Pamiętamy o Andrzeju Grubbie – W Dobrym szczególnie

W małej miejscowości Dobry w gminie Gotkowo odbył się turniej tenisa stołowego poświęcony pamięci Andrzeja Grubby, najwybitniejszego zawodnika w historii tej dyscypliny w Polsce. Do niedawna istniał tam niezły klub Agros Pasłęk. Wprawdzie rozpadł się, ale pasjonaci pingoponga pozostali i starają się podtrzymywać tradycje. W rocznicę śmierci znakomitego sportowca rozgrywają turniej. Na imprezę zaprosili m. in. Jerzego Grubbę – brata starszego brata Andrzeja oraz Waldemara Buszana przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS, gdzie tenis stołowy zajmuje szczególne miejsce.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach:.

W turnieju drużynowym, gdzie wystartowali zawodnicy o wysokich już umiejętnościach i wyczynowej przeszłości, wygrali medaliści Mistrzostw Polski amatorów: Dariusz Bartycha i Marek Unruch z VSB Klima Olsztyn, przed Grzegorzem Gumińskim i Łukaszem Dostem (Diana G. Morąg), Mirosławem Kaliszem i Andrzejem Patrejko (Jaguar Orlik Markowo) oraz Tomaszem Golianem i Krzysztofem Przygodzkim (Jaguar Orlik II Markowo).
Kolejne miejsca zajęły: Miłakowo, GS Morąg i Gotkowo.

W turnieju indywidualnym, który miał charakter otwarty zwyciężyła Agnieszka Dańczyszyn (Dobry) przed Dawidem Lewickim (Ząbrowiec) i Piotrem Matusiakiem (Markowo)A

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x