Miniony sezon w statystyce – Jest się czym pochwalić

Na ostatnim posiedzeniu Polskiego Związku Tenisa Stołowego podsumowano miniony sezon prezentując bardzo szczegółowo wszystkie statystyki dotyczące zarówno rozgrywek ligowych, zespołowych i indywidualnych we wszystkich kategoriach wiekowych. Daje to obraz efektów pracy przede wszystkim w klubach i pod tym względem na szczególne podkreślenie zasługują osiągnięcia Warmii Lidzbark Warmiński. W każdej z klasyfikacji nie schodzi poniżej czwartego miejsca, a konkurencja jest naprawdę ogromna.

 Nie raz podkreślaliśmy, że są kluby, które nastawiają się tylko na osiągnięcia ligowe, Warmia, także Ostródzianka należą do tych, gdzie za zespołami ekstraklasy idzie bardzo szeroka praca z młodzieżą. Są to swego rodzaju ośrodki regionalne, które pracują pełną parą. Sezon dla Lidzbarka był wyjątkowo udany, dla Ostródy mniej (myślę, że do sprawa przejściowa), a każdym razie są to kuźnie talentów, pod warunkiem, że ktoś chce pracować i podporządkuje się ostremu reżimowi. Tylko to daje szanse by znaleźć się w elicie.

Klasyfikacja województw (łączna)

1 MAZOWIECKIE   125 913

2 DOLNOŚLĄSKIE   96 944

3 ŚLĄSKIE   94 151

4 MAŁOPOLSKIE   92 285

5 KUJAWSKO-POMORSKIE  92 051

6 ŁÓDZKIE   84 221

7 POMORSKIE   83 917

8 LUBELSKIE   82 103

9 PODKARPACKIE   77 985

10 LUBUSKIE   74 667

11 WIELKOPOLSKIE   74 614

12 PODLASKIE   68 886

13 OPOLSKIE   58 736

14 WARMIŃSKO-MAZURSKIE   57 730

15 ZACHODNIOPOMORSKIE   51 265

16 ŚWIĘTOKRZYSKIE 24 300

 

Klasyfikacja klubów (łączna)

1 GLKS NADARZYN MAZOWIECKIE  33 719

2 MRKS GDAŃSK POMORSKIE  29 676

3 GKS GORZOVIA GORZÓW LUBUSKIE  29 231

4 LUKS „WARMIA” LIDZBARK WARM. WARM.-MAZURSKIE  27 680

5 LUKS CHEŁMNO  KUJAWSKO-POMOR.  25 204

6 KU AZS UE WROCŁAW  DOLNOŚLĄSKIE  24 627

7 KS BRONOWIANKA  KRAKÓW  MAŁOPOLSKIE  23 446

8 MKS JEDYNKA ŁÓDŹ  ŁÓDZKIE  16 302

9 KS SPÓJNIA WARSZAWA  MAZOWIECKIE  16 055

10 KS STELLA GNIEZNO  WIELKOPOLSKIE  15 640

……………………………………………………………..

18 MLKS OSTRÓDZIANKA OSTRÓDA  WARM.-MAZURSKIE  12 732

94 LUKS ABC ŻAK PISANICA  WARM.-MAZURSKIE  3 762

148 KS DEKORGLASS DZIAŁDOWO  WARM.-MAZURSKIE   2 187

188 ITR IŁAWA WARM.-MAZURSKIE 1 588

206  LKS MLEXER ELBLĄG  WARM.-MAZURSKIE  1 343

212 MLKS CZARNI OLECKO  WARM.-MAZURSKIE  1 293

215 UKS TEMPO-25 OLSZTYN WARM.-MAZURSKIE  1 227

259 MUKS „PIŁECZKA” PISZ WARM.-MAZURSKIE 824

267 UKS KONIECZKI EŁK WARM.-MAZURSKIE 797

276 UKS „RATUSZ” GIŻYCKO WARM.-MAZURSKIE  739

281 LUKS ORNETA WARM.MAZURSKIE 698

296 UKS OGÓLNIAK STS ZSO NIDZICA WARM.-MAZURSKIE 591

313 UKS OLIMP KĘTRZYN  WARM.-MAZURSKIE  505

329 UŻKS „SPINAKER” WĘGORZEWO WARM.-MAZURSKIE 418

359 MKS MRĄGOWIA  MRĄGOWO  WARM.-MAZURSKIE  299

380 UKS VICTORIA WIĘCKI WARM.-MAZURSKIE  252

463UKS SYM-SARNA JEZIORANY  WARM.-MAZURSKIE  78

471 GKS „ZALEW” KAMIŃSK WARM.-MAZURSKIE  67

 

