Nici z planów w Gorzowie – Po 0:3 Ostróda znów daleko od czwórki

Miało być wreszcie zwycięstwo na wyjeździe, ale z planów nic nie wyszło. Tenisiści stołowi Condohotels Morliny Ostróda przegrali w Gorzowie 0:3 i udział w rywalizacji o medale znów się oddalił. Czy definitywnie? To zbyt śmiało powiedziane, ale zabrakło w tym meczu stabilności, a przede wszystkim odporności w decydujących momentach. Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego przegrywali ważne końcówki, bo suche 0:3 nie oddaje w pełni przebiegu spotkania. Poszczególne gry były zacięte, tylko kto o tym będzie pamiętał? Liczy się wynik.

GKS GORZOVIA ROMUS Gorzów –  CONDOHOTELS MORLINY Ostróda 3:0

Kai Liu – Karol Szarmach 3:0 (10,8,12)

Martin Olejnik – Yang Zhang 3:1 (7,8,-9,7)

Bogusław Koszyk – Bartosz Szarmach 3:2 (-6,13,-5,8,9)

W Ostródzie to gospodarze wygrali 3:0, dlatego optymizm przed rewanżem był uzasadniony. Zawodnicy dobrze znali swych przeciwników, choć układ gier był inny niż w pierwszej rundzie, kiedy spotkali się w pojedynku Chińczycy. Tu w pierwszym spotkaniu Karol Szarmach zmierzył się z Kai Liu. Stoczył z nim równy bój, ale niestety przegrał decydujące piłki. W trzeciej partii ostródzianin prowadził 10:8 i nie wykorzystał szansy.

Zawiódł niestety Zhang. Wprawdzie Martin Olejnik to uznana klasa, ale w tym sezonie grał słabiej i tu liczyliśmy na pewne zwycięstwo. Tymczasem to Czech miał inicjatywę. W trzecim secie prowadził już 9:6 i wydawało się, że wygra „na sucho”. Zhang rozstrzygnął tego seta na swoja korzyść, ale losów meczu nie odwrócił.

Najbliższy wygranej był Bartosz Szarmach, który zmarnował okazję w drugiej partii, a potem w dalszej faziemeczu nie wytrzymał presji.