Samuel Kulczycki wystąpi w kwalifikacjach olimpijskich – W Dausze tercet z Warmii i Mazur

Fot. PZTS
W miejsce kontuzjowanego Marka Badowskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.) w światowych kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio zagra Samuel Kulczycki grający w Bundeslidze w TTF Liebherr Ochsenhausen, a w Polsce reprezentujący Dekorglass Działdowo.

Niestety problemy z biodrem Marka Badowskiego spowodowały, że musieliśmy wycofać go z zawodów, które odbędą się w dniach 14-17 marca w Dausze. W jego miejsce zgłoszony został Samuel Kulczycki – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

To oznacza, że w stolicy Kataru w indywidualnych kwalifikacjach w połowie marca wystąpią Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki (obaj Dekorglass Działdowo). Dużo wcześniej olimpijskie bilety zdobyły Polki w składzie: Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor. Zagrają w Japonii w singlu oraz drużynówce.

Byłem w kontakcie z katarskimi organizatorami, w tym menedżerem zawodów. Nie było problemu z zamianą zawodników, ale Samuelowi Kulczyckiemu potrzebne było pozwolenie na wjazd do Kataru a ma to związek z obostrzeniami dotyczącymi koronawirsa. Na szczęście takie specjalne zezwolenie otrzymał i może wraz z Kubą Dyjasem i trenerem Tomaszem Krzeszewskim polecieć do Dauhy – powiedział Stefan Dryszel.

Z pewnością udział w kwalifikacjach światowych jest wielką szansą dla 18-letniego Samuela Kulczyckiego, który dobrze sobie radzi w niemieckiej Bundeslidze. Niedawno pokonał byłego Mistrza Europy Francuza Emmanuela Lebessona.

Czekamy na powrót do zdrowia Jakuba Dyjasa, który kilka dni temu miał pozytywny wynik test una koronawirusa. Przed wylotem do Azji naszych reprezentantów czekają dwa takie testy. Miejmy nadzieję, że wszystko już będzie dobrze i Kuba z Samuelem sprawią miłe niespodzianki w Katarze – dodał dyrektor sportowy PZTS.

Tekst: PZTS – oficjalna strona

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo sport seniorski Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x