VIII Grand Prix Górowa Iławeckiego 2021 – Najważniejsze, że znów gramy

For. nadesłane
30 listopada 2019 roku zakończyło się VII Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Z przyczyn dla każdego znanych, dopiero po 567 dniach można było wznowić te rozgrywki. Trzeba przyznać, że ich inauguracja nie nastąpiła w najlepszym momencie. Rozpoczynający się okres wakacyjno-urlopowy, oraz piękna pogoda spowodowała, że 19 czerwca do Górowa Iławeckiego na turniej nr 1 przybyło tylko 20 zawodników.

Do zawodów nie zgłosiły się dzieci w kategoriach szkół podstawowych oraz zabrakło również kobiet. Organizatorzy liczą jednak, że w następnych turniejach będzie znacznie lepiej. Słabszą frekwencję należy również tłumaczyć nie tylko zbliżającymi się wakacjami. Trzeba również mocno podkreślić, że od chwili poluzowania obostrzeń sanitarnych, praktycznie wszyscy zawodnicy amatorzy do czynnego treningu przystąpili dopiero na początku czerwca. Dlatego też wiele osób nie zdecydowało się na przystąpienie do rywalizacji bez odpowiedniego przygotowania. Braki zarówno kondycyjne jak i techniczne widać to było po prawie wszystkich startujących w sobotę uczestnikach, którzy nadrabiali je jednak niesamowitą ambicją.

Kilka godzin grania w temperaturze przekraczającej nawet 32 stopnie, w hali gdzie nie ma klimatyzacji, spowodowało, iż wszyscy czuli się zmęczeni. Napotkane utrudnienia, większości tenisistom rekompensowała możliwość sportowej rywalizacji oraz ponownego spotkania się ze sobą po tak długiej przerwie. Widząc wszystkie te uśmiechy na twarzy, okazywaną sobie życzliwość w chwilach odpoczynku od gry, należy mieć przekonanie, że był to najwyższy czas do reaktywowania zawodów.

Chociaż turniejowych gier nikt nie „odpuszczał” to wyniki sportowe miały niejako drugorzędne znaczenie. Z uwagi na niższą frekwencję – na wniosek samych zawodników – turnieje w poszczególnych kategoriach rozgrywano systemem „każdy z każdym” lub w grupach. Jedynie kategoria „open” rozegrana została systemem pucharowym „do 2 porażek”.

Rezultaty z turnieju nr 1 stanowią jednocześnie wyniki w klasyfikacji generalnej VIII GP. Wg. nich, w kolejnych zawodach, będą rozstawiani poszczególni zawodnicy.

kat. mężczyźni do lat 40:

1. Paweł Deska (Ostróda) – 30 pkt.

2. Kuba Gołaszewski (Olsztyn) – 25 pkt.

3. Michał Żywiec (Olsztyn) – 20 pkt.

4. Jakub Waciak (Górowo Iławeckie) – 18 pkt.

5. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 16 pkt.

kat. mężczyźni 40-50 lat:

1. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 30 pkt.

2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 25 pkt.

3. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 20 pkt.

4. Jacek Kozubek (Olsztyn) -18 pkt.

5-6. Andrzej Żubrowski (Górowo Iławeckie), Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 16 pkt.

7-8. Bogdan Gałązka (Orneta), Grzegorz Wojnowski (Olsztyn) – 14 pkt

9. Andrzej Gromek (Orneta) – 12 pkt.

kat. mężczyźni powyżej 50 lat:

1. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 30 pkt.

2. Zbigniew Kreft (Olsztyn) – 25 pkt.

3. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 20 pkt.

4. Bogdan Mydło (Olsztyn) – 18 pkt.

5. Marek Pawlak (Górowo Iławeckie) – 16 pkt.

6. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 16 pkt.

kategoria open:

1. Paweł Deska (Ostróda) – 30 pkt.

2. Krzysztof Ługowski (Olsztyn) – 25 pkt

3. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 20 pkt.

4. Sebastian Główczyk (Olsztyn) -18 pkt.

5-6. Jakub Waciak (Górowo Iławeckie), Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 16 pkt

7-8. Grzegorz Komorowski (Płoskinia), Kuba Gołaszewski (Olsztyn) – 14 pkt.

9-12. Bogdan Gałązka (Orneta), Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie), Michał Żywiec (Olsztyn), Grzegorz Wojnowski (Olsztyn) – 12 pkt.

13-16. Bogdan Mydło (Olsztyn), Zbigniew Kreft (Olsztyn), Jacek Kozubek (Olsztyn), Andrzej Żubrowski (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.

17-20. Stanisław Miciun (Bartoszyce), Andrzej Gromek (Orneta), Marek Pawlak (Górowo Iławeckie), Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 8 pkt.

Następne zawody planowane są wstępnie na ostatni tydzień lipca. Jednak jest to hipotetyczny termin. Wszystko zależy od ustaleń z Administratorem obiektu oraz z kierownictwem odbywającej się w tym czasie, kolejny już raz , Letnią Akademią Leszka Kucharskiego. O terminie będziemy informować zainteresowanych.

Andrzej Markowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Górowo Iławeckie sport powszechny Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x