Puchar Polski Młodzików – Warmia Lidzbark ze złotem i srebrem

W Rzeszowie zakończył się Puchar Polski młodzików. Rywalizacje: drużynowa i indywidualna mają właściwie rangę mistrzostw krajowych.  Nas reprezentowali zawodniczki i zawodnicy Warmii Lidzbark Warmiński i Ostródzianki. W drużynówce znakomicie grały dwa nasze zespoły chłopców (Warmia i Ostródzianka), które awansowały do ścisłego finału . W bratobójczej potyczce lepsza okazała się Warmia (Kamil Urbanowicz i Jakub Chojnacki) i sięgnęła po złoto.  Ci sami zawodnicy w deblu zdobyli srebrne medale.A więc w Lidzbarku dobrze grają nie tylko dziewczyny.  W singlu Kamil Urbanowicz (Warmia) zakończył udział w ćwierćfinale.

 

Turniej drużynowy

Dziewczęta

Warmia Lidzbark Warmiński (Maja Mańkiewicz, Dominika Górecka) – miejsce w strefie 9-12

Eliminacje grupowe

Grupa D

Warmia Lidzbark Warmińsk – GLKS Nadarzyn 0:3

Maja Mańkiewicz -Eliza Brzęczek 0:3 (-8,-9,-7)

Dominika Górecka – Wiktoria Ziemkiewicz 1:3 (-5,-3,9,-8)

Maja Mańkiewicz/Dominika Górecka – Eliza Brzęczek/Wiktoria Ziemkiewicz 0:3 (-5,-12,-7)

LUKS Chełmno – ULKS Tęcza Budki Piaseckie 3:0

Warmia Lidzbark Warmiński – LUKS Chełmno 0:3

Dominika Górecka – Agata Szczuka 0:3 (-8,-3,-12)

Maja Mańkiewicz – Katarzyna Hennig 2:3 (6,-3,-6,9,-8)

Maja Mańkiewicz/Dominika Górecka – Agata Szczuka/Katarzyna Hennig 1:3 (-7,5,-6,-7)

GLKS Nadarzyn – ULKS Tęcza Budki Piaseckie 3:1

Warmia Lidzbark Warmiński – Tęcza Budki Piaseckie 3:1

Maja Mańkiewicz – Aleksandra Paruszewska 3:0 (7,8,12)

Dominika Górecka – Aleksandra Wojtczak 1:3 (12,-6,-2,-9)

Maja Mańkiewicz/Dominika Górecka – Aleksandra Paruszewska/ Aleksandra Wojtczak 3:1 (11,7,-10,6)

Maja Mańkiewicz – Aleksandra Wojtczak 3:2 (6,6,-6,-9,6)

GLKS Nadarzyn – LUKS Chełmno 2:3

Tabela

1 LUKS Chełmno 3  6  9:2

2 GLKS Nadarzyn 3  5  8:4

3 Warmia Lidzbark Warmiński 3  4  3:7

4 Tęcza Budki Piaseckie  3  3  2:9

{AdmirorGallery}petas19{/AdmirorGallery}

Chłopcy

Warmia Lidzbark Warmiński (Kamil Urbanowicz, Jaku Chojnacki)

Ostródzianka Ostróda (Krystian Kawiak, Kacper Petaś)

Eliminacje grupowe

Grupa A

Warmia Lidzbark Warmiński – GLKS Nadarzyn 3:0

Kamil Urbanowicz – Daniel Budzik 3:2 (-6,3,-7,3,1)

Jakub Chojnacki – Patryk Bożek 3:0 (9,7,7)

Kamil Urbanowicz/Jakub Chojnacki – Daniel Budzik/  Patryk Bożek 3:0 (9,3,6)

Podwawelski Kraków – Plomień Limanowa 3:0

Warmia Lidzbark Warmiński – Płomień Limanowa 3:0

Kamil Urbanowicz – Kacper Sułkowski 3:0 (2,3,8)

Jakub Chojnacki – Bartosz Sułkowski 3:2 (10,-11,-9,6,4)

Kamil Urbanowicz/Jakub Chojnacki – Kacper Sułkowski/Bartosz Sułkowski 3:1 (-5,7,2,4)

