W ME – W mikstach: Dyjas z Partyką i Kulczycki z Bajor

Fot. PZTS
Natalia Partyka z Jakubem Dyjasem i Natalia Bajor z Samuelem Kulczyckim wystąpią w grze mieszanej podczas Mistrzostw Europy w Warszawie (22 – 27 czerwca). Zawodnicy Dekorglassu Działdowo zamierzają wystartować w każdej konkurencji. Mikst na pewno jest kolejna szansa ba zdobycie medalu.

Już wcześniej razem miksta grali doświadczeni Natalia Partyka i Kuba Dyjas, zaś po raz pierwszy parę mieszaną utworzyli Natalia Bajor i Samuel Kulczycki. To ciekawe połączenie, bowiem oboje są Mistrzami Polski w singlu, Natalia Bajor wygrywała 4 razy z rzędu, a co więcej Samuel Kulczycki jest 3-krotnym Mistrzem Polski w mikście 2019-21 z Katarzyną Węgrzyn.

Trenowaliśmy razem w Havířově i teraz na zgrupowaniu w Cetniewie. Jesteśmy w stanie poprawić pewne rzeczy i po prostu się zgrać na tyle, aby zagrać na wysokim poziomie na Mistrzostwach Europy – mówi Samuel Kulczycki.

W ostatnich latach w reprezentacji występowały nasze miksty w składzie np. Natalia Partyka – Jakub Dyjas, Natalia Partyka – Patryk Zatówka, Natalia Bajor – Marek Badowski. Teraz trenerzy zdecydowali w przypadku Natalii Bajor, że zagra z Samuelem Kulczyckim, który świetnie sobie radzi w tej konkurencji.

Szczególnie poruszanie jest ważne w grze w miksta i to na pewno musimy udoskonalić przez ten krótki okres – powiedział Samuel Kulczycki o pracy treningowej na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu „Cetniewo” we Władysławowie.

Warto zauważyć, że przez lata mikst był „niechciany” przez władze europejskie i światowe, były nawet oddzielne ME dla miksta. Ale teraz wrócił do łask i jest konkurencją olimpijską w Tokio. W przeciwieństwie do gry deblowej, która pozostała w programie olimpijskim, ale jest tylko częścią zawodów drużynowych.

Bardzo ciekawie zapowiada się turniej gry mieszanej w ME w Warszawie. Zagrają razem m.in. Austriacy Stefan Fegerl/Sofia Polcanova, Austriak Robert Gardos i występująca w KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg Elizabeta Samara oraz Niemcy Patrick Franziska i Petrissa Solja.

Tekst: PZTS

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Dekorglass Działdowo Działdowo sport seniorski Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x