W Morągu turniej im. Andrzeja Grubby – Olsztyński finał dwóch pokoleń

W sali SP 3 w Morągu odbył się kolejny, czwarty już z kolei turniej tenisa stołowego poświęcony pamięci Andrzeja Grubby - najlepszego zawodnika w historii tej dyscypliny w Polsce. Imprezę przeprowadził i zorganizował Krzysztof Przygodzki, ze Stowarzyszenia "13" przy LO w Morągu, który zaprosił na nią Jerzego Grubbę - brata Pana Andrzeja. W wielkim finale open zmierzyli się olsztynianie dwóch generacji. Cezary Bossowski pokonał czołowego przed laty gracza Warmii i Mazur Zdzisława Paliwodę. Turniej wsparli: Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie i Jan Morzy - prezes UKS Tęcza Miłakowo.

 

W imprezie wzięła udział rekordowa liczba 43 zawodników z trzech regionów: Mazowsza, Pomorza oraz najlepsi amatorzy z Warmii i Mazur. Zjechali znakomici pingpongiści z Gdyni, Warszawy, Kwidzyna oraz z ośmiu powiatów naszego województwa, którzy rywalizowali w czterech kategoriach: turnieju open mężczyzn, dziewcząt, juniorów i turnieju pocieszenia dla tych, którzy przegrali w rundzie pucharowej. W turnieju uczestniczył także 13-letni syn Leszka Kucharskiego (partnera i przyjaciela A. Grubby z czasów jego wielkiej kariery)- Maciek.

Po przedstawieniu zaproszonych gości (opiekunowie zgrupowania pingpongistów z Lidzbarka Warmińskiego, V-ce Przewodniczący W-M Z LZS w Olsztynie) oficjalnego otwarcia dokonał Jerzy Grubba. Z zawodnikami, którzy na co dzień grają w I lidze (dwóch z Kwidzyna) oraz w niższych klasach rozrywkowych rywalizowali morążanie, którzy tym razem nie osiągnęli znaczących sukcesów, jak to miało miejsce w poprzednich trzech latach.

W turnieju głównym- open najliczniej obsadzonym najlepiej wypadł nasz najstarszy tenisista 63-letni Jan Wyganowski, który po wolnym losie w serii pucharowej stoczył zacięty 5-setowy zwycięski pojedynek z 15-letnim M. Kicińskim z W-wy i ostatecznie zajął 9-12 miejsce, podobnie jak triumfator poprzednich, rozegranych w ubiegłych latach turniejów Tomasz Golian. Ten ostatni po pokonaniu gładko 3:0 Artura Bosowskiego, był najbliższy wygrania z niepokonanym tego dnia z 16-letnim Cezarym Bosowskim z Olsztyna ulegając mu 2:3 i potem zrezygnował z dalszych gier. Pocieszeniem i napawającym optymizmem była postawa w zawodach juniorów pingpongistów z Markowa (4-miejsce Piotra Wahla, 5-6 lokata Emila Dobrzyńskiego) oraz 3-4 miejsce 21-letniego Mateusza Wiśniewskiego w turnieju pocieszenia seniorów. Słaba była natomiast frekwencja w rywalizacji kobiet-dziewcząt, w której wystąpiły trzy bardzo młode zawodniczki. Zwyciężyła w niej najstarsza 18-letnia Ewa Cychowska z UKS „Tęcza” Miłakowo.

Czterej najlepsi w/w kategoriach otrzymali puchary, statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Morąga, morąskich sponsorów, powiatowego radnego B. Głowacza, Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS z Olsztyna oraz organizatora K. Przygodzkiego (w turnieju pocieszenia). Uczestnicy zawodów byli serdecznie przyjęci przez organizatorów, którzy przygotowali poczęstunek z ryb (ze Spółki Rybackiej z Bogaczewa i przyrządzone przez p. S. Koroś z Markowa i prowadzącego imprezę) , słodyczy, owoców i napojów, ładnie podanych przez p. L. Winnicką To sprawiło, że przyjezdni w zdecydowanej większości byli bardzo zadowoleni i deklarują za rok swój udział w jeszcze liczniejszej obsadzie, co jak widać było dobrą promocją środowiska morąskiego na zewnątrz, tym bardziej, że pod względem poziomu sportowego takich zawodów w Morągu do tej pory nie było .  

Wyniki IV turnieju poświęconego A. Grubbie:

Kategoria Open:

1.Cezary Bosowski – Olsztyn

2.Zdzisław Paliwoda – Działdowo

3.Sebastian Kurzeja – Kwidzyn

4.Aleksander Cichocki – Kwidzyn

5-6.Łukasz Dost – Dźwierzuty, Adam Molenda – Olsztyn

7-8.Dariusz Bartycha – Biskupiec, Jakub Chojnacki – Dąbrówno

9-12.J. Wyganowski, T. Golian (obaj Morąg), Marek Unruch ( Olsztyn), Wiesław Złakowski (Nidzica)

13-16.Grzegorz Gumiński, Mariusz Kuliński (Morąg), Mateusz Kiciński (W-wa), A. Bosowski(Olsztyn)

Turniej Juniorów:

1.Cezary Bosowski (Olsztyn)

2.Mateusz Kiciński (W-wa)

3.Maciej Kucharski (Gdynia)

4.Piotr Wahl (Markowo)

5-6.Emil Dobrzyński (Markowo), Jakub Chojnacki (Dąbrówno)

7-8.Patryk Buluk, Arek Gutfrański (Maliniak)

9-10.Patryk Płoski, Daniel Włodarczyk (Bogaczewo)

Kategoria dziewcząt:

1.Ewa Cychowska – Miłakowo

2.Julia Błażewicz – Jarnołtowo

3. Marta Bardzińska – Morąg

Turniej pocieszenia:

1.Bogdan Hatała – Iława

2.Dariusz Skrodzki – Kwidzyn

3-4.Maciek Kucharski (Gdynia), Mateusz Wiśniewski (Markowo)

5-8.Zdzisław Urbanowicz(Żabi Róg), Zbigniew i Tomasz Kulińscy, Robert Zaborowski (Morąg)

9-12.Słamomir Urban (Morąg), Henryk Ciechanowicz (Dobre Miasto), Artur Lubnau (Iława)

 

{AdmirorGallery}grubba25{/AdmirorGallery}

{AdmirorGallery}grubba26{/AdmirorGallery}

Fot. Monika Klepczyk

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x