Krajowe MP Amatorów Częstochowa 2012 – Z. Kastrau i M. Unruh w glorii złota

W Częstochowie zakończyły się Krajowe Mistrzostwa Polski Amatorów tenisa stołowego. Wprawdzie PZTS zastrzega, że organizatorzy samozwańczo nadali imprezie taką rangę, ale z kolei gospodarze są innego zdania. Turnieje indywidualne przyniosły nam  ogromne sukcesy. Mistrzami Polski zostali: w kategorii 51-59 lat Zenon Kastrau, a w grupie 35-50 Marek Unruh. Czwarte miejsce w tej ostatniej kategorii wywalczył Dariusz Bartycha.W turnieju drużynowych VBS Kilma  z brązowym medalem (troche poniżej normy). Jarosław Wikira był piąty w turnieju zawodników niższych lig.

Jarosław Wikira – piąty

Jarosław Wikira zajął piąte miejsce rywalizacji zawodników niższych ligi (najwyżej III). Po udanych eliminacjach (komplet zwycięstw)  w turnieju głównym najpierw pokonał Krzysztofa Wieczorka, by w II rundzie przegrać z późniejszym mistrzem Łukaszem Białczykiem.

Grano systemem do dwóch porażek. W następnych spotkaniach Pan Jarosław wygrał z Pawłem Kozerą, Krzysztofem Orpelem i przegrał z Michałem Kozakiem , co dało miejsce 5-6 w klasyfikacji końcowej.