Jakub Dyjas – To nie było pierwsze takie przeżycie

Fot. Dekorglass Działdowo facebook
Przygotowujący się do europejskich kwalifikacji olimpijskich Jakub Dyjas bardzo dobrze spisał się w półfinale Lotto Superligi. Zawodnik Dekorglassu Działdowo pokonał 3:2 i 3:1 lidera Sokołowa SA Jarosław Kou Leia. – Przypomniał się półfinał Ligi Mistrzów z Borussią Düsseldorf sprzed 3 lat, bo wtedy też decydowały piłki – mówi 2-krotny Indywidualny Mistrz Polski.

To był niesamowicie zacięty i dramatyczny półfinał play-off. Broniący tytułu Sokołów SA u siebie wygrał 3:1, ale rewanżu Dekorglass zwyciężył 3:1. Bilans setów okazał się remisowy 15:15, więc podliczone zostały małe punkty. Klub z Działdowa triumfował 288-284, a największy wkład w sukces mieli Jakub Dyjas i Jiri Vrablik. Z rywalami z Jarosławia przegrywał Andrej Gacina.

Przed rewanżem długo zastanawialiśmy się nad ustawieniem. W sobotę wieczorem podjęliśmy ostateczną decyzję. Wiedzieliśmy, że mamy minus 4 w setach i minus 21 w punktach, więc zdecydowaliśmy się walczyć o wynik 3:0. Sądziliśmy, że przy naszej wygranej w rewanżu 3:1 będzie ciężko awansować, bo dosyć duża była strata do odrobienia – powiedział Jakub Dyjas.

Do podobnej sytuacji doszło w sezonie 2017-18, kiedy Jakub Dyjas występował w TTF Liebherr Ochsenhausen.

W półfinale Ligi Mistrzów graliśmy z Borussią Düsseldorf. Bilans meczów był równy 5:5, setów także 22:22, więc decydowały piłki. Przeciwnicy wygrali różnicą 23 – dodał reprezentant Polski.

Obecnie w TTF Liebherr Ochsenhausen grają Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Wraz z Kubą Dyjasem na europejskie kwalifikacje olimpijskie do Portugalii poleci Samuel Kulczycki, aktualny Indywidualny Mistrz Polski.

W Bundeslidze i Pucharze Niemiec także nie brakowało spotkań o ogromnej dramaturgii. Mam nadzieję, że sukcesem zakończy się nasz wyjazd na kwalifikacje do Igrzysk – przyznał Jakub Dyjas. W półfinale Lotto Superligi 2-krotnie pokonał Kou Leia, Chińczyka w barwach Ukrainy. Z kolei Jiri Vrablik w niedzielnym rewanżu w Działdowie wygrał z Pawłem Chmielem i Kou Leiem.

Źródło: PZTS

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Dekorglass Działdowo sport seniorski Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x