MP amatorów Częstochowa – Adrian Linowski i drużyny na podium

W Częstochowie zakończyły się Mistrzostwa Polski amatorów w tenisie stołowym. Doskonale wypadli dwaj reprezentanci Warmii i Mazur zajmując trzecie i czwarte miejsca w najliczniej obsadzonych kategoriach. Adrian Linowski z Mrągowa zdobył brązowy medal w grupie do 35 lat, natomiast Marek Unruch (Olsztyn) wśród uczestników 36-50 lat znalazł się w półfinale. W turnieju drużynowym obie nasze drużyny stanęły na podium. Axel Morąg zajął drugą, a VBS Klima Olsztyn trzecią lokatę.

1. Cezary Pawlik (Medicus Częstochowa)
2. Marek Stępień (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
3. Mariusz Koczyba (Kebab Częstochowa)
4. Marek Unruch (Olsztyn)

Reprezentanci Warmii i Mazur nastawiali się  przede wszystkim na rozgrywki drużynowe, chcąc zdetronizować mistrza – Uniwersytet Łódzki. Sztuka się nie udała, ale oba nasze zespoły stanęły na podium Drugie miejsce zajął zespół Axel Morąg (Adrian Linowski, Zenon Kastrau, Grzegorz Gumiński, Łukasz Dost), a  trzecie VBS Klima Olsztyn (Dariusz Bartycha, Marek Unruh, Zdzisław Paliwoda, Jarosław Wikira).

Wyniki:

Grupa I (eliminacje)

Medicus Częstochowa – Axel Morąg 1:4 (Kastrau-2,5, Linowski-1, Gumiński-0,5)
Żwawy Żółw Tomaszów Mazowiecki – VBS Klima Olsztyn 0:4 (Bartycha-1,5, Paliwoda-1, Wikira-1,Unruch-0,5)
Axel Morąg (Kastrau, Linowski)  – VBS Klima Olsztyn 2:4 (Wikira-1,5, Paliwoda 1,5, Unruch-1)
Żwawy Żółw Tomaszów Mazowiecki – Medicus Częstochowa 0:4
VBS Klima Olsztyn–Medicus Częstochowa  4:2 (Wikira-1,Bartycha-1, Paliwoda-1,Unruch-1)
Axel Morąg – Żwawy Żółw Tomaszów Mazowiecki 4:0 (Kastrau-2,5, Linowski-1,Gumiński-0,5)