ME juniorek w Stambule – Maja w singlu i mikście, Ania tylko w singlu

Po turniejach drużynowych (7 miejsce naszych juniorek) przyszedł czas na występy indywidualne. Kibicujemy szczególnie zawodniczkom Warmii Lidzbark Warmiński. Maja Krzewicka i Anna Zielińska wystąpią we wszystkich konkurencjach. W deblu zagrały razem, ale skończyło się na I rundzie. Debel rumuńsko-węgierski był za mocny. Zaczęły jednak od mikstów i były to udane występy. W mikście Ania i Maja pomyślnie przeszły I rundę, w II powiodło się tylko Krzewickiej.Obie świetnie wystartowały w singlu, wygrywając pierwsze spotkania.

Gra pojedyncza

Obawialiśmy się pierwszych gier. Zwłaszcza Ania Zielińska trafiła na bardzo niewygodną rywalkę z Ukrainy. Mieliśmy dobre przeczucie, bo był to horror, która zawodniczka Warmii Lidzbark Warmiński rozstrzygnęła jednak na swoja korzyść po siedmiosetowej walce. Następna przeciwniczka z Turcji wydaje się być łatwiejszą przeszkodą, ale zobaczymy.
Maja Krzewicka w „treningowym” meczu pokonała reprezentantkę Kosowa Arbanę Janjevą 4:0. Za to w kolejnym pojedynku zmierzy się z Francuzką Stephanie Loeuillette i o sukces będzie bardzo trudno

Anna Zielińska-Anastasia Rybka 4:3(-9,10,8,-6,9,-8,6)
Maja Krzewicka-Arbana Janjeva (Kosowo) 4:0(2,3,9,3).

Deble

Maja Krzewicka i Anna Zielińska potrafią grać debla, ale w losowaniu miały wyjątkowego pecha, bowiem od razu trafiły na znakomitą parę węgiersko-rumuńską. Walczyły (dwa sety na przewagi), ale nie dały rady. Szkoda, bowiem w tej konkurencji liczyliśmy na trochę dłuższą przygodę.

Maja Krzewicka/Anna Zielińska-Krisztina Ambrus(Węgry)/Maria Postoaca(Rumunia) 1:3(-5,-10,10,-6).

Miksty

Stawka jest mocna i wiele rywalek i rywali zupełnie nieznanych, stąd trudno o prognozy. Trzeba być skoncentrowanym i w miarę szybko rozpoznać słabsze punkty przeciwników. Naszym parom to się udało, ale zwycięstwa nie przyszły łatwo.

Boris Mihailovic/Aliz Durcik (Serbia) – Artur Białek/Maja Krzewicka 1:3 (3, -6, -10, -5)
Armin Alicic/Belma Busatlic (Bośnia i Hercegowina)) – Nestor Wasylkowski/Anna Zielińska 2:3 (6, -4, -8, 10, -6)

Następna rundę pomyślnie przeszedł mikst: Krzewicka/Białek. Rywale z Macedonii okazali się niezbyt wymagający, stąd pewne zwycięstwo.
Ania Zielińska i Nestor Wasylkowski trafili na Rosjan. Stoczyli zacięty bój, ale przegrali końcówki setów.

Artur Białek/Maja Krzewicka-Irfan Cekic/Sunsica Rogic 3:0(7,7,6)
Nestor Wasylkowski/Anna Zielińska-Wildan Gadjew/Jana Norkowa 0:3(-9,-8,-7)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x