Leszek Kucharski w Warmia Mazury Senior Games – To sama przyjemność!

We wrześniowych zawodach Warmia Mazury Senior Games 2012 swój start zapowiedział Leszek Kucharski, jeden z najwybitniejszych tenisistów stołowych w Polsce! 53-letni sportowiec w przeszłości brał udział w najważniejszych międzynarodowych imprezach. Jego lista osiągnięć międzynarodowych i krajowych jest bardzo długa. Przez kilkanaście lat był na topie pingpongistów, wraz z Andrzejem Grubbą promował te dyscyplinę. To za ich sprawą tenis stołowy stał się sportem tak powszechnym.

 

Leszek Kucharski w 1976 roku wywalczył brązowy medal Starego Kontynentu w grze mieszanej, z kolei 12 lat później był trzeci w grze podwójnej. Znacznie lepiej spisał się w latach 1984 oraz 1986, gdzie odpowiednio wywalczył srebro w klasyfikacji drużynowej i grze pojedynczej. Sukcesy odnosił również podczas mistrzostw świata – dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium w 1985 roku (drużynowo) oraz w 1987 roku (w grze podwójnej), ponadto zdobył srebro w deblu w 1989 roku. Nie można zapominać także o udziale w igrzyskach olimpijskich w Seulu (1988) i Barcelonie (1992).

Po zakończeniu kariery wyczynowej nie rozstał się z czynnym uprawianiem pingponga , startując w wielu imprezach dla weteranów.

– Życie, także sportowe, w tym wieku dopiero się zaczyna – przyznaje Kucharski.Przede wszystkim człowiek dorasta, dojrzewa do innego pojmowania sportu. Nie musi być na każde zawołanie, dlatego wśród sportowców w tym wieku widać tyle pasji i zaangażowania. Oczywiście należy wspomnieć, że sport w takim wydaniu to zdrowie i to jest jego podstawowy atut.

W późniejszym okresie Kucharski zajął się szkoleniem najzdolniejszych zawodników z kraju. W tajniki tenisa stołowego wprowadzał m. in. Lucjana Błaszczyka czy Tomasza Krzeszewskiego. Ten ostatni jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Polski oraz prowadzi na co dzień występujący w rozgrywkach rodzimej superlidze klub z Ostródy.

Wiek w tej dyscyplinie sportu nie jest na pewno najważniejszy – mówi Tomasz Krzeszewski.W igrzyskach olimpijskich w Londynie, które zbliżają się do nas wielkimi krokami, wystartują zawodnicy znacznie starsi ode mnie [19 września Krzeszewski skończy 36 lat – red.]. Tenisiści z Europy osiągają optymalną formę w wieku 27-30 lat, ale później także nie można odmówić im umiejętności. Przykładem może być 50-letni He Zhiwen, który kilka dni temu zasilił drużynę z Grodziska Mazowieckiego. I to właśnie on ma być filarem aktualnych mistrzów Polski.

Leszek Kucharski trenuje obecnie narodową kadrę mężczyzn i kobiet Indii.

Fot.nowiny 24

Warmia Mazury Senior Games 2012

W sportowej imprezie mogą wziąć udział osoby z pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe). Zawodnicy z całego świata staną do walki o medale i prestiż w 11 dyscyplinach (piłka nożna, pływanie, brydż sportowy, żeglarstwo, tenis, siatkówka halowa i plażowa, badminton, lekka atletyka, tenis stołowy oraz golf). Organizatorzy przygotowali również możliwość udziału w trzech dyscyplinach rekreacyjnych – maratonie rowerowym, strzelaniu do rzutków oraz zawodach strzeleckich. Elektroniczna rejestracja potrwa do 31 sierpnia 2012. Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x