ME juniorów i kadetów Schwechat 2012 – Adrian Więcek z brązowym medalem

W austriackim Schwechat trwają  ME juniorów i kadetów w tenisie stołowym. W reprezentacji Polski znalazło się troje pingpongistów z Warmii i Mazur: w starszej grupie Adrian Więcek (Ostródzianka), a w młodszej: Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) i Tomasz Kotowski (ABC Żak Pisanica). Imprezę otworzyły turnieje drużynowe. Najlepiej spisali sięi juniorzy z Adrianem Więckiem w składzie. W fazie pucharowej wygrali ze Słowacja 3:1, a następnie ze Szwecją 3:2 zapewniając sobie co najmniej brąz. W półfinale Polacy przegrali z Niemcami 0:3, potem o 3 lokate pokonali Włochów 3:0. Kadetki i kadeci na 7 miejscach.

 

kadetki:

Grupa C

I seria

 Estonia – Polska 0:3

Airi Avameri – Paulina Knyszewska 0:3 (4:11, 4:11, 12:14)

Anita Lissovenko – Natalia Bajor 0:3 (3:11, 5:11, 6:11)

Avameri/Lissovenko – Bajor/Zuzanna Woźniak 0:3 (8:11, 5:11, 4:11) 

Rosja – Czechy 3:0

II seria

Polska – Rosja 0:3

Natalia Bajor – Maria Malanina 2:3 (6:11, 11:7, 11:5, 8:11, 8:11)

Zuzanna Woźniak – Daria Chernova 0:3 (8:11, 5:11, 9:11)

Bajor/Woźniak – Chernova/Malanina 2:3 (10:12, 11:8, 8:11, 11:3 10:12) 

Czechy – Estonia 3:0

III seria

Polska – Czechy 3:0

Natalia Bajor – Veronika Kmetova 3:0 (11:2, 11:8, 11:7)

Zuzanna Woźniak – Barbora Kapounova 3:2 (12:14, 11:7, 11:6, 9:11, 11:7)

Bajor/Woźniak – Kapounova/Kmetova 3:0 (11:7, 11:7, 11:1)

Rosja – Estonia 3:0

Tabela:

1. Rosja 3 6 9:0

2. Polska 3  5 6:3

3. Czechy 3 4 3:6

4. Estonia 3  3 0:9

Faza pucharowa

1/8 finału

Polska – Chorwacja 3:1

Natalia Bajor – Matea Ombla 3:2 (11:6, 10:12, 8:11, 11:7. 11:8)

Zuzanna Woźniak – Dorina Srebrnjak 3:1 (3:11, 11:4, 12:10, 15:13)

Bajor/Woźniak – Ombla/Srebrnjak 2:3 (11:8, 11:7, 10:12, 3:11, 7:11)

natalia bajor – Dorina Srebrnjak 3:1 (6:11, 11:9, 11:5, 11:6)

Ćwierćfinał

Rumunia – Polska 3:2

Andrea Clapa – Zuzanna Woźniak 3:2 (7:11, 11:4, 6:11, 11:5, 11:7)

Adina Diaconu – Natalia bajor 0:3 (7:11, 7:11, 5:11)

Clapa/Diaconu – Bajor/Woźniak 3:1 (9:11, 11;2, 11:9, 11;3)

Andrea Clapa – Natalia bajor 2;3 (11:8, 11:6, 4:11, 7:11, 7:11)

Adina Diaconu – Zuzanna Woźniak 3:0 (11:8, 11:4, 11:8)

strefa 5-8

Polska – Bialoruś 0:3

Natalia Bajor – Alina Nikitchanka 1:3 (5:11, 11:6, 8:11, 5:11)

Paulina Knyszewska – Hanna Patseyeva 0:3 (8:11, 6:11, 8:11)

Bajor/Chrabąszcz – Nikitchanka/Patseyeva 0:3 (12:14, 3:11, 6:11)

o 7 miejsce

Portugalia – Polska 1:3

Rita Fins – Marta Chrabąszcz 3:1 (11:7, 8:11, 11:7, 11:7)

