VI Memoriał Marty Komor Kętrzyn 2013 – Gospodarze i Pisanica w głównych rolach

W miniony weekend (23 listopada) w Kętrzynie odbył się VI Memoriał Marty Komor w tenisie stołowym. Impreza jak zwykle zgromadziła wielu zawodników z północnych i wschodnich rejonów województwa warmińsko-mazurskiego.. W poszczególnych kategoriach wiekowych dominowali mieszkańcy: Kętrzyna, Pisanicy. Najbardziej prestiżowy turniej open wygrał reprezentant gospodarzy Jarosław Wikira

 O impresie napisał do nas Pan Jarosław Żukowski, jak sam siebie określa z klubu Oszalałych Rodziców KJlubu Olimp Kętrzyn.

Najmłodsze kętrzynianki nie miały sobie równych

Cztery złote medale, trzy srebrne i cztery brązowe to dorobek kętrzyńskich tenisistów stołowych UKS Olimp Kętrzyn w VI Memoriale Marty Komor. Julia Syhłowyj (kategoria skrzat – do 8 lat), Ola Jakubiuk (żaczka – do 10 lat) i Piotr Bobrowski (junior) wygrali swoje kategorie. Czwarty złoty medal w kategorii open dorzucił Jarosław Wikira, trener kętrzyńskich pingpongistów, a jednocześnie zawodnik II-ligowej Piłeczki Pisz.

6 już Memoriał Marty Komor ściąga do Kętrzyna najlepszych tenisistów stołowych z województwa. W tym roku było podobnie. Julia Cieśniewska z Mrągowa, Paulina Żukowska z Pisanicy, Arkadiusz Kucharski z Pisanicy to ścisła czołówka wojewódzka w swoich kategoriach.

Z Grand Prix do Kętrzyna

Cieśniewska i Kucharski jeszcze w piątek i sobotę walczyli w Grand Prix młodzików i młodziczek, który rozgrywany był w Warszawie. Krzysztof Targoński, organizator kętrzynskiego turnieju mówi, że potwierdza to tylko wysoką rangę memoriału.

Należą się słowa podziękowania zawodnikom i trenerom, że po raz kolejny tak licznie stawili się na naszych turnieju. A przecież tych dwoje młodych zawodników mogło wybrać odpoczynek po męczącej wyprawie do Warszawy na Grand Prix – mówi Krzysztof Targoński.

Na zawodników czekały w Kętrzynie trudne mecze z najlepszymi w województwie, ale był również słodki poczęstunek, herbata i kawa i czas na dyskusje o przyszłości tenisa stołowego w naszym województwie. Poczęstunek to domena rodziców ketrzynskich zawodników, którzy i tym razem spisali się na medal, przygotowując ciasta na miarę sukcesów ich pociech. Dyskusje o tenisie to już domena trenerów i opiekunów. Krzysztof Targoński z dumą ocenia, że przyszłość kobiecego tenisa stołowego na Warmii i Mazurach wykuwa się właśnie w Kętrzynie. Całe podium w najmłodszej kategorii skrzatek i dwa pierwsze miejsca w żaczkach, drugie w młodziczkach – to dowód na siłę ketrzyńskiego ping ponga dziewcząt.

Nasze dziewczyny to ścisła czołówka wojewódzka. Jestem pewny, że przy tym zaagażowaniu w treningach, o kilku z nich może być głośno w Polsce za kilka lat – przekonuje Targoński.

Najmłodsze z medalami

Finały w najmłodszych kategoriach to wewnętrzna sprawa zawodników UKS Olimp. Skrzaty wygrała Julia Syhłowyj wygrywając w finale z Helenką Kosior. Trzecia była Wiktoria Wikira. W żaczkach najlepsza okazała się waleczna i coraz silniejsza Ola Jakubiuk (druga w rankingu wojewódzkim), która pokonała Julię Archacką. Obie mają bardzo duże szanse na występ w Mistrzostwach Polski żaczek.

