ME seniorów Schwechat 2013 – Monika Pietkiewicz nie pokonała czeskiej przeszkody

W austriackiej miejscowości Schwechat trwają Mistrzostwa Europy seniorów w tenisie stołowym. Polskie reprezentacje zakończyły już udział w turniejach drużynowych. Męski zespół zajął 11 miejsce, panie (Monika Pietkiewicz z Warmii Lidzbark Warm. grała w jednym meczu)  na 8 pozycji.  We wtorek (8 X) ruszył turniej indywidualny. Debel: Monika Pietkiewicz/Antonina Szymańska odpadł w eliminacjach grupowych. W singlu Monika znalazła się w turnieju głównym, ale odpadła w I rundzie z Czeszką (2:4).

Turniej drużynowy

1/8 finału:

Polska – Francja 3:2

1/4 finału:

Polska – Rosja 1:3

strefa 5-8:

Polska – Węgry 2:3 (Monika Pietkiewicz – Szandra Pergel 1:3)

o 7 miejsce:

Polska – Austria 2:3

Żelazny skład drużyny to: Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka i Kinga Stefańska.

Turniej indywidualny

Rozpoczął się we wtorek (8 października) rozgrywkach grupowymi

Gra pojedyncza

Udanie rozpoczęła w turnieju siknglowym Monika Pietkiewicz, która w pierwszym spotkaniu grupowym pokonała reprezentanke Grecji 3:0 (7,8,10). W drugiej grze zawodniczka z Lidzbarka warmińskiego zwyciężyła Szwajcarke 3:1 (6,9,-9,6). W ostatnim spotkaniu Monika przegrała z Angielką Joanną Parker 1:3 (-7,6,-9,-8) i zajęła w miejsce w grupie.  Dopisało jej jednak szczęście, bo zosstała wylosowana do turnieju głównego jako „lucky loser” Trafiła w 1/32 finału na bardzo mocna Czeszkę Ivetę Vacenovską (rozs. 5/8) i przegrała 2:4 (-8,-3,-6,3,9,-3).

Grupa 15

Monika PIETKIEWICZ -Angeliki PAPADAKI (GRECJA) 3:0 (7,8,10)

Monika PIETKIEWICZ – Amanda FAUVEL (SZWAJCARIA) 3:1 (6,9,-9,6)

Joanna PARKER (ANGLIA) Monika PIETKIEWICZ 3:1 (7,-6,9,8)

1/32 finału

Monika PIETKIEWICZ  -Iveta VACENOVSKA (Czechy) 2:4 (-8,-3,-6,3,9,-3)

Gra podwójna

Na dobry początek Monika Pietkiewicz i Antonina Szymańska w ciągu kwadransa odprawiły Litwinki (3:0), ale były to teoretycznie najsłabsze rywalki w grupie. W środę Polski doznały porażki z Portugalkami 2:3, a w czwartek Rumunkami także 2:3. Zajęły 3 miejsce i zakończyły udział w turnieju.

Grupa 5

Monika PIETKIEWICZ/Antonina SZYMANSKA – Ingrida PREIDZIUTE/Egle STUCKYTE (LITWA) 3:0 (3,5,7)

Monika PIETKIEWICZ/Antonina SZYMANSKA -Yu FU/Ana NEVES (PORTUGALIA) 2:3 (5,9,-5,-10,-5)

Cristina HIRICI /Bernadette Cynthia SZOCS (RUMUNIA)- Monika PIETKIEWICZ/Antonina SZYMANSKA 3:2 (-5,7.-11,5,7)