Po raz 53 Turniej o Puchar TVP Olsztyn – Zapraszamy do stołów!

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS po raz kolejny organizuje Turniej Tenisa stołowego, którego sponsorem tytularnym od pewnego czasu jest TVP Olsztyn. Jest to jedna ze sztandarowych imprez masowych w regionie, a biorąc pod uwagę popularność tej dyscypliny i możliwość uprawiania jej  nawet w skromnych warunkach do rywalizacji zawsze przystępuje ogromna liczba uczestników. Narodził tu się nie jeden  talent, który po oszlifowaniu grał na najwyższym poziomie. Mamy nadzieje, że tym razem będzie podobnie. Turniej ma charakter wielostopniowy, rozpoczyna się od najmniejszych środowisk, a kończy finałem wojewódzkim.

Zapraszając oczywiście do udziału podajemy najważniejsze informacje zainteresowanym.

Czas rozegrania turniejów na poszczególnych szczeblach

– turnieje gminne do 13.03.2012 w gminach

– turnieje rejonowe I runa 17-18.03.2012 do ustalenia

– turnieje rejonowe II runa 31.03-01.04.2012 do ustalenia

– półfinały 15.04.2012 do ustalenia

– Finał Wojewódzki 22.04.2012 Lidzbark Warmiński

Organizator

– Warmińsko – Mazurskie Zrzeszenie LZS

– Urząd Miasta Lidzbark Warmiński

– Samorząd Województwa W-M

– Krajowe Zrzeszenie LZS

– Ministerstwo Sportu i Turystyki

– Jednostki Samorządu Terytorialnego, Gminne Zrzeszenia LZS uczestniczące w turnieju

Uczestnictwo

W turnieju mogą uczestniczyć reprezentacje gmin i miasteczek do 20 tys. mieszkańców oraz członkowie LZS, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach II ligi i wyższych, organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego (dot. sezonu 2011/2012), Uczestnicy muszą posiadać aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW. Do turnieju będą zakwalifikowani zawodnicy z gmin i klubów Zrzeszenia LZS, w sześciu kategoriach

wiekowych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.

Grupa I rocznik 1999 i młodsi/sze/

Grtupa II rocznik 1998-1997

Grupa III rocznik 1996- 1994

Grupa IV rocznik 1993-1972

Dodatkowo – Grupa V rocznik 1971-1957 oraz Grupa VI rocznik 1956 i starsi – rozegrane zostaną od półfinałów, sposób rozegrania – zależenie od liczby uczestników.

Sposób przeprowadzenia

Do Turnieju Gmina / LKS może wystawić do 4 zawodników i zawodniczek w jednej grupie wiekowej.

Informacje dotyczące  kolejnych rund eliminacyjnych podane zostaną w komunikacie organizacyjnym po otrzymaniu zgłoszeń do Turnieju. Nie dopuszcza się zamian zawodników z danej gminy/klubu w trakcie trwania turnieju, jak również, uczestnictwa zawodników po opuszczeniu wcześniejszych rund eliminacyjnych.

W Finale Wojewódzkim weźmie udział 8 zawodników/czek / w każdej grupie wiekowej, wyłonionych po 4 zawodników z 2 grup półfinałowych.

Finał wojewódzki i półfinały rozegrane zostaną systemem do 2 przegranych

System gier eliminacji rejonowych jest dowolny po uzgodnieniu z uczestnikami turnieju.

Zgłoszenia

Zgłoszenia gmin do udziału w turnieju należy przesłać (wyłącznie listownie, faxem lub, emilem) do Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Olsztynie do dnia 09.03.2012 r. (Fax. 89 / 533 14 89) email: wmz@lzs.olsztyn.pl)

Punktacja

W zawodach finałowych będzie prowadzona punktacja zespołowa gmin wg punktacji /9 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – l/ O kolejności decydować będzie suma punktów uzyskanych przez zawodników jednej gminy w poszczególnych grupach wiekowych.

VIII. Nagrody.

Gminy za miejsca I – VI w punktacji zespołowej otrzymają puchary, trzech najlepszych zawodników/czek/ w poszczególnych grupach wiekowych otrzyma medale, jak również drobne nagrody rzeczowe.

IX. Zasady finansowania

Koszty organizacyjne zawodów finałowych i półfinałowych oraz posiłek na zawodach finałowych pokrywają organizatorzy. Pozostałe koszty w tym organizację turnieju rejonowego pokrywają uczestniczący.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x