Udany rewanż Dekorglassu – Z Gwiazdą 3:0, ale najtrudniejsze przed nami

For. Dekorglass Działdowo
W drugim występie w grupie mistrzowskiej superligi tenisa stołowego mężczyzn Dekorglass Działdowo pokonał w piątek (22 stycznia) we własnej hali Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0. Tym samym gospodarze zrewanżowali się z nawiązka za porażkę 1:3 nad Brdą, którą ponieśli w pierwszej rundzie. Mecz okazał się trudniejszy niż środowy z AZS AWFiS Balta Gdańsk, ale ostatecznie zamknął się w trzech pojedynkach, które były zacięte, na szczęście działdowianie okazali się odporni w decydujących momentach. Są nadal liderami.

KS Dekorglass Działdowo – Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0

Jakub Dyjas – Paweł Jendrzejewski 3:0 (13:11, 11:8, 11:8)

Andrej Gacina – Viacheslav Burov 3:2 (11:9, 11:6, 9:11, 9:11, 11:8)

Jiri Vrablik – Artur Grela 3:1 (11:7, 10:12, 11:4, 12:10)

Już spotkanie otwarcia zapowiadało, że goście łatwo skóry nie sprzedadzą. Jakub Dyjas z trudem rozstrzygnął pierwszą partię z Pawłem Jendrzejewskim. W kolejnych poszło mu łatwiej, ale absolutnie nie był to jednostronny pojedynek. Przed ciężkim zadaniem stanął Andrej Gacina, który zmierzył się w najlepszym zawodnikiem Gwiazdy Viacheslavem Burovem. Chorwat grał przed swa sety skutecznie, szczególnie przy swoim serwisie. W drugiej odsłonie prowadził już 10:2, ale nie mógł skończyć seta. Przy stanie 10:6 poprosił o przerwę i dopiero po niej zdobył decydujący punkt. Następne partie były bardzo wyrównane, końcówki wygrał jednak Rosjanin i było 2:2. W decydującej odsłonie walka trwała do stanu 6:6. Potem Andrej odskoczył na 10:6 i zwyciężył za trzecim setbolem. Jiri Vrablik nie bez kłopotów pokonał młodego Artura Grelę. Ale trochę na własne życzenie. Druga partię przegrał na przewagi prowadząc już 7:4, w czwartej też pozwolił rywalowi wyrównać na 10:10, ale w odpowiednim momencie się skoncentrował i zadał decydujące ciosy.

Przed Dekorglassem najtrudniejsza próba w krótkim styczniowym serialu. We wtorek (26 stycznia) zmierzy się po raz kolejny we własnej hali z KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk – KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 1:3

KS DEKORGLASS Działdowo – LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz 3:0

DOJLIDY Białystok – SOKOŁÓW SA Jarosław 0:3

ZKS PALMIARNIA Zielona Góra – UCZELNIA PAŃSTWOWA Zamość 3:1