Solidna zaliczka w barażu rezerw Polmleku – 8:2 powinno wystarczyć

Tenisistki stołowe Polmleku Zamer II Lidzbark Warmiński w pierwszym meczu barażowym o pozostanie w I lidze pokonały we własnej sali ósmy zespół grupy południowej LUKS Galux Skrzyszów 8:2. Rewanż odbędzie się 1 czerwca. Wynik pierwszej potyczki wprawdzie jeszcze sprawy nie przesądza, ale daje ogromną szansę pozostania na zapleczu ekstraklasy. To w przypadku takiego klubu jak Warmia bardzo istotne.

Tegoroczny sezon zasadniczy był wyjątkowo nieudany. Zawodniczki z Lidzbarka rzutem na taśmę zapewniły sobie 9 miejsce w tabeli, uprawniające do gry w barażu. Przez miesiąc pracowały bardzo solidnie i efekty są widoczne. Zaimponowała zwłaszcza Maja Mańkiewicz, która przed południem zdobyła w Ostródzie złoty medal Mistrzostw Polski LZS (pokonała w finale Wiktorię Ziemkiewicz), a kilka godzin później w Lidzbarku zdobyła komplet punktów, wygrywając m. in. z wysoko notowaną w rankingach Katarzyną Galus. Plan maksimum wykonały także: Małgorzata Stramowska i Julia Bibik, Ada Górska wygrała tylko w deblu.

Mecz rewanżowy będzie trudny głównie z powodów logistycznych., bowiem w tym tygodniu w międzynarodowym turnieju kadetek w Cetniewie zagra Maja Mańkiewicz. Impreza kończy się w niedzielę i trzeba w tym samym dniu przemieścić się o 500 kilometrów. Trzeba się do takich sytuacji powoli przyzwyczajać, bo harmonogram czołowych sportowców jest bardzo napięty.

Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński – LUKKS Galux Skrzyszów 8:2

Punkty: Maja Mańkiewicz, Julia Bibik i Małgorzata Stramowska po 2,5 oraz Ada Górska 0,5.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Lidzbark Warmiński Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński Tenis stołowy Warmia Lidzbarkk Warmiński

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x