Raquel Andrade – Paulina Knyszewska 0:3 (7:11, 10:12, 5:11)

Fins/Andrade – Knyszewska/Woźniak 1:3 (11:3, 9:11, 10:12, 9:11)

Rita Fins – Paulina Knyszewska 2:3 (6:11, 11:5, 10:12, 11:7, 13:15)

kadeci

Grupa C

I seria

Polska – Belgia 3:0

Patryk Zatówka – Anthony Deceuninck 3:1 (11:3, 11:8, 7:11, 11:6)

Aleksander Werecki – Romain Lambiet 3:1 (12:10, 7:11, 11:7, 11:8)

Werecki/Zatówka – Lambiet/Deceuninck 3:1 (11:9, 11:4, 7:11, 11:6)

Rosja – Chorwacja 3:1

II seria

Polska – Rosja 2:3

Patryk Zatówka – Maxim Chaplygin 3:0 (14:12, 11:3, 11:5)

Tomasz Kotowski – Konstantin Chrnov 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)

Warecki/zatówka – Chrnov/Yarushin 1:3 (9:11, 11:6, 9:11, 7:11)

Patryk Zatówka – Konstantin Chernov 3:1 (11:9, 11:7, 9:11, 11:4)

Tomasz Kotowski – Maxim Chaplygin 2:3 (11:9, 7:11, 11:7, 9:11, 4:11)

Belgia – Chorwacja 3:0

III seria

Polska – Chorwacja 3:0

Patryk Zatówka – Josip Mustapic 3:1 (11:6, 5:11, 11:7, 12:10)

Aleksander Werecki – Matej Murat 3:0 (11:4, 11:7, 11:7)

Zatówka/Werecki – Murat/Mustapic 3:0 (11:9, 11:5, 11:3)

Rosja – Belgia 3:0

Tabela:

1. Rosja 3 6 9:3

2. Polska 3 5 8:3

3. Belgia 3 4 3:6

4. Chorwacja 3 3 1:9 

Faza pucharowa

1/8 finału

Polska – Wlochy 3:0

Patryk Zatówka – Jordy Piccoli 3:1 (11:7, 11:2, 8:11, 11:6)

Aleksander Werecki – Danielo Pinto 3:1 (11:5, 11:7, 9:11, 11:6)

Zatówka/Werecki – Pinto/Frigiolini 3:1 (8:11, 11:3, 11:8, 11:4) 

Ćwierćfinał

Francja – Polska 3:2

Alexandre Cassin – Adrian Dugiel 3:0 (11:3, 11:3, 11:8)

Can Akkuzu – Patryk Zatówka 0:3 (10:12, 3:11, 10:12)

Cassin/Akkuzu – Zatówka/Werecki 0:3 (4:11, 7:11, 8:11)

Alexandre Cassin – Patryk Zatówka 3:0 (11:6, 11:4, 11:8)

Can Akkuzu – Adrian Dugiel 3:0 (11:8, 11:4, 11:6) 

strefa 5-8

Polska – Czechy  1:3

Aleksander Werecki – Jakub Nemecek 3:0 (11:7, 11:8, 11:7)

Tomasz Kotowski – Tomas Polansky 1:3 (6:11, 5:11, 11:9, 7:11)

Werecki/Zatówka – Nemecek/Polansky 1:3 (11:5, 9:11, 7:11, 9:11)

Aleksander Werecki – Tomas Polansky 0:3 (10:12, 6:11, 10:12) 

o 7 miejsce

Polska – Austra 3:2

Patryk Zatówka – Thomas Grininger 3:0 (11:2, 11:6, 11:3)

Aleksander Werecki – Martin Schaumberger 0:3 (11:13, 8:11, 9:11)

Dugiel/Kotowski – Grininger/Schaumberger 2:3 (7:11, 11:5, 11:7, 9:11, 16:18)

Patryk Zatówka – Martin Schaumberger 3:1 (4:11, 13:11, 11:9, 11:3)

Aleksander Werecki – Thomas Grininger 3:2 (9:11, 5:11, 11:8, 11:5, 11:7)

juniorzy:

