieczarkowska (Kraków)/Adrian Myszewski (Mysłowice) 1:3 (-5,-10, 8,-10)

Iwona Ogońska (Zabrze)/Zenon Kastrau (Olsztyn) miejsce 9/16

II runda

Danuta Nowakiewicz (Katowice)/ Sławomir Tomsia (Olkusz) 3:0 (3, 7, 9)

1/8 finału

Katarzyna Krzysztoforska (Świętochłowice)/Artur Zieliński (Warszawa)  0:3 (-5,-5,-7)

Dorota Paluch (Jastrzębie)/Ryszard Grzelak (Elbląg) miejsce 5/8

II runda

Katarzyna Bielak (Radom)/Maciej Rakowicz (Laskowice)3:0 (7, 7, 3)

1/8 finału

Elżbieta Kazberuk (Wrocław)/Paweł Stopiński (Skierniewice) 3:0 (7,12, 5)

Ćwierćfinał

Anna Wnek (Strzelin)/Bogusław Szandała (Oława) 1:3 (-10. 8,-4,-5)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Ostróda sport powszechny Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x