Wśród młodziczek (11-12 lat) walecznie zaprezentowała się Aniela Żukowska (trzecia w rankingu wojewódzkim), która przegrała dopiero w finale z faworytką z Mrągowa – Julią Cieśniewską. Przegrana po wyrównanej walce, ale łzy po meczu to wyraz sportowej złości. Trzecia wśród młodziczek była Dominika Syhłowyj. Szymon Pupel (żak) nie dał rady koalicji zawodników z Pisanicy w swojej kategorii, ale dużo lepiej zagrał ze starszymi (młodzicy) i niespodziewanie zdobył brązowy medal. Trzeci wśród kadetów był Michał Jędrzejczak.

Wikira najlepszy w open

Swoją kategorię wygrał także junior Piotr Bobrowski, na co dzień reprezentant III-ligowego UKS Olimp Kętrzyn. W kategorii open faworyt był jeden – Jarosław Wikira z Kętrzyna. Na turniej przyjechał z porannego meczu II-ligowej Piłeczki Pisz. Wprost z samochodu został wywołany do stołu, podbiegł do stołu i wygrywał już do końca turnieju Podobnie było rano. W meczu z Bronią Radom wygrał wszystkie swoje gry i jego dobry występ przyczynił się do zdobycia przez Piszan pierwszego punktu w rozgrywkach.

Medaliści oprócz dyplomów otrzymali nagrody i upomniki, które przekazały MTI Furninova, Philips, kwiaciarnia Państwa Kosior, GAS-tech i MOSiR Kętrzyn.

Tekst i fot: Jarosław Żukowski

{AdmirorGallery}komor32{/AdmirorGallery}

Wyniki

Skrzat: Dziewczęta

1. Syhłowyj Julia – UKS OLIMP KĘTRZYN

2. Kosior Helena – UKS OLIMP KĘTRZYN

3.Wikira Wiktoria – UKS OLIMP KĘTRZYN

Skrzat: Chłopcy

1. Markowski Dominik – LUKS ABC Żak Pisanica

2. Bobryk Igor – Nawiady

3. Gajewski Wojciech –   UKS Konieczki Ełk

Żaczki:

1. Jakubiuk Aleksandra – UKS OLIMPKĘTRZYN

2. Archacka Julia – UKS OLIMP KĘTRZYN

3. Pawłowska Zuzanna – MKS MRĄGOWIA MRĄGOWO

Żacy:

1.Kucharski Arkadiusz – LUKS ABC Żak Pisanica

2. Markowski Dominik – LUKS   ABC Żak Pisanica

3. Malinowski Kacper – LUKS ABC Żak Pisanica

Młodziczki:

1.Cieśniewska Julia – MKS MRĄGOWIA MRĄGOWO

2.Żukowska Aniela – UKS OLIMP KĘTRZYN

3.Syhłowyj Dominika – UKS OLIMP KĘTRZYN

Młodzicy:

1.Kucharski Arkadiusz – LUKS ABC Żak Pisanica

2.Szałaj Daniel – UKS KONICZYNKI EŁK

3.Pupel Szymon – UKS OLIMP KĘTRZYN

Kadetki:

1.Żukowska Paulina – LUKS ABC ŻAK PISANICA

2.Cieśniewska Julia – MKS MRĄGOWIA MRĄGOWO

3.Kondracka Marika – LUKS ABC ŻAK PISANICA

Kadeci:

1.Cudnowski Bartosz – LUKS ABC Żak PISANICA

2.Markowski Artur – LUKS ABC Żak PISANICA

3.Jędrzejczak Michał – UKS OLIMP KĘTRZYN

Juniorki:

1. Żukowska Paulina – LUKS ABC ŻAK PISANICA

2.Trochim Aleksandra – GIŻYCKO

3.Kondracka Marika – LUKS ABC ŻAK PISANICA

Juniorzy:

1.Bobrowski Piotr – UKS OLIMP KĘTRZYN

2.Cudnowski Bartosz – LUKS ABC ŻAK PISANICA

3.Markowski Artur – LUKS ABC ŻAK PISANICA

Open:

1. Wikira Jarosław – KĘTRZYN

2.Ferenc Piotr – GIŻYCKO

3.Markowski Artur – WIĄZOWNA

{AdmirorGallery}komor30{/AdmirorGallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ełk giżycko Kętrzyn Mrągowo Pisanica Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x