Kro zagra w II lidze? – „Piłeczka” w rozterce, Olimp z nadzieją, w Elblągu niepewność

Wprawdzie do inauguracji rozgrywek II ligi tenisa stołowego jeszcze daleko, ale zespoły przymierzają się już do rywalizacji. Z województwa warmińsko-mazurskiego uprawnione do gry są: Condohotels Morliny II Ostróda, Mlexer Elbląg, Warmia Lidzbark Warmiński i…Piłeczka Pisz. Występy tych ostatnich stoją jednak pod znakiem zapytania.

 

W rozmowach z działaczami sekcji z Pisza można wyczuć nutę niepewności. Nie podali jeszcze wiążącej decyzji, ale nie wykluczone, że zrezygnują z rywalizacji w II lidze. Są kłopoty ze skompletowaniem składu drużyny, który dawałby nadzieję na równorzędna walkę z przeciwnikami z Mazowsza. Piłeczka ma niemiłe doświadczenia sprzed dwóch lat, kiedy była euforia po awansie i duże rozczarowanie w trakcie ligi, kiedy rywale okazali się nieosiągalni. Koszty udziału też są duże i w zasadzie wykluczają inne działania w sekcji, a przecież II liga to nie wszystko. Dlatego trudno się więc dziwić ostrożności „Piłeczki”. Cała sytuacja ma wyjaśnić się w ciągu najbliższego tygodnia.

Gdyby zespół z Pisza zrezygnował z udziału w II lidze, kolejną uprawniona drużyną do gry jest Olimp Kętrzyn. Wicemistrz III ligi warmińsko-mazurski jest trochę zaskoczony dylematami Pisza i na razie nie przymierzał się do rywalizacji w wyższej klasie. Ale gdyby nadarzyła się okazja – to czemu nie? Taką otrzymałem od nich odpowiedź. Kętrzynianie przed minionym sezonem celowali w II ligę, chcieli awansować bezpośrednio z pierwszego miejsca, ale się nie udało. Czy otrzymają drugą szansę? Czy z niej skorzystają?

Pozostali nasi II-ligowcy mają wakacyjna przerwę, ale myślami są już przy rozgrywkach. Spokój jest pozorny, a głównym problemem są pieniądze. W Elblągu sytuacja jest szczególna, bowiem nastała nowa władza i nie wiadomo jak zareaguje na potrzeby sportowców, tym przypadku sekcji Mlexera. Elblążanie byli rewelacją poprzednich rozgrywek, apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale by walczyć o mistrzostwo trzeba wzmocnić drużynę przynajmniej jednym skutecznym zawodnikiem. Są takie zamiary, ale wszystko zależy od kasy.

W Ostródzie nie zagra w tym sezonie Georgij Rubinstein, inni zostają co powinno zagwarantować niezły poziom. Czy na miarę awansu – nie wiadomo.

Warmia Lidzbark Warmiński w dobrym stylu utrzymała się w II lidze, młody zespół będzie o rok starszy, co z pewnością daje większe szanse przynajmniej na środek tabeli.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x