Podwawelski Kraków GLKS Nadarzyn 3:2

Warmia Lidzbark Warmiński  – Podwawelski Kraków 3:2

Kamil Urbanowicz – Krzysztof Petka 3:1 (9,-7,4,4)

Jakub Chojnacki –Krzysztof Kapik 0:3 (-9,-6,-1)

Kamil Urbanowicz/Jakub Chojnacki – Krzysztof Petka/ Krzysztof Kapik 3:0 (5,8,5)

Kamil Urbanowicz – Krzysztof Kapik 1:3 (-5,3,-5,-6)

Jakub Chojnacki –  Krzysztof Petka 3:1 (2,-8,6,4)

Płomień Limanowa – GLKS Nadarzyn 1:3

Tabela

1 Warmia Lidzbark Warmiński  3  6  9:2

2 Podwawelski Kraków  3  5  8:5

3 GLKS Nadarzyn  3  4  5:7

4 Płomień Limanowa  3  3  1:9

Grupa D

Ostródzianka – Gorzovia 3:2

Krystian Kawiak – Wiktor Kozłowski 3:0 (7,8,8)

Kacper Petaś – Samuel Kulczycki 0:3 (-9,-4,-10)

Krystian Kawiak/Kacper Petaś –Sebastian Musiał/Samuel Kulczycki3:1 (-13,5,9,4)

Krystian Kawiak – Samuel Kulczycki 0:3 (-7,-2,-9)

Kacper Petaś –  Wiktor Kozłowski 3:0 (4,8,8)

Hals Warszawa – Zalew Stepnica 3:0

Ostródzianka – Zalew Stepnica 3:0

Krystian Kawiak  – Bartosz Blatkiewicz 3:0 (4,6,7)

Kacper Petaś – Oskar Składajczyk 3:0 (6,8,4)

Krystian Kawiak/ Kacper Petaś  – Bartosz Blatkiewicz/Dawid Kosiński 3:0 (2,5,8)

Hals Warszawa – Gorzovia 3:2

Ostródzianka – Hals Warszawa 3:0

Kacper Petaś – Jakub Miszkurka  3:0 (5,7,7)

Krystian Kawiak – Mikołaj Szaliński 3:0 (1,8,7)

Krystian Kawiak/Kacper Petaś – Jakub Miszkurka/Mikołaj Szaliński 3:1 (-9,10,9,9)

Gorzovia – Zalew Stepnica 2:3

Tabela

1 Ostródzianka Ostróda  3  6  9:2

2 Hals Warszawa  3  5  6:5

3 Zalew Stepnica  3  4  3:8

4 Gorzovia Gorzów Wlk. 3  3  6:9

Strefa 1-4

Półfinały

Warmia Lidzbark Warmiński – UKS GIM TIM Stalowa Wola 3:2

Jakub Chojnacki – Kamil Nalepa 0:3 (-8,-12,-2)

Kamil Urbanowicz – Jakub Nienajadło 3:0 (7,3,5)

Kamil Urbanowicz/Jakub Chojnacki – Kamil Nalepa/Jakub Nienajadło 3:1 (-13,10,8,9)

Kamil Urbanowicz – Kamil Nalepa 0:3 (-4,-4,-2)

Jakub Chojnacki – Jakub Nienajadło 3:0 (1,8,8)

Ostródzianka Ostróda – KTS Wysokie Mazowieckie 3:2

Kacper Petaś – Jakub Włostowski 0:3 (-8,-10,-7)

Krystian Kawiak – Paweł Piszczatowski 3:2 (11,-7,12,-10,8)

Krystian Kawiak/ Kacper Petaś – Jakub Włostowski/Paweł Piszczatowski 0:3 (-12,-10,-10)

Krystian Kawiak – Jakub Włostowski 3:0 (8,9,9)

Kacper Petaś – Paweł Piszczatowski 3:1 (5,3,-11,3)

Finał:

Warmia Lidzbark Warmiński – Ostródzianka Ostróda 3:1

Jakub Chojnacki – Krystian Kawiak 3:2 (3,-9,8,-1,9)

Kamil Urbanowicz – Kacper Petaś 1:3 (-8,6,-6,-10)

