Prysznic w Ostródzie sie przydał – ITR rozgromil Pogoń 8:2

Po prysznicu w Ostródzie (porażka 1:9) tenisiści stołowi II-ligowego ITR Iława w ciągu niespełna doby przeszli metamorfozę i w sobotę rozgromili we własnej hali wysoko notowaną Pogoń Siedlce 8:2. Kibice ze zdumienia przecierali  oczy. Jak tak grający iławianie ponieść klęske w arcyważnym spotkaniu z Ostródzianką? Można pocieszać sie tym, że sobotni sukces dał jeszcze nadzieje na awans do czolowej szóstki. Ale teraz wszystko zależy od rywali. Iławianie mogą sie tylko przyglądac i trzymać kciuki za korzystne wyniki.

Mecz z Pogonią gospodarze rozpoczęli w dobrym stylu. Grali pewnie i byli skoncentrowani. Objeli prowadzenie 5:1 i juz wtedy zanosiło sie na wysoki wynik. Po dwa punkty zdobylI: Marcin Parol, Przemysław Hatała i Piotr Garbino. Wygrały też dwa deble: Marcin Parol/Przemysław Hatała i Krzysztof Kamiński/Piotr Garbino.

Dzień wcześniej w Ostródzie

Największe znaczenie w tej potyczce miało spotkanie otwarcia, w którym Anton Sopelev pokonał Marcina Parola 3:2. Iławianin zaprzepaścił ogromną szansę, bowiem przy stanie 2:2 w setach prowadził 10:7 w piątym i…przegrał. To wyraźnie zdeprymowało gości, którzy zupełnie stracili wiarę w końcowy sukces. Byli zdekoncentrowani, a gdy na tablicy meczowej było 5:1 dla gospodarzy, przestali właściwie walczyć. Z czterech ostatnich grach zdobyli tylko jednego seta. Ostródzianie natomiast poszli za ciosem i bezlitośnie wykorzystali słabość przeciwników.

Oba zespoły walczą o awans do czołowej szóstki. Po piątkowym meczu większe szanse ma oczywiście Ostróda, ale zadecyduje ostatnia kolejka.

Condohotels Morliny II Ostróda – ITR Waldi Iława 9:1