Polmlek wygrał w Krakowie po czterech godzinach walki – Równe udziały całej trójki

Tenisistki stołowe Polmleku Lidzbark Warmiński stoczyły w niedziele (8 października pasjonujący mecz w Krakowie z Bronowianką. Walka trwała cztery godziny, a nastroje w obu zespołach zmieniały się co chwilę, bo rozstrzygnięcia były zaskakujące. Ostatecznie zawodniczki z Lidzbarka Warmińskiego dopięły swego, a zwycięstwo na wagę kompletu punktów odniosła Daria Trigolos wygrywając w pięciu setach z Martą Smętek.

Początkowo wszystko przebiegało według przewidywanego scenariusza. Lin Chia Hsuan pokonała “na sucho” Darię Trigolos, natomiast Chinka z Lidzbarka Warmińskiego Ma Wenting wyrównała na 1:1, choć Marta Smętek zagrała za bardzo wysokim poziomie i zmusiła faworytkę do dużego wysiłku.

Kluczowym okazał się pojedynek defensorki z Krakowa Dominiki Wołowiec z Alicją Leśniak, która zastąpiła w tym sezonie w zespole Karolinę Lalak. Zawodniczka Polmleku mile zaskoczyła swą postawą. Zagrała bardzo konsekwentnie, cierpliwie i pokonując rywalkę 3:1 znacznie zwiększyła szansę gości na końcowy sukces. Przecież Ma Wenting zazwyczaj kończy spotkania ligowe z kompletem punktów.

Tymczasem trafiła kosa na kamień. W „chińskim” pojedynku lepsza okazała się ta z Krakowa i znów notowaliśmy remis 2:2. O wszystkim decydował mecz Marty Smętek z młoda Białorusinką. W pierwszym secie krakowianka zdeklasowała Darię (11:1), ale ta nie złożyła broni. Wyrównała na 1:1, Smętek znów objęła prowadzenie 2:1 i gdy spodziewano się, że za chwilę dokończy dzieła Białorusinka wpadła w swoisty trans. Dwie partie rozegrała po mistrzowsku zapewniła swojej drużynie komplet punktów.

Bronowianka Kraków – Polmek Lidzbark Warmiński 2:3

Lin Chia-Hsuan – Trigolos Daria 3:0 (11:7, 11:5, 11:2)

Smętek Marta – Ma Wenting 1:3 (11:8, 7:11, 6:11, 9:11)

Wołowiec Dominika – Leśniak Alicja 1:3 (7:11, 8:11, 11:7, 5:11)

Lin Chia-Hsuan – Ma Wenting 3:1 (11:9, 5:11, 14:12, 11:7)

Smętek Marta – Trigolos Daria 2:3 (11:1, 7:11, 11:9, 6:11, 8:11)

1.KTS SIARKA-ZOT Tarnobrzeg 2 4 6:1

2.BEBETTO AZS AJD Częstochowa 2 4 6:1