Jakub Urbanowicz/Kacper Petaś – Krystian Kawiak/Kacper Petaś 3:0 (8,9,7)

Kamil Urbanowicz – Krystian kawiak 3:0 (7,7,7)

{AdmirorGallery}zna19{/AdmirorGallery}

Turniej indywidualny

Młodziczki

Gra pojedyncza

I runda

Maja Mańkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) 2:3 (6,10,-9,-9,-10)

Turniej pocieszenia

I runda (25-32)

Maja Mańkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – Karolina Januś (MOSM Tychy) 3:2 (-6,6,-8,6,4)

II runda (17-24)

Maja Mańkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – Weronika Richert (MRKS Gdańsk) 3:1 (5,10,-6,8)

III runda (13-16)

Maja Mańkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – Ewelina Kaszuba (Warta Kostrzyń) 3:0 (8,8,3) – miejsce w strefie 9-12

Gra podwójna

I runda

Maja Mańkiewicz (Warmia Lidzbark Warmiński)/Joanna Sokołowska (Kokis Kolno) – Julia Ślęzak (Jedynka Łódź)/Sara Pytel (Olimpia Bucze) 2:3 (-9,-5,6,3,-4)

Młodzicy

Gra pojedyncza

I runda

Jakub Chojnacki (Warmia Lidzbark Warmiński) – Kamil Nalepa (UKS GIM TIM 5 Stalowa Wola) 0:3 (-5,-3,-7)

Krystian Kawiak (Ostródzianka) – Mikołaj Szaliński (Hals Warszawa) 0:3 (-2,-6,-9)

Kacper Petaś (Ostródzianka) – Jakub Gierach (Dwójka Rawa Mazowiecka) 0:3 (-10,-6,-8)

Kamil Urbanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – Eryk Pióro (Tarnovia Tarnów) 3:0 (7,6,11)

II runda

Kamil Urbanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – Samuel Kulczycki (Gorzovia) 3:1 (6,-8,6,11)

Ćwierćfinał

Kamil Urbanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) – Adrian Majchrzak (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 0:3 (-6,-6,-8)

Turniej pocieszenia

I runda (25-32)

Jakub Chojnowski (Warmia Lidzbark Warmiński) – Krystian Kawiak (Ostródzianka) 3:0 (6,9,5)

Kacper Petaś (Ostródzianka) – Rafał Stąpor (Spartakus Kolbuszowa) 2:3 (-9,-3,8,7,-5)

II runda (17-24)

Jakub Chojnacki (Warmia Lidzbark Warmiński) – Dawid Balcerzak (SKTS Słupca) 3:0 (7,7,4)

III runda(13-16)

Jakub Chojnacki (Warmia Lidzbark Warmiński) – Dawid Mrozik (Sokół Orzesze) 3:0 (9,8,2) – miejsce w strefie 9-12

Gra podwójna

I runda

Kamil Urbanowicz/Jakub Chojnacki (Warmia Lidzbark Warmiński) – Arkadiusz Żak (Alfa Radzyń Podlaski)/ Mateusz Baranowski (Lewart Lubartów)  3:0 (10,9,9)

Krystian Kawiak/Kacper Petaś (Ostródzianka) – Jakub Gierach(Dwójka Rawa Mazowiecka)/Samuel Kulczycki (Gorzovia) 3:2 (-7,-12,9,4,7) 

Ćwierćfinał

Kamil Urbanowicz/Jakub Chojnacki (Warmia Lidzbark Warmiński) – Krystian kawiak/Kacper Petaś (Ostródzianka) 3:1 (10,-7,3,9) 

Półfinał

Kamil Urbanowicz/Jakub Chojnacki (Warmia Lidzbark Warmiński) – Adrian Kowal (Kolping Jarosław}/Kamil Klocek (Arka Łętownia) 3:1 (-8,10,8,4)

Finał

Kamil Urbanowicz/Jakub Chojnacki (Warmia Lidzbark Warmiński) – Kamil Nalepa (UKS GIM TIM 5 Stalowa Wola)/Krzysztof Kapik (Podwawelski Kraków) 0:3 (-7,-10,-6)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x