Osiągnięcia indywidualne

Klasyfikacja województw

1 MAZOWIECKIE 61846

2 DOLNOŚLĄSKIE 49782

3 ŚLĄSKIE 48172

4 MAŁOPOLSKIE 48138

5 LUBELSKIE 47272

6 KUJAWSKO-POMORSKIE 46451

7 PODKARPACKIE 45347

8 WIELKOPOLSKIE 44391

9 ŁÓDZKIE 43815

10 POMORSKIE 43546

11 LUBUSKIE 41611

12 PODLASKIE 40385

13 OPOLSKIE 34781

14 ZACHODNIOPOMORSKIE  32319

15 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 31344

16 ŚWIĘTOKRZYSKIE 18863

Klasyfikacja klubów

1 MRKS  GDAŃSK   POMORSKIE   12669

2 GLKS  NADARZYN   MAZOWIECKIE 12585

3 LUKS „WARMIA” LIDZBARK WARM. WARM.-MAZURSKIE 12245

4  GKS GORZOVIA  GORZÓW  LUBUSKIE  11768

5  LUKS  CHEŁMNO  KUJAWSKO-POMOR.  11484

6  KU AZS UE  WROCŁAW  DOLNOŚLĄSKIE  10839

7  KS BRONOWIANKA  KRAKÓW  MAŁOPOLSKIE  10605

8  KS SPÓJNIA  WARSZAWA  MAZOWIECKIE  8713

9  MKS JEDYNKA ŁÓDŹ  ŁÓDZKIE  7673

10  AZS PWSZ  NYSA  OPOLSKIE  6871

……………………………………………….

12 MLKS OSTRÓDZIANKA OSTRÓDA WARM.-MAZURSKIE 6544

95 LUKS ABC ŻAK  PISANICA  WARM.-MAZURSKIE 2159

156 LKS MLEXER  ELBLĄG  WARM.-MAZURSKIE  1343

170 MLKS CZARNI  OLECKO  WARM.-MAZURSKIE  1223

213 UKS TEMPO-25  OLSZTYN  WARM.-MAZURSKIE  857

214  ITR  IŁAWA  WARM.-MAZURSKIE  843

224  UKS KONIECZKI  EŁK  WARM.-MAZURSKIE  797

235  UKS „RATUSZ” GIŻYCKO  WARM.-MAZURSKIE  739

239 LUKS ORNETA WARM.-MAZURSKIE 698

249 MUKS „PIŁECZKA” PISZ WARM.-MAZURSKIE  659

260 UKS OGÓLNIAK STS ZSO NIDZICA WARM.-MAZURSKIE  591

272 KS DEKORGLASS DZIAŁDOWO  WARM.-MAZURSKIE  537

280 UKS OLIMP KĘTRZYN  WARM.-MAZURSKIE 505

302 UŻKS „SPINAKER”  WĘGORZEWO  WARM.-MAZURSKIE  418

341 MKS MRĄGOWIA  MRĄGOWO  WARM.-MAZURSKIE 299

365 UKS VICTORIA WIĘCKI WARM.-MAZURSKIE 252

454 UKS SYM-SARNA JEZIORANY WARM.-MAZURSKIE  78

462 GKS „ZALEW” KAMIŃSK WARM.-MAZURSKIE  67

 

Wyniki drużynowe

Klasyfikacja województw

1 MAZOWIECKIE 56460

2 ŚLĄSKIE 43340

3 DOLNOŚLĄSKIE 41400

4 KUJAWSKO-POMORSKIE 40460

5 MAŁOPOLSKIE 39240

6 ŁÓDZKIE 37520

7 POMORSKIE 35900

8 LUBELSKIE 31405

9 LUBUSKIE 30080

10 PODKARPACKIE 29495

11 WIELKOPOLSKIE 28045

12 PODLASKIE 24690

13 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 21900

14 OPOLSKIE 21550

15 ZACHODNIOPOMORSKIE 17380

16 ŚWIĘTOKRZYSKIE 4705

Klasyfikacja klubów

1 GLKS  NADARZYN   MAZOWIECKIE   18 120

2 GKS GORZOVIA   GORZÓW   LUBUSKIE  15 805

3 MRKS  GDAŃSK   POMORSKIE   14 925

4 LUKS „WARMIA”  LIDZBARK WARM.  WARM.-MAZURSKIE  12 800

5 LUKS   CHEŁMNO   KUJAWSKO-POMOR.   11 950

6 KU AZS UE   WROCŁAW  DOLNOŚLĄSKIE  11 350

7 KS BRONOWIANKA  KRAKÓW  MAŁOPOLSKIE  11 080

8 KS STELLA  GNIEZNO   WIELKOPOLSKIE  8 220

9 IKTS NOTEĆ  INOWROCŁAW  KUJAWSKO-POMOR.   7 210

10 MKS JEDYNKA  ŁÓDŹ  ŁÓDZKIE  7 035

………………………………………………..

