Polish Young Open Cetniewo 2011 – Trzeba poznać nowy świat

W Cetniewie zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. Zawiła się światowa czołówka. Warmię i Mazury, jednocześnie Polskę, reprezentowało  pięcioro zawodników: juniorka: Maja Krzewicka, kadetki: Zuzanna Chrulska i Zuzanna Woźniak (wszystkie Warmia Lidzbark Warmiński), junior: Adrian Więcek (Ostródzianka) i powołany w ostatniej chwili do reprezentacji kadetów – młodzik – Tomasz Kotowski (ABS Żak Pisanica). Maja nieźle radziła sobie w drużynówce, awansowała do turnieju głównego, podobnie jak Zuzanna Woźniak.

 

 

Juniorki

Turniej drużynowy

Grupa eliminacyjna

Polska – Luksemburg 3:0

Maja Krzewicka – Annich Stammet 3:1 (9,-11,7,7) 

Finlandia – Polska 0:3

Jannika Oksanen – Maja Krzewicka 0:3 (-0,-5,-7) 

Polska – Szwecja 3:1

Maja Krzewicka Michaele Karlsson 3:2(7,3,-8,-10,8) 

1/4 finału Serbia – Polska 3:2

Aleksandra Radojic – Katarzyna Ślifirczyk 0:3 (-7,-12,-6)

Diana Holok – Klaudia Kusińska 3:2 (-4,-8,9,10,2)

Anelia Lupulescu – Maja Krzewicka 1:3 (-6,-8,7,-12)

Aleksandra Radoljic – Klaudia Kusińska 3:2 (7,9,-7,-6,8)

Diana Holok -Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (12,8,8)

 

Turniej indywidualny

 

Gry singlowe

 

Eliminacje grupowe

Maja Krzewicka (Warmia Lidzbark Warmiński) – Lucia Kokavcova (Słowacja) 3:0 (3,8,4)

Maja Krzewicka (Warmia Lidzbark Warmiński) – Karina Le Fevre (Anglia) 3:2 (3,-10-,9,-8,3)

Maja Krzewicka (Warmia Lidzbark Warmiński) – Marianne Schwaiger (Austria) 3:0 (3,8,6)

Maja Krzewicka wygrała grupę i awansowała do fazy pucharowej

I runda

Maja Krzewicka (Warmia Lidzbark Warmiński) – Nicole Galitschitsch (Austria) 3:4 (-7,-9,3,8,-7,9,-7)

 

Gry deblowe

I runda

Maja Krzewicka/Katarzyna Ślifirczyk – Kinga Jabłońska/Katarzyna Nowocin 3:1 (10.-7.15,4)

II runda

Maja Krzewicka/Katarzyna Ślifirczyk – Sofia Polcanova (Austria)/Dora Maradasz (Węgry) 1:3 (-4,9,-4,-10)

 

Juniorzy

 

Gry singlowe

 

Eliminacje grupowe:

Adrian Więcek (Ostródzianka) – Eric Jouti (Brazylia) 2:3 (8,3,-7,-4,-8)

Adrian Więcek (Ostródzianka) – Medarda Stankevicius (Litwa) 3:0 (6,8,6)

Adrian Więcek (Ostródzianka) – Stefan Shaposhnikov (Rosja) 1:3 (8,-5,-12,-6)

Adrian Więcek zajął trzecie miejsce i nie awansował do turnieju głównego

Turniej pocieszenia

I runda

Adrian Więcek (Ostródzianka) – Christian Luginger (Austria) 2:3 (-11,11,-5,9,-6)

 

Turniej drużynowy

Grupa eliminacyjna

Rosja A – Polska C 3:0

Kirill Shchtinkin – Adrian Więcek 3:0 (6,3,5)

Rumunia – Polska C 2:3

Szilard Kanabe – Adrian Więcek 0:3 (-7,-4,-8)

Lucian Monteanu – Adrian Więcek 3:2 (-5,11,-8,6,4)

Norwegia – Polska C 0:3

Vegard Sandberg – Adrian Więcek 0:3 (-6,-5,-3)

1/8 finału

Polsska C – Szwecja 2:3

Adrian Więcek – Viktor Fredriksson 3:1 (8,3,-4,7)

Adrian Więcek – Antony Tran 0:3 (-8,-5,-7)

 

