WAMA-SPORT Historia – Indywidualne MP Weteranów Wałbrzych 2016 – Ryszard Grzelak supermistrzem (3 razy złoto), Anita Myrchel-Rutkowska (2), Tadeusz Piasecki (1)

Fot pzts
W Wałbrzychu zakończyły sie w niedzielę (12 czerwca) Indywidualne Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym.  13-osobowa ekipa z Warmii i Mazur wraca z pieknymi sukcesami. Nasi weterani zdobyli: 6 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale. Rekordzistą został Ryszard Grzelak (Elbląg kat. M40), który odebrał 3 krążki złote we wszystkich konkurencjach.. Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn K40) zdobyła 2 złote medale. Tadeusz Piasecki (Elbląg M80+) przywiezie złoty i srebrny medal. Gratulujemy.

Na podium stawali też: Marian Gęsicki (Działdowo M70) brąz w singlu i srebro w deblu, Tadeusz Krajewski (Ostróda M70) brąz w deblu, Franciszek Podhorodecki (Elbląg M80+) srebro w deblu, Grzegorz Gumiński (Morąg M50) – brąz w deblu, Witold Kosewski (Dabrówno M50) – brąz w deblu

Wyniki

Gra pojedyncza

Kategoria M40

Anna Myrchel-Rutkowska (Olsztyn) – miejsce w turnieju 1 (złoty medal)

Grupa

– Iwona Rosik (Szczecin) 3:1

– Elżbieta Beziuk (Warszawa) 3:0

Półfinał

– Aleksandra Michlik (Zielona Góra) 3:0

Finał

Beata Barska (Blizne) 3:0

Kategoria M40

Piotr Janowicz (Pokrzywy) – miejsce w turnieju 27/28

Grupa

– Wojciech Tebecio (Skarszewy) 0:3

– Marek Strzałka (Kraków) 0:3

– Jan Pasieczny (Kraków) 3:1

Turniej pocieszenia

II runda

– Czesław Morzy (Białystok) 3:2

III runda

– Ryszard Bierka (Nakło) 2:3

o miejsce 37/40

– Krzysztof Pieragowski (Chojnice)  3:1

o miejsce 33/36

– Rafał Zakrzewski (Wałbrzych) 3:1

o miejsce 31/32

– Mariusz Regulski (Warszawa) 3:0

o miejsce29/30

– Mariusz Bochenek (Kraków) 3:1

o miejsce 27/28

– Robert Różyński (Borówno) 3:1

img 0221

Ryszard Grzelak (Elbląg) – miejsce w turnieju 1 (złoty medal)

Grupa

– Michał Wojewódka (Grudziądz) 3:1

– Dariusz Świątek (Radom) 3:0

– Krzysztof Pieragowski (Chojnice) 3:0

II runda

– Dariusz Świder (Kwidzyn) 3:2

Ćwierćfinał

– Jarosław Żołądkowski (Białystok) 3:0

Półfinał

– Wojciech Tebecio (Skarszewy) 3:0

Finał

– Tomasz Czyżewski (Skierniewice) 3:2

img 0227

Kategoria M50

Grzegorz Gumiński (Morąg) miejsce w turnieju 17/24

Grupa

– Dariusz Skowroński (Warszawa) 0:3

– Janusz Orłów (Krasnopol) 3:1

– Waldemar Mielczarek (Płońsk) 3:1

I runda

– Ireneusz Wodniak (Krapkowice) 3:0

II runda

– Wojciech Potrykus (Lębork) 0:3

o miejsce 13/16

– Artur Zieliński (Warszawa) 0:3

Bohdan Hatała (Iława) – miejsce w turnieju 17/24

Grupa

– Jacek Wieczerzak (Bydgoszcz) 2:3

– Tadeusz Chmielewski (Breń) 3:0

– Ryszard Nowotny (Racibórz) 3:0

I runda

– Krzysztof Olszewski (Warszawa) 3:1

II runda

– Dariusz Skowroński (Warszawa) 0:3

o miejsce 13/16

– Marek Rybaczek (Lębork) 0:3

Witold Kosewski (Dąbrówno) – 1miejsce w turnieju 17/24

Grupa

– Witold Nowakowski (Gliwice) 3:2

– Kazimierz Meller (Płąchowy) 3:1

– Wojciech Ratyński (Warszawa) 3:0

I runda

– Antoni Biedziuk (Szczecinek) 0:3

o miejsce 13/16

– Mirosław Lewczuk (Świętochłowice) 1:3

w4

Kategoria M60

Henryk Prusiński (Olsztyn) – miejsce w turnieju 13

Grupa

– Marian Strzałka (Gliwice) 1:3

– Stanisław Magdoń (Dębica) 3:0

– Zbigniew Pietrzniak (Pruszcz Gdański) 1:3

– Bogusław Dobrzelecki (Gdynia) 3:1

Turniej pocieszenia

II runda

– Stanisław Pitala (Mszana Dolna) 3:2

III runda

– Marian Olechnowicz (Gorzów Wielkopolskii) 3:2

IV runda

– Władysław Zbylut (Koszalin) 3:1

o miejsce 13

-Stanisław Magdoń (Dębica) 3:1

Henryk Tadejewski (Ostróda) – miejsce w turnieju 17/18

Turniej pocieszenia

Grupa

– Bogusław Madej (Węgierska Górka) 0:3

– Andrzej Głód (Czeladź) 0:3

– Krzysztof Piwowarski (Warszawa) 3:2

II runda

– Jan Grajkowski (Toruń) 0:3

o miejsce 21/24

– Jan Chorzępa (Żmigród) 3:2

o miejsce 19/20

– Marek Olechnowicz (Gorzów Wielkopolski) 3:0

o miejsce 17/18

– Andrzej Pietrzyk (Skoczów) 3:0

o miejsce15/16

– Janusz Żukowski (Szczecin) 2:3

Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) – miejsce w turnieju 15/16