25 MLKS OSTRÓDZIANKA OSTRÓDA WARM.-MAZURSKIE  4 845

90 KS DEKORGLASS  DZIAŁDOWO WARM.-MAZURSKIE   1 650

96 LUKS ABC ŻAK  PISANICA  WARM.-MAZURSKIE  1 490

166 ITR IŁAWA  WARM.-MAZURSKIE  745

214UKS TEMPO-25  OLSZTYN  WARM.-MAZURSKIE  370

 

Punktacja za deble i miksty

Klasyfikacja województw

1 MAZOWIECKIE 7 607

2 DOLNOŚLĄSKIE 5 762

3 KUJAWSKO-POMORSKIE 5 140

4 MAŁOPOLSKIE 4 907

5 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 4 486

6 POMORSKIE 4 471

7 PODLASKIE 3 811

8 LUBELSKIE 3 426

9 PODKARPACKIE 3 143

10 LUBUSKIE 2 976

11 ŁÓDZKIE 2 886

12 ŚLĄSKIE 2 639

13 OPOLSKIE 2 405

14 WIELKOPOLSKIE 2 178

15 ZACHODNIOPOMORSKIE 1 566

16 ŚWIĘTOKRZYSKIE 732

Klasyfikacja klubów

1 GLKS  NADARZYN  MAZOWIECKIE  3 014

2 LUKS „WARMIA” LIDZBARK WARM.  WARM.-MAZURSKIE  2 635

3 KU AZS UE  WROCŁAW  DOLNOŚLĄSKIE  2 438

4 MRKS  GDAŃSK  POMORSKIE  2 082

5 GKS GORZOVIA  GORZÓW  LUBUSKIE  1 863

6 LUKS  CHEŁMNO  KUJAWSKO-POMOR.  1 770

7 KS BRONOWIANKA  KRAKÓW  MAŁOPOLSKIE  1 761

8 MKS JEDYNKA   ŁÓDŹ  ŁÓDZKIE  1 594

9 KS BOGORIA  GRODZISK MAZ.  MAZOWIECKIE  1 499

10 MOKS SŁONECZNY STOK  BIAŁYSTOK  PODLASKIE   1 375

……………………………………………………………….

11 MLKS OSTRÓDZIANKA OSTRÓDA WARM.-MAZURSKIE 1 343

74 MUKS „PIŁECZKA” PISZ WARM.-MAZURSKIE  165

101 LUKS ABC ŻAK PISANICA WARM.-MAZURSKIE 113

 

Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży (od młodzika do młodzieżowca)

Klasyfikacja województw

1 MAZOWIECKIE  118,00 142,50 64,67 30,50 355,67

2 DOLNOŚLĄSKIE 167,50 79,75 53,00 32,00 332,25

3 KUJAWSKO-POMORSKIE 121,50 94,00 25,17 33,50 274,17

4 POMORSKIE 55,00 120,34 51,50 14,50 241,34

5 PODLASKIE 107,75 23,50  26,25 21,00 178,50

6 LUBELSKIE 84,50 32,50 19,00 27,00 163,00

7 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 64,00 58,00 23,25 17,50 162,75

8 ŚLĄSKIE 57,25 40,00 24,00 34,00 155,25

9 MAŁOPOLSKIE 33,50 37,00 58,50 25,00 154,00

10 ŁÓDZKIE 41,00 40,25 11,50 33,50 126,25

11 OPOLSKIE 37,50 31,84 30,50 14,00 113,84

12 PODKARPACKIE 46,00 8,00 26,50 23,00 103,50

13 LUBUSKIE 48,00 15,00 18,75 16,00 97,75

14 WIELKOPOLSKIE 23,00 14,00 20,75 25,00 82,75

15 ZACHODNIOPOMORSKIE 1,50 24,75 27,50 23,00 76,75

16 ŚWIĘTOKRZYSKIE 6,00 0,00 6,00 5,50 17,50

Klasyfikacja klubów

1 GLKS Nadarzyn  MAZ  72,50  100,33  3,17  8,00  184,00

2 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński WM  49,00 47,00 14,25 3,75 114,00

3 KU AZS-UE Wrocław DŚL 47,50 45,50 15,50 2,50 111,00

4 MRKS Gdańsk POM 15,50 70,00 12,50 6,00 104,00

5 LUKS Chełmno KPM 44,00 31,75 4,17 17,50 97,42

6 LKS Odra Głoska DŚL 90,50 90,50

7 MOKS Słoneczny Stok Białystok PDL 64,75  4,00 68,75

8 LUKS Trefl Zamość  LUB  52,00  13,50  65,50

9 MKS Jedynka Łódź  ŁDZ  33,50  29,25  1,00  63,75

10 IKTS Noteć Inowrocław  KPM  43,50  13,50  1,00    58,00

…………………………………………………………………….

24 MLKS Ostródzianka Ostróda  WM  12,00  10,00   8,00  2,00   32,00

64 LUKS ABC Żak Pisanica  WM  1,00  8,00 9,00

115 MUKS Piłeczka Pisz WM  3,00  3,00

129 UKS Tempo-25 Olsztyn WM 2,25  2,25

167 ITR Iława WM   1,00  1,00

198 KS Dekorglass Działdowo  WM  0,50  0,50

199 LUKS Orneta WM 0,50  0,50

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x