Pamięci Andrzeja Grubby 2014 – W sopockiej drużynówce daleko, za to w Gdańsku…

24 zespoły uczestniczyły w sopockim finale ogólnopolskim VIII Memoriału Andrzeja Grubby. . Warmię i Mazury reprezentowali tenisiści stołowi ABC Żak Pisanica – uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej , którzy w maju wygrali rozgrywki wojewódzkie. W Trójmieście ciężko było jednak nawiązać równą walkę z mocnymi zespołami. Ostatecznie podopieczni Zbigniewa Bobryka zajęli 19 miejsce. Za to nazajutrz w Gdańsku świetnie wypadli w turnieju indywidualnym

Po sopockich eliminacjach Pisanica trafiła do grona zespołów walczących o miejsca 17-24. Tu pokonała SP Laskowice 3:1, a nastepnie przegrali z SP 6 Kwidzyn 1:3. W spotkaniu o 19 miejsce w turnieju Pisanica zwyciężyła SP Dalachów 3:2.

Organizatorem imprezy była Fundacja im. Andrzeja Grubby (żona Lucyna oraz synowie Tomasz i Maciej) przy współpracy z sopockim MOSiR. Impreza miała piekna oprawę, a rangę Memoriału podniosła obecność dostojnych gości. Byli m.in. rodzice, rodzeństwo, Adam Giersz, Krzysztof Wyrzykowski, Daniel Waszkiewicz, Janusz Kupcewicz oraz Waldemar Moska.

Mecz pokazowy rozegrali kolega klubowy Andrzeja Grubby Leszek Kucharski oraz Czech Petr Korbel, potem mogli z nimi zagrać uczestnicy Memoriału.

Przypomnijmy że finał wojewódzki Pisanica wygrała wydtepując w składzie: Arkadiusz Kucharski, Marcel Rutkowski, Dominik Markowski i Kacper Malinowski.

Wyniki

1 ZSS MYSŁOWICE

2 SP SZCZYTNIKI

3 SP DRZONKÓW

4 SP Limanowa

5 SP 3 Lubartów

6 SP Wólka Rokicka

7 SP 9 Gorzów Wiekopolski

8 SP Św. Katarzyna

……………………………….

19 SP Pisanica

Wyróżnienia indywidualne

Najlepsza zawodniczka – Błażejewicz Zuzanna (SP 4 Chełmno)

Najlepszy zawodnik – Zandecki Jan ( ZSS Mysłowice)

Najmłodsza zawodniczka – Żyża Natalia ( SP Św. Katarzyna)

Najmłodszy zawodnik – Błaszczyk Marcel ( SP 2 Rawa Mazowiecka ).

{AdmirorGallery}grubba77{/AdmirorGallery}

Udany rewanż w Gdańsku

Następnego dnia po turnieju w Sopocie ponad 100 zawodników walczyło w Gdańsku w X Turnieju „ Dzieci Andrzejowi Grubbie”. Obsada była bardzo mocna, bo wiele ekip biorących udział w memoriale przedłużyło pobyt, by wziąć udział w turnieju indywidualnym. Chłopcy z Pisanicy rywalizując tym razem w swoich kategoriach wiekowych pokazali się ze znacznie lepszej strony. Rewelacyjnie spisał się Arkadiusz Kucharski, który bez straty seta dotarł aż do finału. W nim musiał uznać wyższość wicemistrza Polski żaków, Kuby Kwapisia z Rawy Mazowieckiej. W tej samej kategorii Szymon Woźniak z Lidzbarka Warmińskiego zajął miejsce w przedziale 5-8, a Marcel Rutkowski (Pisanica) w przedziale 9-12.

W kategorii skrzatów świetnie radził sobie Dominik Markowski (Pisanica), który rozegrał 7 meczy, a 6 z nich zakończył na swoją korzyść. Tylko zawiłości regulaminu sprawiły, że przy tylu wygranych zajął dopiero 9 miejsce. Organizatorzy docenili jednak umiejętności i sportową postawę Dominika przyznając mu Nagrodę Fair Play i bon na sprzęt sportowy.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Pisanica

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x