Polish Open 2010 już bez nas – Maja Krzewicka – krok do przodu

Na warszawskim Torwarze trwa największa impreza krajowa w tenisie stołowym Polih Open 2010 – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski zaliczane do najwyżej cenionego cyklu Pro Tour. Obsada jak zwykle znakomita. Najlepsi w rankingach maja zapewniony udział w turnieju głównym, reszta, w tym kilkuosobowa ekipa Warmii i Mazur, musi przebijać się przez eliminacje. W środę i czwartek trwały eliminacje. Z naszej pięcioosobowej do turnieju głównego U21 awansowała tylko Maja Krzewicka pokonując w kwalifikacjach znakomita Holenderkę. W I rundzie niestety uległa równie mocnej Węgierce Madarasz 1:4.

 

 Jak zwykle w ostatniej chwili dokonano zmian na liście startowej. W rywalizacji mężczyzn uczestniczyli bracia Bartosz i Karol Szarmachowie z Ostródy

Bartosz w pierwszej potyczce grupowej pokonała Białorusina Aleksandra Kuchnika 4:2 (8, 8,-7,7,-4,8), a w drugiej przegrał po dramatycznej walce  z Włochem Mijalem Bobocicą 3:4 (-5,3,9,-7,-8,9,-10). Ostatecznie zajął drugie miejsce w grupie.

Karol  zwyciężył Norwega Erica Bernera 4:3 (-5,8,-16,7,3,-9,2), a w drugiej potyczce uległ  Danielowi  Kosibie (Węgry) 2:4 (7,-9,9,-6,-9,-6).Podobnie jak brat znalazł sie na drugiej pozycji, awansowali tylko zwycięzcy.

 W singlu pań Monika Pietkiewicz przegrała z Niemką Irene Ivancan 1:4 (-5,6,-9,-7,-6)., a nastepnie pokonała Lin Chia Yu (Tajwan) 4:2 (1,4,5,-6,-10,5). W ostatnim spotkaniu grupowym uległa  Katerinie Penkavovowej (Czechy) 1:4 (-9,-8,4,-7,-7), Ten bilans dał trzecie miejsce w grupie, bez pwara awansu.

Monika wystąpiła  też w deblu wraz z Daria Łuczakowską . Pierwszej rundzie kwalifikacji Polki trafiiły na debel koreański: Kang/Song i przegrały to spotkanie 2:3 (8,8,-8,-3,-4)

 W turnieju młodzieżowych U21 wystartowały dwie zawodniczki Warmii Lidzbark Warmiński.

Anna Zielińska w pierwszym spotkaniu w grupie przegrała z Kathrin Muhlbach (Niemcy) 0:3 (-6,-5,-4), a w drugim Mariną Matzuzawa (Japonia) 0:3 (-8,-8,-10). Na tym zakończyła występy.

Maja Krzewicka pokonała  Holenderkę Britt Eerland 3:2 (-9,-7,4,7,8)  i jest to ogromny sukces zawodniczki Warmii, bowiem rywalka to absolutna czołówka europejska w kategorii juniorek. Kolejne zwycięstwo nad zreprezentantką Tajwanu Lin Chia Asuan 3:0 (8,7,9) otworzyło droge do turnieju głównego. W piątek w I rundzie jej rywalka będzie Węgierka Dora Maradasz równiez bardzo wysoko klasyfikowana w rankingu. Trzynamy kciuki!

Niestety nie udało się. Maja Krzewicka przegrała z Węgierką 1:4 (-1,9,-8,-5,-4) i nasz udział w Polish Open sie zakończył.

Stawka w turnieju jest znakomita i musimymierzyc siły na zamiary. Każde pojedyncze zwycięstwo ma wartość, a takie reprezentanci Warmii i Mazur odnosili.Największy sukces odniosła Maja Krzewicka. Jej postawa zapewbe będzie miała duże znaczenie w kontekście budowy zespołu na najważniejsze imprezy międzynarodowe.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x