Sensacyjne 3:1 z Bogorią – Zhang Yang i Karol chwilami jak w transie

Olbrzymią niespodziankę sprawili swym sympatykom tenisiści stołowi Condohotels Morliny Ostróda, którzy w przełożonym na środę spotkaniu superligi pokonali wielokrotnych mistrzów Polski, uczestników Ligi Mistrzów – Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:1. Zwycięstwo za trzy punkty to kolejny duży krok by znaleźć się w czołowej czwórce, ale też sukces, który należy rozpatrywać w innych kategoriach. Przecież Karol Szarmach pokonał aktualnego mistrza kraju Zeng Yi Wanga, udowadniając jakie drzemią w nim możliwości, a Zhang Yang ,jak na lidera zespołu przystało, stoczył dwa piękne, zwycięskie pojedynki. Kilka wymian z Danielem Górakiem – to już ekstraklasa światowa. Gratulujemy i dziękujemy!

Condhotels Morliny Ostróda – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Zhang Yang – Robert Floras 3:2 (11:7, 10:12, 8:11, 11:6, 11:3)
Szymon Malicki – Daniel Górak 0:3 (10:12, 4:11, 3:11)
Karol Szarmach – Wang Zeng Yi 3:1 (11:7, 4:11, 13:11, 11:5)
Zhang Yang – Daniel Górak 3:1 (11:9, 5:11, 11:8, 11:5)

Owacjami na stojąco kibice podziękowali zawodnikom za piękny emocjonujący mecz. Zwycięstwa w taki stylu przechodzą do historii, tym bardziej, gdy gości się tak utytułowanych rywali. W pierwszej grze Zang Yang wygrał w pięciu setach z utalentowanym Robertem Florasem, grając trochę pechowo w końcówkach. Gdy jednak poczuł małe zagrożenie (1:2 w setach), następne partie rozegrał popisowo i nie pozostawił przeciwnikowi złudzeń

W drugim najmniej emocjonującym pojedynku Szymon Malicki nie sprostał Danielowi Górakowi. Przełomowy był pierwszy set, przegrany przez ostródzianina na przewagi. To go zupełnie wybiło z uderzenia, nie mógł się skoncentrować i zawodnik z Grodziska szybko dokończył dzieła.

Kluczowym okazało się spotkanie Karola Szarmach z „Wandżim”. W Mistrzostwach Polski w Wieliczce ostródzianin nie nawiązał z nim nawet walki, a tu – to on właśnie dyktował warunki. Zaskakiwał przeciwnika nietypowym serwisem, wybierał optymalne warianty ataku. Przede wszystkim był bardzo regularny i odporny. Nie przejął się porażką w drugiej partii i szybko odzyskał inicjatywę. Była to podwójna sensacja. Sukces indywidualny zawodnika, który dał ostródzianom prowadzenie w meczu 2:1.

To miało ogromny wpływ na przebieg następnej gry, Zapewne Daniel Górak nie spodziewał się, że to on będzie ratował swój zespół przed porażką. Brakowało mu pewności i choć walczył z naszym Chińczykiem do upadłego nie sprostał zadaniu. Zhang Yang miał chwile słabości, ale w odpowiednim momencie je przełamywał. W pierwszej odsłonie prowadził wysoko, ale rywal obronił kilka setboli i było 9:10. Czas wzięty przez trenera Tomasza Krzeszewskiego okazał się zbawienny, bo już pierwsza akcja po przerwie przyniosła upragniony 11 punkt. Ostatnia partia to popis  gry na najwyższym światowym poziomie. Tym bardziej smakuje to zwycięstwo.