Północna Liga Regionalna – Recepta na drożyznę

W Gołdapi odbył się ostatni mecz pierwszej rundy Północnej Ligi Regionalnej w tenisie stołowym im. Franciszka Pietrołaja. Miejscowy zespół Strefa przegrał z Lego Olecko 4:10. Wprawdzie do rozegrania jest jeszcze kilka zaległych spotkań, ale wiadomo już, że na półmetku prowadzi wspomniana Lega przed Strefą Gołdap i ABC Żak Pisanica.

Pomysłodawcą stworzenia rozgrywek był przed dziesięcioma laty Franciszek Pietrołaj – miłośnik sportu, szczególnie pingponga. W tej chwili w rywalizacji uczestniczy aż dziewięć drużyn: Lego Olecko, Geodezja Olecko, Young Team Olecko, Strefa Gołdap, Spinaker Węgorzewo, Victoria Więcki, Ratusz Giżycko, ABC Żak Pisanica, Orzeł Gawliki Wielkie. Jak można zauważyć miejscowości te dzielą niewielkie odległości. Niektóre z tych zespołów uczestniczyły w lidze warmińsko-mazurskiej (pozostał tylko Ratusz Giżycko), ale w momencie rezygnacji z podziału terytorialnego III ligi większość wycofała się z tych rozgrywek. Powodem były zbyt duże koszty. Liga regionalna stała się w tym momencie nie tyle uzupełnieniem ile podstawową formą rywalizacji drużynowej dla tenisistów stołowych klubów wschodnich rejonów województwa.

Rozgrywki mają charakter otwarty, występują tu różne pokolenia sportowców. Najmłodszy liczy 8 lat, najstarszy jest już po siedemdziesiątce. Nie brakuje znanych postaci, choćby zawodnik Pisanicy Tomasz Kotowski, najlepszy zawodnik swojej kategorii wiekowej w Polsce. Liga regionalna przyjęła się przetrwała, a w tym momencie, wobec wspomnianych okoliczności nabrała jeszcze większego znaczenia.

Skład lidera półmetka – Lego Olecko:

Dariusz Karniej

Andrzej Karniej

Mariusz Niewiarowski

Tadeusz Pietrołaj (syn Pana Franciszka)

Marcin Chlebów

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x