Turniej im. Andrzeja Grubby w Jeżewie – Obiecujące wyniki Dekorglassu

30 zawodników uczestniczyło w Jeżewie  V Ogólnopolskim Turnieju im. Andrzeja Grubby w kategorii open.  Gośćmi honorowymi imprezy byli: Jerzy Grubba, starosta sierpecki Jan Laskowski, sekretarz UG Zawidz Janusz Wysocki. W tym roku do Jeżewa przyjechało wielu wspaniałych zawodników. W pierwszej fazie turnieju toczono pojedynki w grupach. Z 8 grup wychodziło po 2 zawodników i rozgrywano mecze systemem pucharowym.

Jednym z najciekawszych pojedynków turnieju był mecz o wejście do finału pomiędzy Arturem Danielem i Robertem Florasem. Pierwsze dwa sety gładko wygrał Floras i gdy się wydawało, że jest już po meczu w kolejnych dwóch setach lepszy okazał się Daniel. Piąty set, to walka o każdy punkt. Ostatecznie 13:11 wygrał Robert Floras. W finale Xu Wenliang pokonał Roberta Florasa 3:1. Ostatecznie Artur Daniel zajął trzecie, a Piotr Kołaciński szóste miejsce. To niezły prognostyk przed barażami o superligę.