Kadetki

Gry singlowe

Rozgrywki grupowe

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) – Nikki Eerland (Holandia) 3:1 (8,-9,8,5)

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) – Kateryna Kiziuk (Ukraina) 0:3 (-3,-11,-9)

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) – Chantel Mantz (Niemcy) 0:3 (-3,-3,-5)

Turniej pocieszenia

I runda

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) – Miriama Krsiakova (Słowacja) 3:0 (8,11,6)

II runda

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) – Tilda Johansson (Szwecja) 3:2 (-10,9,7,-9,6)

1/4 finału

Zuzanna Chrulska (Warmia Lidzbark Warmiński) –  Joanna Kiedrowska 2:3 (-5,-8,11,5,-13)

 

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) – Wong Wing Tung (Hongkong) 3:2 (7,-2,-8,9,5)

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) – Karolina Mischek (Austria) 3:1 (-9,7,9,7)

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) – Nina Mittelham (Niemcy) 0:3 (-13,-9,-9)

Turniej główny

I runda

Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warminski) – Alena Lemmer (Niemcy) 1:3 (-5,-4,3,-5)

 

Gry deblowe

I runda

Zuzanna Chrulska/Zuzanna Woźniak (Warmia Lidzbark Warmiński) – Csilla Nagypal/Lejla Imre (Węgry) 0:3 (-9,-9,-4)

 

Turniej drużynowy

Czechy – Polska C 3:0

Zuzanna Woźniak – Kristina Stefcova 1:3 (10,-4,-9,-10)

Kristina Stefcova/Denisa Hoskova – Zuzanna Chrulska/Zuzanna Woźniak 3:0 (6,6,3)

Niemcy B – PolskaC 3:1

Alena Lemmer – Zuzanna Woźniak 3:0 (4,4,11)

Wan Yaun – Zuzanna Chrulska 3:1 (6,-8,6,7)

Alena Lemmer/Wan Yuan – Aleksandra Dąbrowska/Zuzanna Chrulska 0:3 (-7,-6,-8)

Wan Yuan – Zuzanna Woźniak 3:1 (4,7,-7,8)

Polska C – Szwecja 3:2

Zuzanna Woźniak – Tilda Johansson 1:3 (-6,9,-8-8)

Zuzanna Chrulska – Alice Tolstoy 3:1 (6,-8,5,12)

Aleksandra Dąbrowska/Zuzanna Chrulska – Tilda Johansson/Alice Tolstoy 1:3 (-1-,-9,8,-9)

Zuzanna Woźniak – Alice Tolstoy 3:0 (8,6,7)

Zuzanna Chrulska – Tilda Johansson 3:1 (7,-6,8,10)

 

Kadeci

Gry singlowe

Rozgrywki grupowe

Tomasz Kotowski (ABS Żak Pisanica) – Anton Kallberg (Szwecja) 0:3 (-6,-2,-4)

Tomasz Kotowski (ABS Żak Pisanica) – Martin Schaumberger (Austria) 2:3 (-12,6,5,-5,-9)

Tomasz Kotowski (ABS Żak Pisanica) – Konstantin Chernov (Rosja) 0:3 (-9,-7,-6)

Turniej pocieszenia

I runda

Tomasz Kotowski (ABC Żak Pisanica) – Jakob Hansen (Dania) 3:0 (12,3,9)

II runda

Tomasz Kotowski (ABC Żak Pisanica) – Jakub Folwarski 3:0 (5,5,4)

1/4 finału

Tomasz Kotowski (ABC Żak Pisanica) – Nikita Yarushin 1:3 (5,-8,-6,-9)

 Gry deblowe

Tomaz Kotowski/Mateusz Gierłażyn (Tęcza Nowa Wieś Lęborska) – Jakuba Bivenis/Medardas Stankevicius (Litwa)- 0:3 walkower

Turniej drużynowy

Eliminacje grupowe

Polska D – Belgia 1:3  (bez udziału Tomasza Kotowskiego)

Niemcy A – Polska D 3:0

 Dang/Ori Kilian – Tomasz Kotowski/Mateusz Gielazyn 3:1 (-9,13,7)

Polska D – Czechy B 0:3

Tomasz Kotowski – Martin Koblizek 1:3 (-9,-12,9,-7)

Tomasz Kotowski/Mateusz Gielazyn – Tomas Malek/Martin Koblizek 0:3 (-12,-5,-9)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x