W I lidze pań Warmia na remis – W potyczce outsiderów lepsza Jedynka Łódź

W Lidzbarku Warmińskim odbyły się w sobotę dwa spotkania I ligi tenisa stołowego pań. W jednym z nich zmierzyły się dwa najsłabsze zespoły rozgrywek: Warmia III i Jedynka Łódź. Mecz miał duże znaczenie, bowiem 9 miejsce w tabeli niekoniecznie musi oznaczać degradację. Młode zawodniczki z Lidzbarka przygotowywały się do tego meczu starannie, ale nie dały rady. Porażka 4:6 o niczym jeszcze nie przesądza, ale stawia nasza drużynę w trudniejszej sytuacji od rywalek. Warmia II pokonała GKTS Gdańsk 6:4, co warto odnotować, bowiem z reprezentantkami Trójmiasta zawsze szło nam ciężko. Niedzielny mecz Warmii II w Gnieźnie ze Stellą nie odbył się. Zawodniczki z Lidzbarka nie wyjechały z powodu awarii samochodu.

 

LUKS WARMIA II Lidzbark Warmiński – GKTS Gdańsk 6:4

Punkty zdobyły: Anna Zielińska-2,5, Anna Urbańczyk-2,5, Alicja Czarnomska-1

Cenne zwycięstwo nad bardzo niewygodnym przeciwnikiem, gdzie graja juniorki trenujace w ośrodku szkoleniowym w Gdańsku. Znakomicie grała Anna Zielińska, która poprzednio nie zdobyła punktu i bylismy pełni niepokoju. Na szczęście był to tylko słabszy dzień. W niedzielę zespół Warmii II miał zagrać  w Gnieźnie z liderem rozgrywek Stellą, ale na mecz nie wyyjechał. Prawdopodobnie będzie walkower.
LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński III – MKS JEDYNKA Łódź 4:6

Punkty zdobyły: Ada Górka, Zuzanna Woźniak, Zuzanna Chrulska i Marta Lis po 1.

Bardzo młode warmianki chciały wygrać i były bliskie powodzenia, ale niestety przegrały oba deble i to było decydujace, tym bardziej, że cenny punkt wywalczyła najmłodsza w ekipie Ada Górska. W drużynie z Łodzi najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Gieryń, zdobywając komplet punktów. Przez wiele sezonów grała w klubach Warmii i Mazur: Stwigudzie i Ornecie. Ta porażka nie przekreśla szans na zajęcie przedostatniego miejsca w tabeli, co umożliwi występy w barażach. Po prostu w Łodzi trzeba wygrac 7:3.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x