Grupa

– Zbigniew Lisiecki (Stęszewice) 1:3

– Adam Rozwadowski (Szczebrzeszyn) 1:3

– Józef Nossol (Walce) 3:0

– Andrzej Pietrzyk (Skoczów) 3:1

Turniej pocieszenia

III runda

– Janusz Żukowski (Szczecin) 1:3

o miejsce 19/20

– Krzysztof Piwowarski (Warszawa) 3:0

o miejsce 17/18

– Jan Grajkowski (Toruń) 3:0

o miejsce 15/16

– Władysław Zbylut (Koszalin) 3:0

Kategoria M70

Marian Gęsicki (Działdowo) – miejsce w turnieju 3/4 (brązowy medal)

Grupa

– Tadeusz Krajewski (Ostróda) 3:0

– Franciszek Pomohaczi (Wrocław) 3:0

– Romuald Stasiełowicz (Drezdenko) 3:0

– Grzegorz Chrzpakowski (Bydgoszcz) 3:1

Ćwierćfinał

– Tadeusz Piotrowski (Białystok) 3:0

Półfinał

– Zbigniew Okołotowicz (Skierniewice) 0:3

o miejsce 3/4

– Hubert Bugdoll (Polanica Zdrój) 3:0

img 6116

Tadeusz Krajewski (Ostróda) – miejsce w turnieju 17/20

Grupa

– Marian Gęsicki (Działdowo) 0:3

– Franciszek Pomohaczi (Wrocław) 3:1

– Romuald Stasiełowicz (Drezdenko) 1:3

– Grzegorz Chrzpakowski (Bydgoszcz) 0:3

Turniej pocieszenia

I runda

– Marek Sajdak (Gliwice) 3:2

II runda

– Mariusz Piński (Gdańsk) 2:3

o miejsce 15/16

– Antoni Szwab (Wodzisław Śląski) 0:3

Kategoria M 80+

Franciszek Podhorodecki (Elbląg) – miejsce w turnieju 7/8

Grupa

– Bogusław Gorczyca (Warszawa) 1:3

– Eugeniusz Czyblis (Warszawa) 1:3

– Karol Bula (Radzionków) 2:3

o 6 miejsce

– Zbigniew Gromadzki (Gdynia) 1:3

phpwtc4zx

Tadeusz Piasecki (Elbląg) – miejsce w turnieju 1

Grupa

– Adam Sznajderski (Wrocław) 3:0

– Lech Dojka (Gdynia) 3:0

– Zbigniew Gromadzki (Gdynia) 3:1

Półfinał

– Eugeniusz Czyblis (Warszawa) 3:1

Finał

– Adama Sznajderski (Wrocław) 3:2

Osiągnięcia w grach podwójnych

Gra mieszana

Ryszard Grzelak (Elbląg)/Dorota Paluch (Jastrzębie Zdrój – 1 miejsce (złoty medal)

Henryk Prusiński (Olsztyn)/Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn) 9/16 miejsce

Deble

K40

Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn)/Grażyna Zielińska (Kraków) – 1 miejsce (złoty medal)

M40

Ryszard Grzelak (Elbląg)/Krzysztof Piński (Nowa Wieś Lęborska) – 1 miejsce (złoty medal)

Piotr Janowicz (Pokrzywy)/Andrzej Rechenek (Gdańsk) 17/34 miejsce

M50

Grzegorz Gumiński (Morąg)/Witold Kosewski (Dąbrówno) 3/4 miejsce (brązowy medal)

Bohdan Hatała (Iława)/Dariusz Baruch (Białystok) 9/16 miejsce

M60

Henryk Prusiński (Olsztyn)/Zbigniew Lisiecki (Stęszewice) 2 miejsce (srebrny medal)

Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn)/Jan Chorzępa (Żmigród) 5/8 miejsce

Zygmunt Fleszar (Ostróda)/Henryk Tadejewski (Ostróda) 9/16 miejsce

M70

Tadeusz Krajewski (Otsróda)/Antoni Szwab (Wodzisław Śląski) 3/4 miejsce (brązowy medal)

Marian Gęsicki (Działdowo)/Zbigniew Okołowicz (Skierniewice) 2 miejsce (srebrny medal)

M80

Tadeusz Piasecki (Elbląg)/Franciszek Podhorodecki (Elbląg) 2 miejsce (srebrny medal)

Tekst ukazał się 12 czerwca 2016 r. na portalu WAMA-SPORT
Elbląg historia Olsztyn Ostróda sport powszechny Tenis stołowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x