Samuel Kulczycki pokazał w Arłamowie klasę – Szybko wskoczył na głęboka wodę

Nie wiem czy jestem najmłodszym czy jednym z najmłodszych Mistrzów Polski w singlu, ale to nie zmienia faktu, że zapisałem się w historii i mam powody do radości – mówi Samuel Kulczycki, który dopiero za kilka miesięcy skończy 19 lat, a już został najlepszym polskim zawodnikiem. 89 Indywidualne Mistrzostwa Polski odbyły się w Arłamowie w gminie Ustrzyki Dolne.

Mam dopiero 18 lat, ale już od kilku sezonów gram w seniorach, ale najważniejsze jest to, że gram na coraz wyższym poziomie i wysoką dyspozycję udało mi się zaprezentować w Hotelu Arłamów. Rok temu w Białymstoku szybko odpadłem po porażce z Marco Gollą, a teraz byłem lepiej przygotowany pod względem psychicznym, fizycznym itd. – powiedział Samuel Kulczycki.

Wychowanek gorzowskiej Gorzovii reprezentował w IMP Dekorglass Działdowo. Kolejno wygrał z Maciejem Karmolińskim, Adamem Doszem, w 1/8 finału Tomaszem Lewandowskim, w ćwierćfinale z Adrianem Więckiem, w półfinale z Patrykiem Chojnowskim i w finale z Robertem Florasem.

Na drodze do finału miałem dwóch byłych Mistrzów Polski w grze pojedynczej. Z Tomaszem Lewandowskim kiedyś przegrałem w superlidze, ale potem odniosłem 2 zwycięstwa i teraz wygrałem po raz 3 rzędu. Bardzo dobrze grałem kończące piłki i dzięki temu triumfowałem 4:0, choć z przebiegu mecz można ocenić jako wyrównany. Z Patrykiem Chojnowskim byłem dobrze nastawiony psychicznie i nawet przegrywając 2:3 w setach grałem swoje, czyli konsekwentnie walczyłem o punkty i wygrałem 4:3 – stwierdził reprezentant Polski.

W wielkim finale Samuel Kulczycki pokonał Roberta Florasa 4:2, choć spotkanie tak się układało, im mogło się skończyć po 4 setach.

Z każdym tygodniem gram lepiej, poprawiłem m.in. serwis i odbiór. Oczywiście nie w każdej akcji to mi się udaje, ale staram się przejmować od początku inicjatywę. W finale z Robertem Florasem miałem 1:0 w setach i 10-8 w drugim oraz 3:1 i 9-5 w piątym. Zabrakło koncentracji i przegrałem 10-12. Na szczęście szybko udało mi się o nim zapomnieć i w szóstym secie doprowadziłem do wyniki 10-2. Potem straciłem 3 punkty z rzędu i jakieś myśli zaczęły się pojawiać w głowie, lecz 11 punkt zakończył finał – dodał Samuel Kulczycki, który wraz z Maciejem Kubikiem występuje w niemieckiej Bundeslidzie w Liebherr Ochsenhausen.

Samuel Kulczycki zdobył w Arłamowie również złoto w mikście z Katarzyną Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław. W finałowym spotkaniu pokonali Tomasza Lewandowskiego i Paulinę Krzysiek 3:1 (11:5, 6:11, 11:7, 11:7). Kulczycki i Węgrzyn mistrzostwo Polski w grze mieszanej zdobywają nieprzerwanie od 2019 roku. Swój premierowy złoty medal wywalczyli w 2019 roku w Gliwicach. Rok później nie mieli sobie równych podczas mistrzostw w Białymstoku.

Na liście zawodników i zawodniczek z największą liczbą zwycięstw w IMP w grze mieszanej, Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn awansowali na ósme miejsce. Liderką tej klasyfikacji z dorobkiem 16 triumfów jest Danuta Szmidt-Calińska.