Roksana Załomska zawieszona – Było ostrzeżenie, jest kara

Czasami obok siebie występują informacje miłe i bardzo przykre. Maja Krzewicka z Warmii Lidzbark Warmiński występuje w reprezentacji narodowej tenisistek stołowych, a Roksana Załomska – też z Lidzbarka Warmińskiego została zawieszona przez klub na rok. Powód? Lekceważenie obowiązków zawodniczki, a przez to coraz gorsze: forma i wyniki. Roksana nie spełnia oczekiwań trenera, a ponieważ są tego konkretne przyczyny (łamanie dyscypliny) – stąd dotkliwa kara, poprzedzona ostrzeżeniami.

 

Roksana Załomska, mimo młodego wieku, ma za sobą również występy w reprezentacji jest multimedalistką  Młodzieżowych Mistrzostw Polski, z perspektywami na duże sukcesy w przyszłości. Pod warunkiem podporządkowania się reżimowi treningowemu, który akurat w tej dyscyplinie jest warunkiem koniecznym. Talent to Dar Boży, który pozwoli być może wygrywać ze średniakami, ale by wdrapać się na szczyty trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować.

Trzeba przyznać, że decyzja trenera Zbyszka Pietkiewicza, który jak się zdążyłem przekonać ma tylu sympatyków, co oponentów, jest odważna i bezkompromisowa. Ale jeśli gra się o medal Drużynowych Mistrzostw Polski, walczy o tytuły w  kraju w każdej kategorii wiekowej i dostarcza się do reprezentacji kolejne zawodniczki ,nie można sobie pozwolić na ustępstwa. Jeśli cała grupa akceptuje sposób pracy, widząc w tym środek do sukcesów i przyszłej kariery, każdy wyjątek jest działaniem wbrew tej grupie i przede wszystkim planom sportowym.

Niewykluczone, a nawet wielce prawdopodobne, że Roksana Załomska z takim sportowym cv zostanie przyjęta z otwartymi ramionami do innego klubu, gdzie celem jest tylko ciułanie ligowych punktów. Ale taka niestety jest już filozofia prezesów i trenerów, którzy przyjmując gwiazdę akceptują bez szemrania jej zachowania. Tylko ta gwiazda blednie z każdym rokiem.

Oby nie stało się tak w przypadku Roksany. Talentu nikt jej nie odmawia, przydałby się jeszcze rozsądek.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x