MŚ seniorów Paryż 2013 – Monika Pietkiewicz już poza turniejem

W Paryżu trwają mistrzostwa świata seniorów w tenisie stołowym. Mieliśmy w turnieju swoją reprezentantkę – Monikę Pietkiewicz. Oczywiście wyniki krajowe w pełni uprawniały zawodniczkę z Lidzbarka Warmińskiego, by dostąpić zaszczytu gry w największej imprezie, ale selekcjoner nie widział jej w składzie. Powołał ją , gdyż kontuzji doznała Magdalena Szczerkowska. Monika awansowała do turniejów głównych, co wcale nie bylo łatwe. Występy zakończyła jednak na pierwszej rundzie singla i debla oraz drugiej miksta.

Rozpoczęła już rywalizacje w singlu od grupowych preeliminacji. Monika zajęła 1 miejsce i zakwalifikowała sie do II fazy. Tu I runde miała wolna w II po dramatycznym meczu pokonała reprezntantke Indii 4:3. Najpierw prowadziła w setach 3:1, potem jednak rywalka wyrównała a w 7 partii Monika przegrywała 6:9, by ostatecznie zwyciężyć 12:10. To zwycięstwo dało awans do turnieju głównego. Tu od razu reafiła na Japonkę , ale stoczyła z nia prawdziwy bój. Przegrała w dramatycznych okolicznościach 3:4, prowadza w setach 3:2, a pzregrywając ostatniego 10:12.

W deblu Monika gra Antonina Szymańską i Polki musza pzrebijac się przez eliminacje. W II rundzie (w I miały wolny los) pokonały reprezentantki Czarnogówy 3:0, a następnej Slowenki też 3:0 i awansowały do turnieju głównego

W mikście Monika Pietkiewicz gra z Robertem Florasem i w I rundzie polska para pokonała Litwinów, w kolejnej wpadła na Chińczyków i przegrała 1:4.

Gra pojedyncza

Preeliminacje

Grupa 13

MARAKKALA Praveena (Sri Lanka) – DAJKU Livia (Albania) 2:4 (7,-4,-9,9,-9,-5)

PIETKIEWICZ Monika (Polska, Warmia Lidzbark Warmiński) – DAJKU Livia  (Albania) 4:0 (7,1,4,5)

PIETKIEWICZ Monika (Polska, Warmia Lidzbark Warmiński) – MARAKKALA Praveena (Sri Lanka) 4:0 (2,6,3,3)

PIETKIEWICZ Monika (Polska, Warmia Lidzbark Warmiński) – 1 miejsce w grupie – 2 zwycięstwa sety: 4-0

II faza eliminacji

I runda

wolny los

II runda

PIETKIEWICZ Monika (Polska, Warmia Lidzbark Warmiński) – AGGARWAL Neka (Indie) 4:3 (-6,9,8,6,-6,-8,10) -awans do turnieju głównego

Turniej główny

I runda

PIETKIEWICZ Monika (Polska, Warmia Lidzbark Warmiński) – MATSUDAIRA Shiho (Japonia) 3:4 (7,-8,-13,7,7,-4,-10)

Gra deblowa

Eliminacje

I runda

wolny los

II runda

PIETKIEWICZ Monika/SZYMANSKA Antonina – DALOVIC Ivana / MILACIC Neda (Czarnogóra) 3:0 (4,5,6)

III runda

PIETKIEWICZ Monika/SZYMANSKA Antonina – FAJMUT Manca / TOMAZINI Jana (Słowenia) 3:0 7,8,3) – awans do turnieju głównego

I runda

PIETKIEWICZ Monika/SZYMANSKA Antonina – ABBAT Alice/GRUNDISCH Carole (Francja) 1:4 (-6,-5,10,-12,-10)

Gra mieszana

I runda

FLORAS Robert /PIETKIEWICZ Monika – UDRA Alfredas / STUCKYTE Egle (Litwa) 4:1 (9,3,9,-7,3)

II runda

FLORAS Robert /PIETKIEWICZ Monika – WANG Liqin /RAO Jingwen (Chiny) 1:4 (8,-8,-4,-6,-10)