Pewne zwycięstwo w ekstraklasie nad Stellą Gniezno – Chen Man „rozbiła” Roksanę

Po klęsce Warmii II z Notecią Inowrocław wieczorem nastroje w obozie zespołu lidzbarskiego zdecydowanie się poprawiły. W meczu ekstraklasy pierwsza drużyna pokonała Stellę Gniezno 3:1. Bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek otwierający spotkanie, w którym Chen Man Jing zmierzyła się z Roksaną Załomską. Zawodniczka Stelli prze kilka lat grała w Warmii, odeszła z klubu w atmosferze skandalu, kiedy nałożono na nią dyskwalifikację. Ostatnio pokonała mocną Chinkę z Częstochowy Shang i tu miała być mocnym atutem gości. Chen zagrała znakomicie nie dała szans Roksanie, podobnie jak Emilii Kijok, która cześniej wygrała z ustawioną z numerem dwa Mają Krzewicką.

 

WARMIA ZAMER Lidzbark Warmiński – KS STELLA Gniezno 3:1
Chen Man Jing – Roksana Załomska 3:0 (11-7,11-5,11-3)
Maja Krzewicka – Emilia Kijok 2:3 (4-11,11-5,11-8,13-15,8-11)
Monika Pietkiewicz – Paulina Nowacka 3:2 (9-11,6-11,13-11,11-6,11-9)
Chen Man Jing – Emilia Kijok 3:0 (11-3,11-9,11-5)

Mecze Chen nie miały długiej historii, za to dwa pozostałe przyniosły duże emocje. Maja Krzewicka powinna swój pojedynek wygrać, prowadziła 2:1, a czwartą partię przegrała na przewagi. Z kolei Monika Pietkiewiczz bardzo źle zaczęła mecz z Pauliną Nowacką. Przegrywała 0:2, jednak w trzecim secie wykazała duża odporność. Zwyciężyła 13:11, odwracając losy spotkania. Ale do końca nie brakowało silnych wrażeń.. Było to kluczowe zwycięstwo, bo później Chen tylko dopełniła formalności.

Fot.pinpong.com

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x