W Elblągu integracja na sportowo – W „Helenie” śmigały piłeczki

W elbląskiej hali lodowiska „Helena” rozegrano szczególny turniej tenisa stołowego. Była to popularyzacja sportu połączona z integracją osób niepełnosprawnych z Warmii i Mazur ze środowiskiem lokalnym. Patronat honorowy nad zawodami przyjął Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. W turnieju wystartowało 41. osób z SDS Górowo Iławeckie, SDS Kwietniewo, SDS Winna, ERKON - Kadra, SDS Lazarus, TEAM Zatorze, ESPH Lazarus- członkowie stowarzyszenia.

 

Puchary prezydenta Elbląga zdobyli niepełnosprawni Bogusław Plona (SDS Górowo Iławeckie), Mirosław Mikołajski (SDS Lazarus) i Tadeusz Boksiński (SDS Górowo Iławeckie). Z kolei klasyfikację sportową turnieju kadry opiekującej się niepełnosprawnymi honorowaną pucharami prezesa Stowarzyszenia Lazarus Izabeli Babraj wygrał Janusz Głębocki (SDS Górowo Iławeckie) przed Jerzym Rosą i Piotrem Knapikiem (obaj SDS Lazarus). Specjalne, bo wykonane własnoręcznie przez niepełnosprawnych uczestników turnieju z SDS Lazarus puchary w kategorii rodzinnej zdobyli Rafał Jastrzębowski, Rafał Szypczyński i Marek Fornal – wszyscy z Górowa Iławeckiego.

Uczestnikom turnieju pozostanie w pamięci sportowa atmosfera szczególnych zawodów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Lazarus w Elblągu.

{AdmirorGallery}badur4{/AdmirorGallery}

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x