Przed ME w Warszawie – Dyjas, Kubik i Kulczycki na ostatniej prostej

Fot. Dekorglass Działdowo facecbook
Reprezentujący Dekorglass Działdowo Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik uczestniczyli w czeskim Havirovie zgrupowaniu reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy Seniorów (22/27 czerwca w Warszawie). Oprócz codzienny treningów rozgrywali sparingi z czeskimi zawodnikami, którzy też szykują się do Mistrzostw Starego Kontynentu. Wyniki były całkiem optymistyczne

W jednej grupie znaleźli się Jakub Dyjas – Drużynowy Mistrz Polski i Samuel Kulczycki – Indywidualny Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców. W bezpośrednim pojedynku Kuba Dyjas pokonał Samuela Kulczyckiego 3:1. W pozostałych spotkaniach Jakub Dyjas wygrał z Jirzim Martinko 3:0 i przegrał z Pavlem Širučkiem 2:3, a Samuel Kulczycki wygrał z Jirzim Martinko 3:2 i przegrał z Pavlem Širučkiem 1:3.

Wszystkie trzy mecze w swojej grupie wygrał Maciej Kubik – wicemistrz Polski Juniorów w singlu i mistrz Polski Juniorów w deblu. Pokonał po 3:1 Ondřeja Bajgera, Šimona Bělíka i zawodnika kadry narodowej Austrii Davida Serdaroglu.

Razem z kadrą narodową Polski (Jakub Dyjas, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Marek Badowski, Artur Grela) na zgrupowaniu w Havirovie trenowali m.in. Czesi, Austriacy Daniel Habesohn, Andreas Levenko i 18-letni Izraelczyk Tal Israeli, rówieśnik Macieja Kubika.

Wyjaśniła się sprawa składów polskich deblu w ME. Jakub Dyjas będzie występował z Belgiem Cedricem Nuytinckiem. Duet w tym składzie odnosił już międzynarodowe sukcesy, plasując się w ostatnich dwóch latach w czołówce silnie obsadzonych zawodów World Tour w Katarze, Niemczech i Szwecji. Marek Badowski (Bogoria) po raz pierwszy wystąpi także z Belgiem z Robinem Devosem, byłym zawodnikiem Morlin Ostróda. W grze podwójnej wystąpią także Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

Ostatni medal mistrzostw kontynentu w deblu wywalczyli Jakub Dyjas i Daniel Górak – srebrny w 2016 roku w Budapeszcie. Oprócz Marka Badowskiego, Jakuba Dyjasa, Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika, we wstępnym składzie męskiej kadry Polski na ME w Warszawie jest 14-letni Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii. Na kilka dni przed zawodami zapadną ostateczne decyzje personalne.

Źródło: KS Dekorglass Działdowo facebook, PZTS

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo' sport seniorski Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x