Pracowite, ambitne i głodne sukcesu – Świetny przykład dla młodzieży

Na dzień przed eliminacyjnym meczem w Uranii z Węgierkami reprezentantki Polski w tenisie stołowym spotkały się w Muzeum Sportu z kibicami i młodzieżą. Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Magdalena Szczerkowska i Monika Pietkiewicz i trener kadry Michał Dziubański opowiadali o życiu profesjonalnych zawodniczek, ciężkim treningu, satysfakcji z sukcesów i ambicjach sportowych.

 

Z całą pewnością gwiazdą zespołu narodowego jest Natalia Partyka – jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci nie tylko polskiego, ale światowego sportu. Wielokrotna medalistka Paraolimpiady, również olimpijka z powodzeniem rywalizuje z najlepszymi pełnosprawnymi rywalkami, o czym świadczy wysokie 64 miejsce na liście rankingowej, gdzie aż roi się od znakomitych Azjatek. Natalia opowiadała młodzieży o swej pasji, o tym, że sport uprawia od 7 roku życia i on wyznaczył scenariusz życia. Wspomniała o swoim warmińsko-mazurskim epizodzie. U progu swej kariery występowała w ekstraklasie w zespole LUKS Orneta, grając wspólnie z Moniką Pietkiewicz.

Zawodniczka Warmii Lidzbark Warmiński też miło wspomina ten czas. Wtedy jako młoda zawodniczka pracowała bardzo intensywnie, teraz trenuje mniej skupiając się przede wszystkim na taktyce i poszczególnych elementach techniki. Od lat utrzymuje się w ścisłej czołówce krajowej, wielokrotnie była finalistką Mistrzostw Polski. Najbardziej żałuje ostatniej przegranej szansy w potyczce z Antonina Szymańską, tym bardziej, że turniej odbywał się w naszym regionie. Monika Pietkiewicz mówiła o roli Chinek w polskiej lidze. One nie tylko zdobywają punkty, ale podnoszą poziom rywalizacji, a Man Chen Jing wystepująca w Lidzbarku prowadzi też zajęcia z młodszymi zawodniczkami.

Kasia Grzybowska podobnie jak Natalia Partyka jest olimpijką. Wprawdzie jej występ ograniczył się do udziału w turnieju drużynowym, a Polki od razu trafiły na Chinki, ale to zawsze duże wyróżnienie i splendor. Zresztą w Rio de Janeiro jest szansa by zagrać dla drużyny i siebie. Kasia mocno w to wierzy.

Najmłodsza w ekipie Magdalena Szczerkowska dopiero wchodzi w wielki świat sportu, ale ma za sobą bardzo udaną karierę juniorki. Uznawana za jeden z największych talentów zamierza w najbliższym czasie coraz skuteczniej walczyć ze starszymi przeciwniczkami.

Trener Michał Dziubański, w przeszłości doskonały zawodnik, przekazuje swą wiedzę i doświadczenia. Uważa, że tenis stołowy kobiet w Polsce jest na fali wznoszącej i choć wtorkowy mecz z Węgierkami będzie bardzo trudny, to jego podopieczne grają coraz lepiej i gonią czołówkę.

To bardzo miłe, że reprezentantki i selekcjoner znaleźli czas by spotkać się z młodzieżą. Ta tłumnie wypełniła salę Muzeum Sportu, dowiedziała się wiele i być może podąży śladem wybitnych zawodniczek. Oby tak się stało.

{AdmirorGallery}muze11{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x