W superlidze – Petaś z piekła do nieba, ale to nie pomogło

Po długiej przerwie tenisiści stołowi superligi znów walczą o mistrzowskie punkty. Pełna kolejka odbędzie się w piątek (10 grudnia), w środę rozegrano tylko jedno spotkanie, w którym zespół Energa-Morliny Ostróda przegrał w Białymstoku z UKS Dojlidy 1:3. Mecz był w poszczególnych grach wyrównany. Krótką nadzieje na zdobycie przynajmniej jednego oczka wzbudził Kacper Petaś, który wyszedł z niesamowitych opresji i poprawił wynik na 1:2. Ale Łukasz Sokołowski nie dał rady białostockiej „jedynce” i mecz wygrali gospodarze za pełna pulę.

UKS Dojlidy Białystok – Energa Morliny Ostróda 3:1

Aleksandrs Khanin – Kuba Kwapiś 3:1 (11:8, 11:5, 9:11, 11:6)

Łukasz Zdzienicki – Łukasz Sokołowski 3:2 (11:8, 13:15, 11:4, 4:11, 12:10)

Patryk Zatówka – Kacper Petaś 2:3 (11:6, 11:8, 10:12, 9:11, 11:13)

Aleksandrs Khanin – Łukasz Sokołowski 2:0 (11:6, 11:4)

Była w tym meczu szansa na lepszy wynik. O ile Aleksandr Khanin dość wyraźnie pokonał Kubę Kwapisia, to spotkanie Łukasza Sokołowskiego z Kamilem Zdzienickim było wyrównane. Doszło do piątej partii, zawodnik Morlin rozpoczął znakomicie, ale jego rywal odrobił dystans i okazał się lepszy w dramatycznej końcówce. Niesamowity przebieg miał pojedynek Kacpra Petasia z Patrykiem Zatówka. Tenisista UKS Dojlidy pewnie wygrał dwa sety, w trzecim też miał kontrolę, ale nie do końca. Ambitny Petaś obronił meczbole, doprowadził do gry na przewagi i ostatecznie wybronił się z opresji. Dwie kolejne partie to walka punkt za punkt, jednak w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachował ostródzianin. Dał tym samym nadzieje swym kolegom by jeszcze powalczyć w tym meczu. Niestety w następnym spotkaniu Aleksandr Khanin nie dał szans Łukaszowi Sokołowskiemu i przypieczętował zwycięstwo drużyny z Białegostoku.

1. LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA Bydgoszcz 10 23 27:12

2. DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 10 23 27:13

3. ENERGA MANEKIN Toruń 10 23 26:14

4. SOKOŁÓW SA Jarosław 10 19 25:17

5. KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk 10 17 22:18

6. FIBRAIN KU AZS POLITECHNIKA Rzeszów 10 15 20:20

7. UKS DOJLIDY Białystok 10 15 21:23

8. KS DEKORGLASS Działdowo 10 15 17:20