VIII Memoriał Andrzeja Gubby – Do Sopotu pojedzie Pisanica

W Lidzbarku Warmińskim odbył finał wojewódzki VIII Memoriału Andrzeja Grubby. To piękna impreza upamiętniająca postać wspaniałego sportowca, a skierowana do najmłodszych adeptów tenisa stołowego. Do rywalizacji w województwie warmińsko-mazurskim przystąpiło 15 zespołów , ale tylko zwycięzca zdobywał przepustkę do finału krajowego. Została nim Szkoła Podstawowa z Pisanicy.

Mała miejscowość na wschodzie regionu jest wylęgarnią talentów. Pochodzi z niej m. in. Tomasz Kotowski, który aktualnie występuje w znanym klubie Energa Manekin Toruń, ale przez wiele lat zdobywał medale dla Warmii i Mazur. Jak widać rośnie następna generacja, którą nieprzerwanie zajmuje się Zbigniew Bobryk.

Ty razem desygnował do gry: Arkadiusza Kucharskiego, Marcela Rutkowskiego, Dominika Markowskiego (rocznik 2005) i Kacpra Malinowskiego. Była to najmłodsza ekipa, ale umiejętnościami przerastała konkurentów, choć mecz finałowy z Katolicką Szkołą Podstawową z Olsztyna rozstrzygnęła z największym trudem. Pisanica przegrywała już 1:2, ale na wysokości zadania w dwóch ostatnich singlach stanęli: Arkadiusz Kucharski i Marcel Rutkowski i ostatecznie Pisanica zwyciężyła 3:2.

Najlepsze zespoły turnieju otrzymały piękne nagrody (głównie sprzęt sportowy) oraz medale z wizerunkiem Andrzeja Grubby. Ale największym bonusem jest wyjazd na finał krajowy do Sopotu (21 czerwca), który dla młodych sportowców jest wielkim przeżyciem. Nie tylko z uwagi na emocje sportowe, ale też wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

W Lidzbarku Warmińskim Memoriał też otrzymał godną oprawę. Młodym zawodnikom towarzyszyli m. in. Marszałek Województwa Jacek Protas i Pani Lucyna Grubba.

W tym turnieju najważniejszy był wynik drużynowy, ale nagrody otrzymali też najlepsi zawodnicy. Wyróżniono Aleksandrę Kulesza (SP 9 Ełk) i Arkadiusza Kucharskiego (SP Pisanica)

{AdmirorGallery}grubba99{/AdmirorGallery}

Wyniki VIII Memoriału Andrzeja Grubby :

1.Szkoła Podstawowa Pisanica

2.Katolicka Szkoła Podstawowa Olsztyn

3.Szkoła Podstawowa nr 4 Działdowo

4.Szkoła Podstawowa nr 9 Ełk

5.Szkoła Podstawowa nr 3 Działdowo

6.Szkoła Podstawowa nr 1 Kętrzyn

7.Szkoła Podstawowa nr 30 Olsztyn

8.Szkoła Podstawowa nr 2 Górowo Iławeckie

9.Szkoła Podstawowa Kiwity

10.Szkoła Podstawowa nr 4 Lidzbark Warmiński

11.Szkoła Podstawowa nr 3 Lidzbark Warmiński

12.Szkoła Podstawowa nr 4 II Lidzbark Warmiński

13.Szkoła Podstawowa nr 4 III Lidzbark Warmiński

14.Szkoła Podstawowa Toprzyny

15.Szkoła Podstawowa Kandyty

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo Górowo Iławeckie Kandyty Kętrzyn Lidzbark Warmiński Olsztyn Pisanica Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x