 Grupa D

I seria

Polska – Belgia 3:0

Konrad Kulpa – Florent Lambiet 3:0 (11:8, 11:4, 11:7)

Jakub Dyjas – Robin Devos 3:2 (10:12, 11:13, 12:10, 11:7, 11:5)

Michał Bańkosz – Robin Saudemont 3:1 (12:10, 9:11, 11:7, 11:9)
 

Włochy – Izrael 3:0

II seria

Polska – Izrael 3:1

Konrad Kulpa – Elad Kuperberg 3:0 (11:5, 11:4, 12;10)

Jakub Dyjas – Itamar Abramov 3:0 (11:3, 11:5, 11:8)

Michal Bańkosz – Idan Ugortsev 0:3 (11;13, 9:11, 8:11)

Konrad Kulpa – Itamar Abramov 3:2 (11:9, 11:5, 9:11, 9:11, 11:8)

Belgia – Wlochy 3:2

III seria

Włochy – Polska 3:2

Leonardo Mutti – Adrian Więcek 3:1 (10:12, 11:6, 11:5, 11:7)

Alessandro Baciocchi – Konrad Kulpa 0:3 (7:11, 6:11, 9:11)

Damiano Secretti – Jakub Dyjas 1:3 (4:11, 5:11, 11:7, 8:11)

Leonardo Mutti – Konrad Kulpa 3:1 (12;10, 11:7, 9:11, 11:5)

Alessandro Baciocchi – Adrian Więcek 3:2 (11:6, 10:12, 11:7, 6:11, 11:5)

Belgia – Izrael 3:0

Tabela

1 Polska 3  5  8:4

2 Włochy 3  5 8:6

3 Belgia 3  5  6:5

4 Izael 3  3  2:9

1/8 finału

Słowacja – Polska 1:3

Michal Pavolka – Jakub Dyjas 1:3 (9:11, 6:11, 11:6, 7:11)

Roman Rezetka – Konrad Kulpa 3:2 (8:11, 12:10, 11:7, 9:11, 12:10)

Marian Majak – Adrian Więcek 1:3 (11:13, 9:11, 11:9, 8:11)

Michal Pavolka – Konrad Kulpa 0:3 (9:11, 9:11, 10:12)

Ćwierćfinał

Szwecja – Polska 2:3

Hampus Soderlund – Jakub Dyjas 3:0 (11:7, 14:12, 11:6)

Viktor Gorman – Konrad Kulpa 1:3 (7:11, 7:11, 11:8, 6:11)

Henrik Johansson – Adrian Więcek 2:3 (7:11, 6:11, 12:10, 11:5, 9:11)

Hampus Soderlund – Konrad Kulpa 3:2 (11:9, 5:11, 11:3, 10:12, 13:11)

Viktor Gorman – Jakub Dyjas 1:3 (11:6, 8:11, 1:11, 10:12)

Półfinał

Polska – Niemcy 0:3

Jakub Dyjas – Frederic Jost 2:3 (11:5, 7:11, 8:11, 11:8, 6:11)

Konrad Kulpa – Benedikt Duda 2:3 (11;9, 4:11, 10:12, 11:8, 5:11)

Adrian Więcek – Marc Rode 1:3 (5:11, 11:9, 11:13, 8:11)

o 3 miejsce

Polska – Włochy 3:0

Konrad Kulpa – Damiano Secretti 3:1 (11:9, 11:8, 5:11, 11:9)

Jakub Dyjas – Alessandro Baciocchi 3:1 (8:11, 13:11, 11:5, 11:8)

Michał Bańkosz -Maurizio Massarelli 3:0 (11:9, 15:13, 11:5)

Rywale w turnieju indywidualnym

kadetki:
Zuzanna Woźniak (Polska, Warmia Lidzbark Warmiński)) – Snezana Markovic (Bośnia i Hercegowina)/Mihaela Dimova (Bułgaria)
kadeci:
Tomasz Kotowski (Polska ABC Żak Pisanica)) – Toni Buntic (Bośnia i Hercegowina)
juniorzy:
Adrian Więcek (Polska Ostródzianka)) – Tomislav Pucar (Chorwacja)

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x