J. Czerwienko ma rację i jest walkower! – Tomasz Strygun nie może grać w Olimpie Kętrzyn

Po meczu III ligi warmińsko-mazurskiej tenisa stołowego: Olimp Kętrzyn - UKS Tempo 25 Olsztyn (uzyskano wynik 13:5) grający trener teamu z Olsztyna Jarosław Czerwienko wyraził wątpliwość co do uprawnienia występów w zespole kętrzyńskim Tomasza Stryguna. WAMĘ- SPORT poinformował, że przesłał protest do WMZTS, a w rzeczywistości zapytał o stanowisko w tej sprawie Polski Związek Tenisa Stołowego. Przedstawiciel centrali Krzysztof Bluj kierując się przepisami stwierdził, że Tomasz Strygun grać w Olimpie nie może.

 

Oto dosłowny cytat odpowiedzi PZTS na pismo Jarosława Czerwienko

Tomasz Strygun w sez. 2010/2011 reprezentował barwy UKS VICTORIA Płock, a więc jego zmiana barw klubowych z datą przesłania wniosku 13.11.2012 zgodnie z regulaminem zmiany barw klubowych jest niemożliwa. Zawodnik nie ma regulaminowych 3-sezonów przerwy. Zmiana barw klubowych będzie możliwa w sezonie 2013/2014 (do 10 września).

Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego Zbyszek Pietkiewicz potwierdza, że opierając się przepisach PZTS Tomasz Strygun w tym spotkaniu nie mógł wystąpić. Regulamin jest jednoznaczny i mecz w Kętrzynie został zweryfikowany jako walkower dla gości (Olimp -Tempo 0:18)

Inna sprawa, że w naszej amatorskiej III i IV lidze przez wiele lat dopuszczało się wykupywanie licencji w trakcie sezonu, nawet po 10-tym września (regulamin PZTS zezwala do 10 września każdego roku), żeby nie blokować zawodników, którzy do tego dnia nie znaleźli innego klubu. Być może przepisy niebawem się zmienią (jeśli zacznie działać nowy zarząd, a na to się zanosi) to na pewno. Dziś jednak obowiązuje konkretny punkt regulaminu i jego złamanie jest podstawą do przyznania walkowera.

Aktualna tabela III ligi

1 MKS Piłeczka Pisz   4   8   60:12

2 UKS Tempo 25 Olsztyn 4   6   53:14

3 ITR Auto Serwis Góralski Iława 4   6   41:31

4 UKS Olimp Kętrzyn 4   6   39:33

5 MKS Mrągovia Mrągowo 4   2 31:41

6 MLKS Ostródzianka III Ostróda 4   2      22:50

7 LKS Mlexer II Elbląg 4 2   22:50

8 MKS Jeziorany 4 0   20:52

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x